'Ik keek door het raam en zag schoenen en een roze tas liggen' HIJ LIET MIJ NIET LOS EN IK HEM NIET, AL WAS IK ONGELUKKIG Die van mij Het was meteen raak tussen Roos (33) en Ernst (29). Ze vond hem zó leuk. Maar hij bleek niet helemaal eerlijk te zijn geweest. ien minuten kenden we elkaar, toen stonden we al te zoenen. Ik geef toe: ik had wel aardig wat op. Maar toen ik Ernst voor het café zag staan, was het met een raak. Wat een leuke jongen! Hij gaf me zijn nummer en we hebben gelijk die nacht en ook de dagen daarna geappt. Ik nodigde hem uit bij mij thuis, wat ik an ders nooit zo snel doe, en we belandden inbed. Het voelde allemaal zo goed, ik wist niet wat ik meemaakte. Het was gezellig, hij was heel lief voor mij, we konden goed praten en hielden allebei van voet bal, de zee en wandelen in het bos. We zagen elkaar elke week, maar hij kwam wel altijd naar mij toe. Eigenlijk wist ik niet eens precies waar hij woonde. Dat vond ik niet raar, ik was tot over mijn oren verliefd. Ook stond ik er niet zo bij stil dat hij 's nachts altijd om 3 uur weer wegging. Na een paar maanden dacht ik: het is echt iets tussen ons. Maar toen liet Ernst me opeens weten dat ik hem niet meer mocht appen. Ik wist niet wat ik ervan moest denken, maar had inmiddels wel zijn adres. Op een zondagmiddag ben ik erheen gereden en heb ik aangebeld. Niemand deed open. Ik keek door het raam en zag een roze boodschappentas en roze schoenen liggen. Toen kwam er een vrouw naar buiten, die me vroeg wat ik daar deed. Achter haar stond Ernst, met zijn vinger tegen zijn lippen. Later belde hij me. Hij had al zeven jaar een vriendin en woonde samen, zo bleek. Maar omdat hij bang was me kwijt te raken, had hij dat niet verteld. Die relatie was slecht, er was altijd gezeik en bijna geen seks, maar omdat ze samen al veel hadden meegemaakt, kon hij haar toch niet verlaten. Ook al had hij gevoelens voor mij gekregen. Op dat moment had ik natuurlijk met Ernst moeten stoppen, maar ik was zó verliefd. 'Ik moet er alles aan doen om te zorgen dat hij bij zijn vriendin weggaat', dacht ik. Ik zou hem de rust en de goeie seks geven die hij bij haar tekortkwam, en dan zou hij inzien dat hij bij mij pas echt gelukkig zou worden. Dus gingen we verder waar we gebleven waren en zagen we elkaar jarenlang stiekem. Soms zei hij dat hij voor mij zou kiezen, om zich dan toch weer te bedenken en afstandelijk te doen. Maar steeds als ik er een punt achter wilde zetten, kwam hij langs om erover te praten en eindigden we toch weer in bed. Hij liet mij niet los en ik hem niet, al werd ik doodongelukkig. Ik keek niet meer om naar andere mannen en sloeg alle wijze raad van mijn vriendinnen in de wind. Deze zomer ontdekte ik dat ik zwanger was. In paniek appte ik Ernst, en die leek er na de eerste shock eindelijk echt voor te willen gaan. 'We gaan dit samen doen', zei hij. 'Ik kom bij jou wonen.' Ik vroeg of hij dat alleen deed voor het kind, maar hij verzekerde me dat hij van mij hield. Hij reageerde opeens heel snel. Hij begon meteen plannen te maken voor het kopen van een nieuw huis en appte mij kinder namen. Maar toen ik een miskraam kreeg, sloeg hij weer om als een blad aan een boom. Opnieuw nam hij afstand. Van samenwonen was geen sprake meer, hij bleef bij zijn vriendin. Ik hoop dat ik deze keer de kracht heb om uit zijn buurt te blijven. Mijn ver stand zegt dat hij niet te vertrouwen is, dat hij een zwakkeling is die veel te goed kan liegen. En dat hij naast mij misschien nog wel meer vriendinnen heeft. Maar hij heeft me geraakt, onze band is hecht, we hadden het zo fijn samen. Ik hou nog steeds van Ernst." <1 magazine 15 roze Teksl PAM VAN DER VEEN E Ook geïnterviewd worden over die van jou? magazine@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 79