De gifbeker is nog niet leeg in Misano US Open levert 24-jarige tennisster eerste Grand Slam-titel op 11 Van der Poel oppermachtig De finale duurde precies een uur en was eenzijdig. Sloane Stephens, de nieuwe US Open-kampioene, wist vooral na afloop de harten van de Amerikanen te stelen. Lars Boom houdt stand Dubbele zege voor Herlings Brons voor Heiner op WK Het fanatieke racepubliek in Mi sano heeft door de jaren heen een dikke huid ontwikkeld. De afgelo pen zeven jaar zagen ze hier slechts eenmaal een landgenoot winnend over de streep komen bij de MotoGP-race. De overige zes keer zegevierde een Spaanse cou reur. Pijnlijk uiteraard. En wie hoopte dat de gifbeker leeg was, keerde gisteren moedeloos huis waarts. Er bleek namelijk een drie dubbele bodem in te zitten. Danilo Petrucci was lange tijd op weg naar zijn eerste MotoGP- zege, en dat nog wel voor eigen publiek. In het zicht van de haven stak Mare Marquez daar met een spetterende laatste ronde een stokje voor. En dus lachte opnieuw een Spanjaard als laatste in Mi sano. Dat was de eerste slok. Het gevolg van de race is dat Marquez in punten op gelijke hoogte is ge komen met de Italiaanse klasse mentsleider Andrea Dovizioso. Deze tweede slok had een bijzon der nare smaak, maar het restant uit de gifbeker was nog smeriger. Valentino Rossi, de man voor wie vrijwel elke Italiaan warme gevoe lens koestert, moest de thuisrace aan zich voorbij laten gaan. Door een crash tijdens een trai ning op een crossmotor brak de icoon zijn been op twee plaatsen. Een herstelperiode van minimaal veertig dagen is noodzakelijk. Nu het einde van de carrière van de 38-jarige Italiaan nadert, worden zijn topoptredens zeldzamer en dus waardevoller. Dat hij niet kon acteren in 'zijn' Misano, maakte sommige fans ook boos. De kans op blessures tijdens een crossmo tortraining is immers niet gering. De kritiek laat Rossi van zich af glijden. „Dergelijke tochten op de crossmotor maak ik al sinds mijn achttiende met mijn vader. Voor ons coureurs is de beste training racen op een motor. Helaas is dat soms gevaarlijk." Fysiek voelt de Italiaan zich be hoorlijk goed. „Maar mentaal gaat het een stuk slechter. Het is jam mer dat mijn kansen op de titel dit jaar zijn vergooid. Toch ben ik al weer aan het werk en wil ik zo snel mogelijk terugkeren." Het was - oh my gosh - nogal Amerikaans allemaal, maar juist daarom vonden ze het in New York geweldig. Slo ane Stephens maakte zater dagavond indruk in de finale van de US Open, maar vooral daarna. De 24-jarige speelster uit Florida versloeg haar goede tennisvriendin Madison Keys (22) in een weinig verheffende finale, met 6-3 6-0. De intense knuffel na het matchpoint werd geklokt op twintig seconden. Keys was in tranen, Stephens wreef haar over de schouder en sprak troostende woor den. Uit medeleven met haar landgenote was ze niet te uitbundig met haar eerste grote prijs. Wachtend op de ceremonie ging ze naast Keys zitten voor wat grap pen en grollen. Aanvankelijk zei Stephens nu net zo goed te kunnen stoppen met tennis. 'Mooier wordt het niet meer.' Totdat ze de cheque van 3,7 miljoen dollar in haar handen had. „Wat een geld... Als je hier niet voor wil spelen, weet ik niet waar voorwei." Enthousiast, ontwapenend en humoristisch. Sloane Stephens is de frisse verschijning die tennisnatie Ame rika wel kon gebruiken. De hegemonie van Serena Williams is fenomenaal, maar liet soms ook de roep om nieuwe gezich ten klinken. Stephens straalt uit dat ze het naar haar zin heeft op de baan, iets wat je je bij Williams soms afvraagt. Als laagst geklasseerde ooit en als tweede ongeplaatste speelster in de