Oefenen voor onze vrijheid 4 Uitgeslapen Fotograaf llvy Njiokiktjien portretteert elke week mensen die net wakker zijn. „Heerlijk. We hebben gisteravond van 19 tot 23 uur intensief les gehad, dus dan lukt het slapen wel. We slapen hier in de Du Moulinkazerne in Amersfoort als deelne mers van de KTO, de klas toekomstig officieren van de Nationale Reserve." „Ooit heb ik een blauwe maandag op de KMA (Koninklijke Militaire Academie, red.) gezeten, tot ik ontdekte dat ik niet fulltime in het leger wilde. Het 'groen' blijft echter trekken en ik wil graag mijn steentje bijdragen aan de maat schappij, dus ik combi neer een gewone baan met een rol als reservist. Ik ben nu soldaat bij het korps Nationale Reserve en doe de officiersoplei ding omdat ik graag pelo tonscommandant wil worden. Verder zou ik een keer willen meewerken aan een missie, bijvoor beeld om de compound te bewaken. Werken in zo'n omgeving, de samenwer king met profs met de zelfde niet-lullen-maar- poetsen-mentaliteit, dat lijkt me geweldig. En het klinkt misschien gek, maar je hoopt dan dat je niks hoeft te doen." „Onze grote eind- oefening. In dit geval doen we alsof er een over stroming en een epidemie is; wij bewaken de plek waar de vaccins liggen. Zulke opdrachten passen bij een reservist: we bewaken en beveiligen objecten, gebieden en personen en kunnen worden ingezet bij een terroristische aanslag. Veel taken gaan over het bewaken van onze vrij heid en voor mij speelt saamhorigheidsgevoel daarbij een grote rol. Daar ontbreekt het in ons land weieens aan, vind ik." —Leo van Marrewijk 06.15 uur Voor Linda (31) ('uit veiligheidsover wegingen geen achternaam ajb') wordt het een intensieve dag: naast haar baan op een ROC is ze actief als reservist bij de Landmacht. 1 Lekker geslapen? 2 Wat is je droom? 3 Wat brengt de dag? E Ook meedoen? Mail naar magazine@ persgroep.nl magazine 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69