Filmfreak Ab Zagt en popjournalist Stefan Raatgever draaien door Ik vind haar een voortreffelijk actrice, een durfal die gewaagde rollen kiest Filmfanaat Ab Zagt is een groot bewonderaar van Nicole Kidman. Niet alleen omdat hij ooit een armknuffel van haar kreeg, series als Big Little Lies helpen ook. rouwen kunnen ongemeen vals zijn. Vriendinnen van mij zien vooral in Nicole Kidman (50) een dankbaar doelwit. Een van hen gaat uitsluitend naar haar films om vast te stellen welke botox- behandeling ze nu weer heeft ondergaan. „Ze kan alleen nog maar met haar wenk brauwen acteren", klinkt het daarna vaak iets te triomfantelijk. Zo gemeen zal ik nooit over Nicole oordelen. Ik vind haar een voortreffelijk actrice, een durfal die voortdurend ge waagde rollen kiest. Haar personages hebben altijd iets ondoorgrondelijks. Ook al is haar rol niet bijster interessant geschreven, Nicole weet er altijd iets extra's aan toe te voegen. Ik moet meteen toegeven dat ik enigs zins bevooroordeeld ben. De enkele keren dat ik haar kon interviewen waren altijd een waar genoegen. Ze heeft een aanstekelijke lach, zit vol zelfspot en is beslist niet de koele kikker voor wie som migen haar houden. Drie jaar geleden sprak ik haar voor het laatst tijdens het Filmfestival van Cannes in Hotel Du Cap. Het interview ging over haar rol als Grace Kelly in Grace of Monaco (slechte film, goede vertolking). Kidman zat onder een stalen parasol die na een windvlaag kan telde en haar dreigde te raken. Ik kon nog net het gevaarte opvangen. „You saved my lifer riep Kidman. Als dank kreeg ik een armknuffel. Voor de fans van de Australische actrice is 2017 tot nu toe een heel goed jaar. Dit jaar gingen in Cannes maar liefst vier producties van Kidman in première, waaronder The Beguiled (matig, maar Kidman is weer uitstekend) die nu in de bioscopen draait. Maar het absolute hoogtepunt van dit Kidman-jaar is de televisieserie die nu op dvd is verschenen: Big Little Lies. Het verhaal draait om vier vriendinnen die in de kustplaats Monterey (Californië) een beschermd leven leiden en tobben met problemen die nodeloos escaleren. Gedoe op school - een kind zou door een klasgenoot gebeten zijn - leidt tot een vete tussen de vrouwen die bespottelijke proporties aanneemt. De serie laat vooral zien hoe vals vrouwen op elkaar kunnen reageren. De reeks is geproduceerd door Kidman en haar collega Reese Witherspoon, op basis van een boek van Liane Moriarty. Beide actrices hebben zich ook de beste rollen toebedeeld. Geef ze eens ongelijk. Witherspoon speelt een soort actie voerster die op school een gewaagd to neelstuk wil laten opvoeren. Ook verzet zij zich tegen de succesvolle zakenvrouw (hilarisch vertolkt door Laura Dern) wier dochter gebeten is en die vervolgens te snel een ander kind beschuldigt. Kidman is een voormalige juriste, getrouwd met een jongere man (gespeeld Nicole maakt er altijd Illustratie FLOSVINGERHOETS 1 301 zaterdag 9 september 2017 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 94