geschiedenis won ze de US Open. Die ranking (87ste) komt door een voet blessure die haar elf maanden aan de kant hield. Op 16 mei van dit jaar zette ze de eerste stappen na haar operatie, in juli maakte ze op Wimbledon haar rentree, weer twee maanden later is ze grandslamwinnares. Stephens hervond tijdens haar af wezigheid de liefde voor de sport. Die was ze verloren in de jaren nadat ze in 2013 als 19-jarige van Williams won op de Australian Open en meteen tot haar troonopvolgster werd gekroond. In New York liet Stephens haar talen ten weer zien. Als misschien wel de snelste en meest atletische speelster in het vrouwentennis werd haar vaak een te verdedigende speelstijl verwe- Wat een prijzengeld... Als je hier niet voor wil spelen, weet ik niet waarvoor wel ten. Afgelopen weken bleek ze ook aanvallend te hebben bijgeleerd. Haar winst op Venus Williams in de halve finale was de opmaat voor een haast foutloze finale tegen Keys, die gebukt ging onder de spanning. Vlak voor haar persconferentie zag Stephens haar vriend, oud-AZ-spits Jozy Altidore, twee keer scoren voor Toronto FC. „Hij had een hattrick moeten maken", grapte ze opnieuw. Amerika hoopt met Stephens en Keys te kunnen voorkomen in een sportief dal te belanden als Serena Williams, die vorige week moeder werd maar in januari weer hoopt te spelen, en Venus Williams ermee stoppen. Of dat gaat lukken, is afwach ten. Op het feestje van zaterdagavond kunnen de tennisfans in elk geval even teren. maandag 11 september 2017 WIELRENNEN Lars Boom heeft de Ronde van Groot- Brittannië gewonnen. De renner van LottoNL-Jumbo was gisteren al als leider aan de laatste rit begon nen. Deze werd gewonnen door de Noor Edvald Boas- son Hagen, die na een korte solo het sprintende peloton net voor bleef. Bo- asson Hagen werd tweede in het klassement, de Zwit ser Stefan Küng derde. Sprinter Dylan Groenewe- gen was de snelste in de etappe van zaterdag. tj.'.UW MOTORCROSS Jeffrey Herlings heeft het publiek in Assen verwend met een show op het speciaal aan gelegde zandparcours op het TT Circuit. Hij schreef na een sterk optreden in de tweede manche de GP van Nederland in de MXGP op zijn naam. De Braban der was ook de snelste in de eerste heat, maar toen ging alle aandacht uit naar Antonio Cairoli. De Italiaan stelde daarin met de tweede plaats zijn negende wereldtitel veilig. Herlings zal het seizoen als tweede eindigen. VELDRIJDEN Mathieu van der Poel heeft de eerste veldrit van dit seizoen naar zijn hand gezet. De 22-ja- rige Nederlander ging in de Brico Cross in het Belgi sche Eeklo al in de tweede ronde in de aanval en reed solo naar de winst. Ruim na Van der Poel kwam zijn Belgische rivaal Wout van Aert als tweede over de fi nish. Van der Poel gaat nu naar Noord-Amerika voor de start van de wereldbe ker. ZEILEN Nicholas Heiner heeft bij het WK in de Finn- klasse in Hongarije het brons behaald. De Neder lander dankte het ereme taal aan een sublieme zege in de medalrace op het Ba- latonmeer. De Zweed Max Salminen ging als koploper de slotrace in, die hij als achtste beëindigde. Met die klassering wist hij nog net de titel te pakken. De ene landgenoot liep net de zege mis, de ander raakte de on gedeelde leiding in het klasse ment kwijt en de publiekslieve ling was afwezig. Voor de Itali aanse motorracefans liep de GP in Misano uit op een catastrofe. Emiel Poeiert Misano Mare Marquez dompelde het thuispubliek in rouw. fotoap Amerika in katzwijm om Sloane Stephens Rik Spekenbrink New York Sloane Stephens dolblij met haar Grand Slam-titel. FOTO PHOTO NEWS —Sloane Stephens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39