'Ik ben nu eenmaal waarom ik zo open ben. Toen ik bekend werd, hadden veel mensen toch een bepaald idee over mij. Ik heb liever dat het gebaseerd is op wie ik echt ben. Bovendien: heel wat bekende mensen zetten zichzelf neer in de media op een manier die helemaal perfect is. Nu ken ik er een heleboel van achter de schermen en weet dat dit in veel gevallen niet helemaal de waarheid is. Dat vind ik oneerlijk. Ik wil ook mijn imperfecties laten zien." „Dat klopt. Ik heb weieens gedacht: ik moet ook eens een foto posten waarop ik heel chagrijnig kijk. Maar ik ben nu eenmaal niet heel vaak chagrijnig en als ik met iemand ruzie heb, ga ik ook niet op dat moment een foto maken om te posten. Foto's voor Instagram maak je nu eenmaal vooral bij mooie en leuke momenten en niet als je je kapot verveelt op de bank. Maar ik beloof: dat ga ik vaker doen." Op sociale media kreeg Schuurman een paar maanden geleden felle kritiek én Paspoort Katja Schuurman Privé enorme bijval toen ze in het debat over seksisme een foto van haar bilpartij plaatste. Diezelfde foto verscheen bij een opiniestuk rond dit thema in de Volkskrant. „Die foto erbij vond ik fan-tas-tisch. Het zei alles. Namelijk: dat je je vrouwe lijkheid niet hoeft te verbergen om serieus genomen te worden. Kijk, sommige mensen - óók vrouwen - hebben dat idee nog steeds." „Tja, verwarrendIk vind het vooral nogal dom. Wat denken ze dan dat mijn boodschap is: 'Ik ben een sekssymbool en zo wil ik ook graag behandeld wor den? Ik wil eigenlijk niet dat je serieus tegen me praat, want ik heb net m'n borsten laten zien? Eigenlijk wil ik alleen maar dat je zegt dat ik een geil wijf ben? En ik zal verder ook m'n mond houden, omdat ik net m'n borsten heb laten zien?' „Ik vind het ook leuk om mensen op het verkeerde been te zetten. Eerst werd ik vooral als sexy meisje gezien en helemaal niet serieus genomen. Daarna juist wel en toen ging ik weer in de Playboy staan, haha. Volgens mij zit de waarheid in dat wat schuurt. We hebben zo veel verschillende kanten in ons zitten, die wil ik allemaal laten zien." „Je moet die hele shoot zien, want die gaat over duurzaamheid, verspilling, over dat we veel te veel consumeren. Allemaal met een vette knipoog natuurlijk." „Dacht je dan dat ik me anders zou gaan gedragen na wat reacties van mensen die het niet helemaal met me eens zijn?" Gierend: „Het is nog hartstikke knap dat ik een badpak heb aangetrokken. Ik had ook niets kunnen aantrekken, dit is nog heel decent." <1 Als je kijkt naar wat je de afgelopen maanden op Instagram gepost hebt: één lange reeks wat-heb-ik-het-toch- goed-foto's. Met je vriend, met je ex, met je kind, met je zus. niet heel vaak chagrijnig' Geboren 19 februari 1975 in Bunnik. Loopbaan Gaat na haar vwo aan de slag als actrice. Breekt in 1994 door met haar rol van Jes sica in Goede Tij den, Slechte Tijden. Speelt daarna in vele Nederlandse series en films, waaronder Vlucht HS13 en Interview. Presenteert televi sieprogramma's, onder meer Van A naar B, waarvoor ze binnenkort weer op reis gaat. Scoort in 1995 een nummer 1-hit Ademnoodmet de meidengroep Linda, Roos en Jessica en stelt dit jaar een bundel erotische gedich ten samen. Relatie met kok Freek van Noort- wijk. Was getrouwd met acteur Thijs Römer, met wie zij een dochter heeft, Sammie. Uit de reacties op sociale media bleek dat nogal wat mannen het verwarrend vinden dat iemand die in de Playboy staat en naaktscènes in films speelt, tegen seksisme ageert. Op Instagram zette je laatst een foto uit C, het magazine van Chantal Janzen. Daarop ben je met champig nonsoep en melk in de weer, in je badpak, terwijl je nogal wat morst over je lijf. Dat haal je niet uit die ene foto die je op Instagram plaatste. Die straalt toch vooral seks uit. 141 zaterdag 9 september 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78