H4A geeft schoon visitekaartje af EN 19 Het Zoute Neuzenfestival in Terneuzen dwingt het gewoon af Terneuzen had het vast op een akkoordje gegooid met de weergoden bij het Zoute Neuzenfestival. Bij de start zaterdag verdween de regen en kwam de zon. Mooier kon niet. De Herengracht was de plek in Terneuzen waar het zaterdag middag en -avond én zondagmiddag ge beurde. Het decor was opnieuw prachtig met een groot podium op het water, houten zitbanken, eet- en drinkkramen aan de overzijde en kinderen spelend in de gracht in bootjes en 'aqua bubbles'. De eerste editie vorig jaar was een gigantisch succes. Probeer dat maar eens te evenaren. Het lukte, maar wel met minder bezoekers. Terneuzens citymarketeer Tanya Joustra, verantwoordelijk voor de organisatie, schatte het aantal op vijf- a zesduizend. „Vanwege het weer keken mensen eerst de kat uit de boom." Live muziek is het hoofdingre diënt van het Zoute Neuzenfesti val, met optredens deze keer van onder meer de elfkoppige funky band Smelly Kitchen (met oud- Terneuzenaar Boaz Brom), de Walcherse punkrockgroep PEER, Idols-winnaar Boris en de zondag middag aanstekelijk spelende Bel gische feestband Los Callejeros. Werkend met twee podia wissel den de optredens zich in een heer lijk tempo af. Wat al snel opviel, was dat het geluid zachter stond dan vorig jaar. Vanwege het weer keken mensen eerst de kat uit de boom Een omwonende had bezwaar aangetekend tegen de eerst afgege ven vergunning en gewonnen. Ter controle vonden tijdens het hele festival metingen plaats. „Ach ja", zei een jonge toeschouwer zater dagavond, „het is weer eens wat anders dan een festival waar de muziek loeihard staat en je jezelf niet kunt verstaan." Meer bezoekers dachten er ken nelijk zo over. Ze konden tijdens de optredens lekker met elkaar door blijven kletsen en deden dat ook volop. De Herengracht voelde hierdoor als één grote huiskamer waar veel bekenden elkaar ont moetten. Bovendien, niet elke mu zieksoort kan iedereen bekoren. Wie de punkrock van PEER beviel, kon moeilijk voor de funkysound van Idols-winnaar Boris vallen. Terneuzen heeft met Zoute Neuzen zijn stadsfestival binnen. „Volgend jaar weer", verzekerde citymarketeer Joustra, „en weer hier, aan het water. Als je aan zoiets begint en het is een succes, moet je het volhouden." H4A gaf zaterdag een visitekaartje af, ter gelegenheid van de opening van het nieuwe hoofdkantoor bij Sluiskil. Dat was niet het enige. Het aannemingsbedrijf, actiefin onder meer groenvoorziening, wegen bouw, windenergie en industrie, is met inmiddels zo'n 275 personeels leden een nieuw tijdperk binnen getreden. H4A is opgebouwd uit verschillende bedrijven. Met de nieuwbouw van het hoofdkantoor en eerder al een werkplaats en op slagloods is de integratie voltooid. Het open huis trok honderden mensen; veel werknemers met fa milie, oud-werknemers en 'ge wone' geïnteresseerden. Ze konden in de opslagloods genieten van een natje en een droogje en enthousi aste medewerkers ontmoeten. Eén van hen, monteur Antoine Martens, vertelde twaalf jaar gele den bij H4A in dienst te zijn geko men, nadat het bedrijf van zijn eer dere werkgever was overgenomen. „Ik had daar in het begin best moeite mee. Wat kun je verwach ten? Maar het is geweldig. Dat zie je aan het aantal mensen dat hier al lang werkt. En de werkplaats is prachtig. Alles is nieuw, beter kun je niet hebben." Verderop staat Edwin Verkooyen van het asfaltkenniscentrum in Venlo, waarvan H4A één van de aandeelhouders is. Verkooyen schrijft 'innovatie' met hoofdlet ters. Hij vertelt gepassioneerd over de toepassing van milieuvriende lijke componenten in asfalt, zoals lijnzaadolie uit vlasplanten - dat as falt flexibel houdt, zodat het langer mee kan - en fijngemalen autoban den. Het laatste is gebruikt in de Rooseveltlaan in Terneuzen, wat veel geluidsbelasting scheelt. Algemeen directeur De Ruijs scher is tevreden over de toeloop. Hij kan niet schatten hoeveel men sen er waren. „Het belangrijkste is dat bezoekers het leuk vonden." maandag 11 september 2017 2V Zonnetj e besteld én gekregen Harmen van der Werf Terneuzen Funkyband Smelly Kitchen met oud-Terneuzenaar Boaz Brom op het grote podium, fotoscamileschelstraete - Tanya Joustra, citymarketeer De vloer van de werkplaats van aannemingsbedrijf H4A is zater dag zo schoon. Ongekend. „Met een open huis wil je ook goed voor de dag komen", veront schuldigt algemeen directeur Eric de Ruijsscher zich bijna. Harmen van der Werf Sluiskil Maurits van Hout en Jasmijn de Muynck bekijken in de werkplaats de onderkant van een grote laadmachine. fotocamileschelstraete ZOUTE UtU2£N Kinderen spelend in het water van de Herengracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67