Goes moet nog beter BARRY VAN DER HOOFT 23 Verdediger haakt geblesseerd af Hoofdklasser gaat vandaag in Gouda op bezoek bij Jodan Boys. Van die ploeg heeft Jannes Tant als trainer van Hoek nog niet kunnen winnen. zv Na een bijna vlekkeloos verlopen voorberei ding en de eerste overwinning van het seizoen (5-4) tegen Smitshoek, moesten ze bij Hoek donderdagavond de eerste echte tegenslag incasseren. Stef de Bac ker greep tijdens de training naar zijn hamstring, moest het veld ge blesseerd verlaten en ontbreekt door een verrekking vandaag in het uitduel met Jodan Boys. „Heel jammer", zei trainer Jannes Tant. „Maar na één blessure ga ik niet klagen. We hebben een brede se lectie, waarmee we zulke blessu res moeten kunnen opvangen." Na afloop van de training riep Tant drie spelers bij zich: de multi functionele Zinho Chergui, verde diger Yoshi Verbrugge en linkspoot Marijn Wijkhuijs. „Ik heb ze verteld dat ik nog even na moet denken over hoe we de afwezigheid van Stef op gaan lossen", zei Tant. „Ze moeten er dus rekening mee hou den dat ze spelen tegen Jodan Boys. Misschien ga ik wat schuiven, mis schien ook niet. Daar ben ik nog niet uit." Chergui speelde de afgelopen weken vooral als linksbuiten, maar kan ook centraal achterin uit de voeten. Als Tant voor die optie kiest lijkt Marijn Wijkhuijs de aangewe zen persoon om links aan de bui tenkant te spelen, met Thomas van Renterghem achter hem. Verder zal de trainer zijn basiself intact hou- Het zou mooi zijn om die negatieve reeks nu te doorbreken den, na de overwinning van afgelo pen zaterdag tegen Smitshoek. Deze week werd even aangestipt dat vijf keer scoren goed is, maar de focus lag vooral op de vier tegen- goals. „Na de uitlooptraining van maandag hebben we dinsdag hard getraind", vertelde aanvoerder Re guillo Vandepitte. „Donderdag hebben we tijdens de bespreking vooral gekeken naar de tegengoals van zaterdag. Wat zijn de aan dachtspunten? Hoe moeten we tac tisch staan? Wat gebeurde er voor afgaand aan die doelpunten? We zijn nog op zoek naar de juiste ba lans, maar dat is normaal aan het begin van een seizoen." De tegenstander van vandaag is er één waar Hoek de afgelopen sei zoenen niets tegen wist te halen. Vandepitte: „In het kampioensjaar (seizoen 2013-2014, red.) hebben we er twee keer van gewonnen. Maar de afgelopen twee seizoenen verlo ren we vier keer. Jodan Boys is altijd een moeilijk te bespelen tegenstan der voor ons. Het zou mooi zijn om die negatieve reeks nu te doorbre ken. Ik merk dat er veel vertrouwen in de ploeg zit. Voor de eerste com petitiewedstrijd merkte ik dat er best wel wat druk was. Dat is nu an ders. Je moet niet een heel seizoen onder spanning staan, maar in deze wedstrijd moeten we wel weer die druk voelen. We willen winnen." Herexamens Tant speelde als trainer van Hoek drie keer tegen Jodan Boys en ver loor dus drie keer. „Het is een fysiek sterke ploeg, die stevig de duels in gaat. Jodan Boys heeft veel voetbal lend vermogen en snelheid voorin." De blessure van De Backer kwam voor hem - achteraf gezien - niet als een erg grote verrassing. „Stef had deze week herexamens en heeft de afgelopen tijd tijdens het studeren dus veel gezeten. Hij heeft ook een paar trainingen moeten missen. Dan is het niet eens onlo gisch, want het tempo tijdens de trainingen