II Recordaantal bezoekers voor jubilerend Bigpop Biggekerke EN 19 Walcheren zet monumenten ook tijdens wisselvallig weer in het zonnetje Tijdens stortbuien vluchten mensen op de Karolingische Burg van Oost- Souburg de feesttent binnen. De monumentale gebouwen hebben zaterdag minder last van de regen. ÉSê Bike0 7ZtaM Bezoekers van tiental len oldtimers op de Middelburgse Markt konden hun toevlucht natuurlijk zoeken tot winkels en cafés. Maar velen schuilden in het oude stadhuis, dat de deuren open zette tijdens de Open Monumentendag. Het thema van de jaarlijkse dag was Boeren, Burgers en Buitenlui. De oldtimerdag haakte speels bij dat thema aan, omdat een aantal te be zichtigen automobielen tot 'mo numenten van het gemotoriseerde vervoer' behoort. Frank Wiemans en Gerrit Geerse, eigenaren van een 65-ja- rige MG TD en een ruim 40-jarige Morgan, zijn niet blij met regen. Ze zijn typische mooi-weerrijders; met de kap er op rijdt hun karretje niet zo lekker. Hoewel de wagen tjes er sportief uit zien, zijn ze niet gemaakt om te racen. „Als je over een munt rijdt, kun je voelen of je over de kop of de munt rijdt. Je lijf voelt het wegdek als het ware. Je moet dan ook niet harder dan 80 door het buitengebied toeren", schetst Geerse poëtisch. Tien kilometer verderop kijkt een stel kinderen naar nog oudere vervoermiddelen met één paar denkracht: Belgische trekpaarden. De piekfijn gecoiffeerde beesten - manen en staarten in vlechten met roze en blauwe linten - laten zich niet uit het veld slaan door een stortbui. Bezoekers van de Ka rolingische Burg wel. Enkele loop planken kunnen niet voorkomen dat het grasveld binnen de histori sche ringwal snel zompig wordt. Secretaris Chris Schouls van het Folklore Festival Walcheren kijkt een dag later toch tevreden op het feest terug. „Het bleef's middags en 's avonds droog en het hele feestprogramma heeft toch fantas tisch veel mensen getrokken." De laatste ringrijderswedstrijd (ook al een historisch Walchers feno meen) van het seizoen werd op het terrein van de Karolingische Burg een prooi voor Cor Jansen. In het verJeden geïnteresseerden bezochten zaterdag ook allerlei historische gebouwen op heel Walcheren. Naast het stadhuis van Middelburg waren onder meer het Vlissingse hoofdkantoor van Da- Gelukkig kregen we uiteindelijk ook een historische opkomst in de feesttent men/KSG, Fort Rammekens en andere vestingwerken, scheeps werf Meerman in Arnemuiden, kerken en molens op heel het ei land van te bewonderen. ocvvie De 30-jarige Peet uit Schoondijke vermoedt dat zijn vrienden vin den dat hij zich in het verleden nogal eens 'als een varken' ge droeg. Vandaar dat hij zaterdag de hele dag in een varkenspak rond liep in de festivaltent van Bigpop. Over twee weken is het voor goed afgelopen met het varkens verleden van Peet. Want dan stapt hij in het huwelijksbootje. Zater dag op zijn vrijgezellenfeest mag de Schoondijkenaar zich nog één keer als een varken gedragen. Dat gedrag uit zich overigens alleen in zijn uitdossing. Want Peet vraagt veel bezoekers beleefd of hij hun nagels mag lakken. Het varken moet geld verdienen, want zijn vijftien vrienden hebben zijn 'por temonnee afgepakt, maar ze heb ben wel dorst'. Woordvoerster Angelina Francke van de Bigpoporganisatie moet er om lachen. „Volgens mij hadden zijn vrienden voldoende munten gekocht. Ze hebben ook allemaal een t-shirt van het festi val aangeschaft. Zulke gasten zien we graag komen." De vrijgezellen kwamen met een busje van de overkant. Extra publiek Van Francke mogen ze zoveel mond-tot-mondreclame maken dat er volgend jaar meer bussen uit Zeeuws-Vlaanderen komen. „Echt veel groter hoeven we niet te groeien. Maar het is leuk dat er dit jaar tweehonderd mensen meer waren dan in voorgaande edities. Queen-coverband Miracle, de Am- stel Five Band en DJ Jerome trok ken extra publiek." maandag 11 september 2017 Over boeren, burgers en buitenlui René Hoonhorst De folkloristische dansgroep Die Spielewei uit het Vlaamse Westerlo bij de Karolingische Burg in Oost-Souburg, foto's dirk-jan gjeltema - Chris Schouls, festivalcommissie Gerrit Geerse (I) en Frank Wiemans wisselen wetenswaardighe den over hun oldtimers uit op de Middelburgse Markt. Leo Joosse Tweewielers Dorpsplein 14 4363 AC Aagtekerke info@leojoossetweewielers.nl Tel. (01 18) 581 306 Bigpop trok zaterdag tijdens de eerste lustrumviering ruim 650 bezoekers naar de festival- weide in Biggekerke. De organi satie is 'stiktevreden'. René Hoonhorst Biggekerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19