Innerlijk reizen Geld geluk- Angèle en Sjaak wonen in een koophuis (twee-onder-een- kap) in Vlissingen. Hun kinderen zijn 24 en 28 jaar. wie zijn het? 0 -€2000 €2000 - €3500 €3500 - €5000 €5000 of meer GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP Angèle: „We gaan meer voor geluk dan voor geld. Natuur lijk heb je geld nodig, maar we hebben liever tijd voor bezinning dan meer geld." Sjaak: „We zijn 33 jaar bij elkaar." Angèle: „Trouwen vinden we niet nodig. Toen we een huis kochten, hebben we wel een samenlevingscontract getekend." Sjaak: „We hebben ons huis gekocht omdat er een vrijstaande garage bij zat die we konden ombouwen als praktijkruimte. Het kostte 310.000 gulden." Angèle: „In 1998." Sjaak: „Op 500 meter van het strand! In 2005 zijn we begonnen met relatietherapieweekenden." Angèle: „We krijgen veel stellen met problemen. Ook financiële." Sjaak: „Mensen die bijvoorbeeld verkeerde investeringen hebben gedaan, zonder dat hun partner dat weet. Wij zijn financieel altijd realistisch geweest." Angèle: „De kinderen hebben al jong bijbaantjes gehad. Mijn dochter had wel een paard, een IJslander. In Zeeland is het niet zo duur om een paard te stallen en aan kosten als de hoefsmid betaalde ze mee. We geven, sinds de kinderen uit huis zijn, veel minder geld aan boodschappen uit. Hooguit 50 euro per week." Sjaak: „We zijn vegetariërs, dat scheelt ook in kosten. En we roken niet." Angèle: „We hebben al een en/of-rekening sinds we eind jaren 80 gingen samenwonen. Ik ben degene die het geld in de gaten houdt. De ene maand is ons inkomen hoger dan de an dere maand. Als we wat meer hebben, zet ik dat op de spaar rekening. In de vakantie heb ben we minder klanten." Sjaak: „Als zelfstandige doe je veel wat niet betaald wordt: een website maken, afspraken, administratie, telefoontjes." Angèle: „Soms bellen mensen met een probleem, daar trek ik dan tijd voor uit. We zijn een soort praatpalen. Tijdens de crisis hadden wij het juist drukker. Mensen konden niet scheiden omdat ze hun huis niet verkocht kregen. Dan toch maar therapie." Angèle: „Omdat wij zzp'ers zijn, hebben we geen pensioen. Sjaak geeft ook filosofielezin gen en theatercolleges. We zullen heus niet stoppen met werken op ons 67ste." Sjaak: „Onze boeken, zoals Relatietips voor Dummies, leveren nog wel wat aan royal ty's op, maar dat is niet veel. Schrijven levert ons ongeveer 10 cent per uur op. Van zo'n boekje van 9 euro krijg je 10 procent." Angèle: „En dat is nog bruto. Dat zijn bedragen waarvan je hooguit een keer op vakantie kunt gaan." Sjaak: „Met de tent. We zijn altijd kampeerders geweest. Nu reizen we wat verder. We zijn laatst in India geweest." Angèle: „De reis is dan mis- 'EEN AUTO HEBBEN WE WEL, WE ZIJN NIET ZUINIG' schien wel duur." Sjaak: „Tickets: 600 euro per stuk. Visum: 84,95 euro." Angèle: „Maar het levenson derhoud is daar zo goedkoop!" Sjaak: „Die maand hebben we circa 2.100 euro uitgegeven." Angèle: „Iets moois hoeft niet veel te kosten. Op mijn verjaardag kreeg ik een fotoboek van Sjaak." Sjaak: „Dat was 30 euro, dat mag je nu wel weten." Angèle: „Zoiets is me zoveel meer waard dan iets duurs. We hebben zoveel innerlijke rijkdom ontdekt. Dat is zo waardevol." Sjaak: „Een auto hebben we wel." Angèle: „Het is heus niet dat we zuinig zijn. We draaien niet ieder dubbeltje om. Ik zou graag nog eens naar Nieuw-Zeeland willen." Sjaak: „Ik ook. Dat was geweldig. Maar ik zie ook de waarde van innerlijke reizen." <1 magazine 29 Tekst EDITH ANDRIESSE Fok) CAMILE SCHELSTRAETE Angèle Nederlof (60) Auteur en relatietherapeut Sjaak Vane (56) Auteur, relatiethe rapeut en filosoof Gezamenlijk netto-inkomen: Angèle: groente- rijststoompan - de rijst valt door de gaatjes heen Sjaak: mini-note- book, toen er nog geen tabiets waren - slechte resolutie Angèle: elektrische fiets Sjaak: filosofie studie van 2004 tot 2011 - kostte inclusief treinkos- ten 20.000 euro H Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 93