ligt hoog. Daarom zeg ik ook altijd tegen die gasten: ga de dag na een wedstrijd of training even uitlopen. Daarmee voorkom je blessures." Tant laat Douwe Zeegers, Ruben Besuyen en Titas Vitukynas van daag bij het tweede elftal spelen. VLISSINGEN Goes vierde zondag zijn rentree in de hoofdklasse met een 0-1-overwinning in en tegen Meerssen. De geluiden in het rood witte kamp waren positief. Terecht. Desondanks kraakt trainer Rogier Veenstra in de aanloop van het thuisduel met Gemert direct een kritische noot. „Ik vind dat er nog veel meer inzat." De Middelburgse oefenmeester is ambitieus. „Ik wil het resultaat ze ker niet negatief benaderen, maar ik vind dat wij meer kunnen. Ik zag veel slordigheden. In de beginfase gaven we de bal negentien keer zo maar aan de tegenstander. Ook het drukzetten en de bezetting voor het doel moeten beter." Veenstra doet deze bewoordin gen naar eigen zeggen omdat hij constateert dat Goes die kwalitei ten heeft. „Ik durf nu al te zeggen dat wij in de hoofdklasse thuisho ren. Een aantal jongens heeft al er varing op dit niveau, maar een grote groep moet nog veel leren." Morgen staat het duel met Gemert op het programma. „Deze ploeg heeft meer kwaliteit dan Meerssen. Het is een stug elftal zonder echte uitblin kers." In het laatste oefenduel voor de competitiestart moest John Karelse bij Vlissingen schrapen om elf spe lers op de been te krijgen. „Ik had er daarom best een hard hoofd in te gen Halsteren", erkent hij. „Maar de 1-0-zege was een goede opsteker. Donderdag stond ik zelfs met 21 man op de training." Zo snel kan het gaan. In plaats van zorgen maken over het aantal spelers kon Karelse zijn energie deze week steken in de bouw van zijn elftal. „Het was tegen Halsteren goed, maar alles kan beter. Fysiek bijvoorbeeld. In het laatst kwartier konden we de ruimtes moeilijk be lopen. Dat is conditioneel verhaal." Mart de Kroo en Jarreau Manu- huwa zijn teruggekeerd op het trai ningsveld, gaan ook mee naar UDI'19 maar kunnen geen hele wedstrijd spelen. Menancio Weeda is een vraagteken, omdat hij don derdag door zijn enkel ging. Column Door de sepiakleur lijken het beelden uit vervlogen tijden, maar ze zijn nog geen jaar oud. Binnen krijgt de Japanner een microfoon opgespeld door een landgenote. Hij glimlacht. Het volgende shot is van zijn presen tatie in de Kuip, in de zomer van 2001. Shinji Ono staat zij aan zij met Pierre van Hooijdonk, die een kop groter is dan Ono. Ze zwaaien naar het publiek in de Kuip. Ono lacht, steeds is er die glimlach. Het zijn de eerste beelden van de documentaire die FOX Sports begin dit jaar uitzond over de Ja panse middenvelder, die vieren half jaar bij Feyenoord voetbalde. 'Shinji Ono, Japanse voetbalkunst in de Kuip' is een mooie docu mentaire over een mooie voetbal ler en een mooi mens. In 2005 stond ik langs het trainingsveld van Feyenoord, dat toen nog pal voor het Maasgebouw lag. Tijdens een positiespelletje speelde Ono de bal drie keer door de benen van de arme Evander Sno. Iedereen lag in een deuk. Daar kende ik de glimlach van Shinji Ono al van. De documentaire over de Ja panner is er één in een hele stoet documentaires. Als ik het goed heb begrepen, mocht iedere eredi visieclub afgelopen seizoen vier onderwerpen voor een documen taire aanleveren. Het leverde mooie