I! Gratis FOX Sports 1 bij Alles-in-i van DELTA Voor hetzelfde geld maak je het live mee! 22 IE RUGBY COMPETITIESTART Het aantrekken van buitenlandse spelers past in het beleid van de Middelburgse club om verder te professionaliseren. zv Voor rugbyclub Oemoemenoe start vandaag de eerste fase van een nieuw seizoen in de ereklasse. De Zeeuwse sportploeg van het jaar neemt het in eigen huis op te gen RC Waterland. Ook vorig seizoen was de sei zoensouverture een treffen met Waterland. Oemoemenoe verloor dat openingsduel, maar uiteindelijk bleek Waterland een belangrijke concurrent voor plaatsing van de kampioenspoule (topzes). Water land eindigde de eerste fase op de zevende plaats en stond aan het einde van het seizoen met lege han den. Oemoemenoe legde beslag op de zesde plaats en plaatste zich daar mee als eerste Zeeuwse rugbyclub ooit voor de kampioenspoule. Dit seizoen richten de Middelburgers hun pijlen opnieuw op de topzes, maar de club is bovenal bezig met de ontwikkeling en professionali sering van de rugbysport in Zee land. „Rugby is relatief een kleine sport in Nederland en bovendien zitten wij hier in Zeeland in een uithoek van het land. Mede daarom zoeken we de samenwerking met andere clubs in de buurt, zoals To- vaal in Goes, de vorig jaar opge richte rugbyclub Schouwen en met Roosendaal", aldus teammanager Miriam Wasterval. Oemoemenoe wil optimaal ge- Zij vormen een es sentiële schakel in onze professionali seringsslag - Miriam Wasterval De spelers van Oemoemenoe worden toegesproken op de laatste training, foto lex de meester bruik maken van haar rugby- knowhow door deze te delen met de genoemde clubs. De aanwezige kennis is mede te danken aan spe lers uit grote rugbylanden, zoals Australië, Nieuw-Zeeland en Groot Brittannië. „Zij komen hier niet al leen om voor ons eerste team te spelen, maar vormen ook een es sentiële schakel in onze professio naliseringsslag. Ze dragen mede zorg voor meer bekendheid van de rugbysport, door bijvoorbeeld het geven van clinics. Ook binnen de club dragen ze kennis over door trainingen te verzorgen voor onze eigen jeugd." „Het is totaal niet te vergelijken met bijvoorbeeld de voetbalwereld, waarin buitenlandse spelers voor exorbitante bedragen komen spe len. Wij werken aan de ontwikke ling van de sport en waar kun je dan beter kennis vandaan halen dan uit landen waar rugby een topdrie- sport of zelfs de allergrootste sport is?" Dat Oemoemenoe zich vorig sei zoen voor de kampioenspoule plaatste was volgens Wasterval geen toevalstreffer en de Walche- naren willen ook zeker geen een dagsvlieg zijn tussen alle Randste delijke topclubs in de ereklasse. „Achter de schermen werken we bij Oemoemenoe al jaren aan de pro fessionalisering en ontwikkeling van de sport. Dat is onze prioriteit en als het goed is, zie je dat vanzelf terug in de prestaties." Oemoemenoe trok deze zomer een aantal nieuwe buitenlandse spelers aan; zij zijn naar Middel burg gekomen om de ambities van de club kracht bij te zetten. De ploeg van coach Simon Fitzgerald speelt vanmiddag vanaf ts.oo uur tegen RC Waterland op sportpark De Sprong in Middel burg. TOVAAL Steunpilaren zijn vertrokken uit Goes De eerste 4 maanden Alles-in-i Stap ook over op DELTA.nl/FOX zaterdag 9 september 2017 Oemoemenoe deelt knowhow met buurclubs Menno Kole Middelburg De rugbyers van Tovaal begin nen in de derde klasse aan het vierde seizoen onder leiding van de Schotse trainer Brian Hendry. De afgelopen seizoenen waren de Goesenaren twee keer dicht bij promotie, maar voor komend seizoen zijn de verwachting een stuk minder hoog gespannen. De Goese formatie raakte in de zomer een aantal steunpilaren kwijt. Hendry stapt als speler over naar Oemoemenoe en Mat- thijs van der Werf en Ernst Ber- man nemen dezelfde route. Vooral het verlies van de jeug dige Berman is een aderlating, want hij nam vorig seizoen met 27 try's en 19 conversions iets meer dan een derde deel van de totale Goese productie voor zijn rekening. Sam Richel maakte vanwege zijn studie een overstap naar het Amsterdamse Ascrum en Daan Oemoemenoe wil een spil functie in de regio vervullen op rugbygebied. foto lex de meester Slotboom beëindigde zijn car rière vanwege een veranderde werksituatie. Tot overmaat van ramp raakte de ervaren Rik Mar- kusse tijdens de voorbereiding geblesseerd en hij mist waar schijnlijk het grootste gedeelte van het seizoen. Het verlies van deze spelers wordt slechts gedeeltelijk opge vangen. Piotr Mol^da, Thomas Griep, Veron de Wild en Alex Vlieland zijn volledig hersteld en inzetbaar. Verder verwelkomt trainer Brian Hendry de 17-jarige Jeroen van Stee en de 19-jarige Schot Jordan Paterson in zijn selectie. Vooral van deze dyna mische jongeren wordt veel ver wacht. Tovaal begint de competitie mor gen met een thuiswedstrijd tegen Delft 2. De kick-off is om 14.00 uur op sportpark Het Schenge in Goes. Het snelste internet van Zeeland Gratis onderling bellen Gratis digitale tv-apparatuur Gratis installatie verbindt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58