'Ik ben wel van plan weer vaker te gaan' Snelle actie bij brand in verzorgingstehuis Schietpartij in Terneuzen staat los van incidenten 17 vinden we het belangrijkste. Ze mogen komen, maar we verwach ten niet dat ze er volgende week weer zitten." Behalve het Leger des Heils in Middelburg doen nog zeker zeven andere Zeeuwse kerken mee aan de kerkproeverij, staat op de website. Daaronder zijn de Vrije Evangeli sche gemeenten in Goes, Wemel- dinge en Yerseke, De Levensbron in Terneuzen, de Christelijk Gerefor meerde kerk in Zierikzee, en de Christelijk Gereformeerde kerk (in de Gasthuiskerk) in Middel burg. Landelijk doen 439 lokale ker ken mee. Lange termijn „Zoveel mensen weten niet precies wat er gebeurt in een kerk", zegt gemeentelid en initiatiefnemer Cees van der Voet van de Christe lijk Gereformeerde Kerk in Middel burg. „We willen laten zien dat we middenin de samenleving en in de stad staan. Niet eens vanuit een christelijke overtuiging, maar om dat we zien dat mensen behoefte hebben aan een rustplek en een menselijk gesprek. We hopen dat de mensen geraakt worden en mis schien denken 'dat smaakt naar meer'. Is het niet meteen, dan mis schien op de lange termijn." Annelies van Driel uit Vlis- singen, sinds tien jaar heil soldaat, nam gisteren haar collega Peter le Due en zijn vrouw Yvette mee naar de dienst van het Leger des Heils in Middelburg. „Peter en ik gaan dagelijks met el kaar om. Ik wilde hem iets meege ven van hoe ik de kerk beleef. Hij ziet mij vaak blij, en ik merkte dat hij benieuwd was hoe dat komt. Bovendien: hij heeft ook ups en downs in zijn leven. Misschien kan hij zijn heil vinden in de kerk. Misschien wordt hij er iets geluk kiger van." Ze benadrukt: „Ik be doel het niet als verplichting. Je moet zulke dingen niet pushen." Peter is al een tijd niet in de kerk geweest, al gaat zijn vrouw er wel regelmatig heen. „Ik sta open voor nieuwe dingen. Je kunt er altijd iets van leren. Het viel me op dat er veel gezongen werd tijdens de dienst. De liederen zijn moderner dan de traditionele psalmen." Zijn vrouw Yvette is na afloop blij ver rast. „Ik vond het een mooie dienst. Je werd bewust gemaakt Ik voelde me welkom. De sfeer, de geur van koffie: het heeft iets huiselijks van de rampen die in de wereld gebeuren."Als aandenken hebben de LeDucs een bijbel gekregen, die in gewone mensentaal geschreven is. Ze zijn er blij mee. Peter: „Ik ga er zeker in lezen." Bernard Beeuwkes (21) uit Wis- senkerke was één van de jongste bezoekers in Middelburg. Hij was uitgenodigd door voorganger Peter Schraa. Hij hoopt meer jongeren naar de dienst te trekken. „Als er een paar zijn, dan werkt dat ook weer uitnodigend voor anderen uit die leeftijdsgroep." „Het is me goed bevallen", zegt Bernard na afloop. „Ik voelde me welkom. De sfeer, de geur van kof fie: het heeft iets huiselijks." Het was ongeveer een halfjaar geleden dat hij in de kerk geweest was. „Het geloof is iets voor mezelf. Ik vind het iets persoonlijks: ik hoef niet elke week naar de kerk. Maar ik ben wel van plan om vanaf nu weer vaker te gaan." Nadat het brandalarm omstreeks 17.30 uur afging, zijn direct drie medewerkers naar de kamer ge gaan. De rolstoel van de 90-jarige bewoner bleek in brand te staan. Ze hebben het vuur geblust en de bewoner gekoeld tot een zieken wagen arriveerde. De man had dusdanige brandwonden opgelo pen dat hij naar een ziekenhuis in Gent is gebracht. Over zijn toe stand is nog niets bekendgemaakt. De medewerkers zijn na afloop door ambulancepersoneel onder zocht, omdat ze rook hadden in geademd. Ze hoefden niet naar het ziekenhuis. De brandweer heeft het gebouw geventileerd. Alle bewoners van de begane grond, waar de brand was, zijn za terdagavond bezocht om hen zo nodig gerust te stellen. De brand is aldus een woord voerdervan Zorggroep ZorgSaam vermoedelijk ontstaan, toen de bewoner 'van een sigaartje aan het genieten was'. De politie sprak na afloop lovend over het optreden van het personeel. In totaal drie Terneuzenaren, van 32,31 en 18 jaar, zijn vanwege de be schieting van de woning aangehou den. De 18- en 32-jarige zijn vrijwel direct na het incident door de poli tie opgepakt, nadat zij zich hadden klemgereden in de Rozenstraat. De politie heeft bij de arrestatie diverse waarschuwingsschoten gelost, om dat plotseling verschenen omstan ders zich dreigend opstelden. De derde, 31-jarige verdachte is zaterdagochtend thuis ingerekend door een arrestatieteam. Alledrie We moeten wellicht heroverwegen wat we aan het doen zijn zijn vastgezet in Torentijd. De aan leiding voor het schietincident is waarschijnlijk, meldt de politie, een eerder conflict in een horecazaak in Hulst. Bij de beschieting van de wo ning raakte niemand gewond. Jan Lonink, burgemeester van Terneuzen, maakt zich extra zorgen over de veiligheid. De gearresteer den behoren volgens hem niet tot de groepen die eerder betrokken waren bij familievete-achtige inci denten. „Het gaat om nieuwe men sen." Lonink: „We zitten er bo venop, laat dat duidelijk zijn, en moeten wellicht heroverwegen wat we aan het doen zijn als gemeente, politie en justitie." maandag 11 september 2017 biedt ook een rustplek' -Bernard Beeuwkes, kerkproever Personeel van verzorgingste huis Bachten Dieke in Terneu zen heeft zaterdagmiddag ra zendsnel en alert gereageerd bij een brand in een bewoners kamer. Harmen van der Werf Terneuzen De schietpartij die zaterdagoch tend rond half zes plaatsvond op een woning aan de Goudenre genstraat in Terneuzen, lijkt los te staan van eerdere incidenten in de stad waarbij eind 2014 zelfs een dodelijk slachtoffer viel. Harmen van der Werf Terneuzen -Jan Lonink, burgemeester Terneuzen Voorganger Peter Schraa, kerkproevers Yvette en Peter le Due en heilsoldate Annelies van Driel (vlnr) praten bij een kop koffie over kerk en geloof, foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59