terugblikken op en uiter aard ook docu's waarbij het moeite kost om ze helemaal uit te kijken. Ieder z'n smaak. Persoon lijk had ik van de documentaire Daar kende ik de glimlach van Ono van over Rick van Drongelen ook net iets meer verwacht. Mooie beel den, een goed inkijkje in zijn le ven op dat moment, maar één van zijn trainers bij JVOZ had met één anekdote echt een mooi beeld van zijn karakter kunnen schetsen. Het karakter dat hem, in combina tie met zijn voetballende kwali teiten, deze zomer naar de Bun- desliga heeft gebracht. Soms hoop ik dat ze bij Om roep Zeeland wat meer van zulke documentaires zouden maken. De onderwerpen liggen echt voor het oprapen in deze provincie. Zo was het in mei 25 jaar geleden dat de laatste wedstrijd in het be taalde voetbal op Zeeuwse bodem werd gespeeld. Een docu met be trokkenen van toen, waarbij je ook nog eens de nooit vertelde verhalen en bijzondere anekdotes boven tafel krijgt; ik zou er een uurtje voor gaan zitten. Natuurlijk krijg ik vandaag het verwijt dat daar geen mankracht voor is, dat het te veel geld kost, of dat het ten koste zou gaan van andere zaken. Misschien moet het eens een soort van pilot zijn, in plaats van een ander vast item dat tijd en geld kost. Het einde van 'Onze Club' is wel in zicht toch? DISTRICTSBEKER zaterdag 9 september 2017 Hoek treedt aan zonder De Backer Barry van der Hooft Hoek Stef de Backer mist het duel met Jodan Boys. -Reguillo Vandepitte @Barryvdh9 Docu's Shinji Ono loopt met de handen in zijn zakken richting een restaurant. ZATERDAG Poule 29: Beek Vooruit-MZC'11 (17.00 uur). Poule 30: Piershil-FC Axel. Poule 31: SSS-De Meeuwen, Zeelandia Middelburg-Nieuwen- hoorn (17.00 uur). Poule 34: Se- rooskerke-Excelsior'20 (17.00 uur). Poule 44: Oostkapelle-Heinenoord. Poule 53: MOC'17-Kloetinge (17.00 uur), SSV'65-Dosko. Poule 54: Moerse Boys-Arnemuiden (17.00 uur). Poule 56: Nieuwdorp-Bruse Boys. Poule 60: Terneuzense Boys- WSC (17.00 uur). Poule 2: Jong Ambon-IJzendijke (17.00 uur). Poule 3: Aardenburg- Smerdiek (17.00 uur), SKNWK-Phi- lippine (14.00 uur). Poule 6: Waarde-Patrijzen, Sluiskil-Krabben- dijke (17.00 uur). Poule 7: ZSC'62- Domburg, Wolfaartsdijk-Hulsterloo (17.00 uur). Poule 17: De Noorman- nen-Breskens. Poule 20: Nieuw- land-Graauw (17.00 uur), Lewed- orpse Boys-Bevelanders. Poule 22: FC De Westhoek-Steen (17.00 uur), Duiveland-Vosmeer. Poule 23: WIK'57-Biervliet, Wemeldinge-SPS. Poule 35: Kwadendamme-Koe- wacht (17.00 uur), Vogelwaarde- Veere (17.00 uur). Poule 39: Krui- ningen-Hoedekenskerke, SDO'63- Rillandia (17.00 uur). Poule 47: Spui- Terneuzen, RIA W-Vlissingen zater dag. Poule 51: SVC-WHS (17.00 uur). Poule 52: Stavenisse-Colijn- splaatse Boys, Seolto-Yerseke. Poule 56: Vivoo-Walcheren (17.00 uur). Poule 61: DWO'15-Oostburg (17.00 uur), GPC Vlissingen-Zeeland Sport. Poule 62: Zaamslag-Clinge (17.00 uur). Poule 66: Odio-Luctor Heinkenszand (17.00 uur), 's-Heer Arendskerke-Apollo'69. Poule 72: VVC'68-Kapelle. Poule 74: Schijf- Noad'67 (17.00 uur). Poule 75: RSV- RCS (17.00 uur). Poule 79: Honte- nisse-Tholense Boys (17.00 uur). Poule 84: Devo-MZVC (17.00 uur), Dauwendaele-Lepelstraatse Boys (17.00 uur). ZONDAG Poule 2: Schoondijke-Rimboe. Poule 17: Sluis-Groede. Poule 62: HVV'24-Corn Boys.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 59