Geen doorsnee romantisch verhaal Sfeervolle thriller Lees mee met cle boekenredactie OP HET NACHTKASTJE recensies Voor wie de eerder verschenen boeken van de Britse Jojo Moyes heeft gele zen en daar blij van werd, is Dicht bij jou (De Fon tein, €ro) een absolute aanrader. Het heeft alles wat een feelgoodverhaal moet hebben: tegenover gestelde hoofdpersonen, (zakenman versus natuur liefhebber), tegenoverge stelde eigenschappen, (introvert versus excen triek) en tegenover gestelde belangen (het bouwen van een kust- resort versus de vele aan wezige walvissen). De oplettende lezer denkt al snel te weten welke kant het opgaat, maar dan verrast Moyes haar lezers. Want hoewel alle ingre diënten er zijn, is dit niet de opmaak voor een door snee bouquetroman. Moyes geeft haar lezers wel iets meer mee. Het duurt even voordat je het verhaal (in het kort: Londense zakenman wil resort bouwen aan de Australische kust, maar wordt tegengehouden door de bewoners omdat de bouw negatieve in vloed op de walvissen heeft) in wordt getrokken, maar halverwege het boek wordt het toch steeds meer een pageturner. Dat het verhaal afwisselend wordt verteld vanuit het perspectief van een van de drie hoofdpersonen helpt ook. Het zorgt voor de nodige vaart en laat goed 'voelen' wat ieders be weegreden is. Moyes werkt daarmee zorgvul dig naar het einde toe, waar alles samenvalt. Saskia Smith komt Alvaro bij een auto-ongeluk om het leven. Zijn echtge noot Manuel ontdekt dat Alvaro er een verborgen leven op nahield. Politie man Nogueira vertrouwt Manuel toe dat het vol gens hem om moord gaat. Prikkelend traag constru eert Dolores Redondo in Dit alles zal ik je geven (Xander, €22,50een prachtig plot waarin liefde, verdriet, familie geheimen, eeuwenoude tradities en vastgeroeste religieuze opvattingen centraal staan. In schit terend proza wordt het mysterie rondom Alvaro's dood ontrafeld. De perso nages zijn compleet en de ontknoping is verrassend. Dit alles wil ik je geven is een sfeervolle en mee slepende thriller. lezen Ruud Roodhorst: Stille grond van Sanneke van Hassel - Een van de leuke dingen: dat zoveel van Rotterdam her kenbaar is; al is het CS in deze roman nog een bouwput. Ellen den Hollander: Omdat je het waard bent van Marja Pruis - Over liefde voor jezelf en anderen. En leefstress. Dicht bij jou Roman DIT ALLES ZAL II IE DEVEN ■DLIHEI 1EDDIDD Dit alles zal ik je geven Thriller In Galicië X —Joop Liefaard 161 zaterdag 9 september 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 80