VIJF SCHITTERENDE ROLLEN als actrices het heft in handen nemen, het Big Utile Lies bewijst dat prachtig drama oplever! Nicole Kiclmcin speelde in een thrillerze kroop in de huid uan een schrijver, ze was vluchteling, fotografe en gangsterliefje. tijd voordat er doden zouden vallen", zegt één van hen zonder een spoor van ironie. Big Little Lies is het bewijs dat als actrices - zoals Kidman en Whither- spoon - zelf als producenten het heft in handen nemen, het prachtig, meesle pend, confronterend, spannend en soms ook geestig drama oplevert. 41 door Tarzanacteur Alexander Skarsgard) en moeder van een tweeling. Haar huwelijk is gestoeld op gewelddadige seks waarvan de kijker enkele pittige voorbeelden krijgt. In deze relatie is iets grondig mis. Vandaar dat beiden beslui ten in therapie te gaan, wat de verhou dingen nog meer onder druk zet. Big Little Lies gaat over kleine en dieper liggende problemen. Een van de vrouwen is ooit verkracht, maar pleegde geen abortus. Haar zoontje vraagt voortdurend naar zijn vader waardoor deze wond nooit kan helen. De rode draad in Big Little Lies is een moord die pas aan het slot wordt geopen baard. De hele serie door praten oog getuigen - afkomstig uit de minder bevoorrechte klasse van Monterey - over de vier vriendinnen en hun hebbelijk heden. „Het was slechts een kwestie van AB ZAG 'T ¥@abzagt Bram Fischer Peter Paul Muller Gooische Vrouwen) laat een totaal andere kant van zijn acteertalent zien in Bram Fischer. Hij speelt de bloedserieuze titelrol van de blanke advocaat die Nelson Mandela verdedigde. Beklemmend. BIJ STEFAN OP REPEAT ¥@stefanraatgever Jacqueline Govaert - Back of my Hand Jacqueline Govaert (ooit Krezip) is terug. Back of my Hand is een Carole King-achtige pianoballade die behaaglijk warm aanvoelt op deze eerste herfstdagen. Govaerts nieuwe album Lighthearted Years verschijnt op 20 oktober. 1 The Hours (2003) Voor deze rol won Kidman haar Oscar. Ze speelt auteur Virginia Woolf tijdens het schrijven van Mrs. Dalloway. In deze film heeft Kidman niet de geringste tegen speelsters: Meryl Streep en Julianne Moore. 2 Dead Calm (1989) Met deze film brak Kid man internationaal door. Het is een thriller over een gestrand echtpaar op zee dat te maken krijgt met een heel enge vreemdeling. 3Dogville (2003) Misschien wel de meest radicale rol van Kidman. Onder de regie van de Deense regisseur Lars von Trier speelt zij een vluchte ling die in een benepen, kleine Amerikaanse gemeen schap wordt gebruikt en misbruikt. I Fur (2006) Biografische rollen liggen Kidman wel. In deze film speelt zij fotografe Diane Arbus die in contact komt met enkele kleurrijke types. J" The Paperboy (2012) 3 Hierin speelt Kidman haar meest ordinaire rol. Een blondine, kortgerokt en plat vloers, die haar gearres teerde man (John Cusack) probeert vrij te krijgen. Big Little Lies, is nu verkrijgbaar op dvd. De serie is uitgezonden via HBO. iets prachtigs WG magazine 31

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 95