Olse Merksem fris van start met Zeeuwse enclave Milan Vader finisht als vijfde van de wereld II lilfÊ 1 ZEELAND 21 zv Jan Groenendijk (54) volgde zoon Aron naar Merksem en maakt als teambegeleider deel uit van de staf van het eerste man nenteam. Ron de Waal (56) uit Vlissingen is vanaf dit seizoen hoofdtrainer van het vrouwen team van Olse Merksem, dat uit komt op het tweede niveau. Aron Groenendijk junior maakte vorig seizoen de overstap van Delta Sport naar Tachos Waalwijk, waar hij kampioen van Nederland bij de junioren werd en bij de senioren ervaring op deed in de tweede divisie. Dat le verde hem zijn 'droomtransfer' naar België op. Van de Moosdijk keerde in januari juist terug naar Delta Sport om zijn 'oude' ploeg te versterken. In Zierikzee werd hij goed ontvangen door de ploeg van toenmalig coach 'good old' John Jansen, maar de ambitieuze Wal- chenaar wilde het dit seizoen toch hogerop zoeken. Die kans lag er voor Van de Moosdijk in België. „Eind vorig seizoen werd ik benaderd door Patrick Luiten van Olse Merksem. Na de degradatie uit de Bene- League wilden ze aan een nieuw, jong team bouwen onder leiding van Piotr Konitz. Van hem heb ik als jeugdspeler bij Haro Rotter dam ontzettend veel geleerd, dus dat maakte mij direct enthousiast. Na een goede oefenwedstrijd te gen België onder 19 heb ik de over stap definitief gemaakt. Er heerst hier een goede sfeer, het team is een mooie mix van ervaring en ta lent en de club heeft ambities waar ik me goed in kan vinden. Komend jaar is voor onze ploeg een ontwikkelingsjaar. We willen zo hoog mogelijk eindigen, waar bij het essentieel is dat wij als jon gere spelers aanhaken bij het ni veau van de ervaren spelers." Vrouwenlak Ron de Waal was afgelopen sei zoen trainer van de vrouwen van EMM/Olympus, die dit seizoen zijn opgegaan in HC Zeeland. „Eind vorig seizoen en in de play offs ben ik een aantal malen we zen kijken bij Merksem. Toen hun trainer op de rand van het kampi oenschap op straat werd gezet en wij al in contact waren gekomen, ging alles vrij rap. Mijn interesse was er, hun interesse was er en na een proeftraining en diverse ge sprekken kwamen we rond." „Na promotie uit de liga willen Na een oefenduel met België onder 19 heb ik de overstap definitief gemaakt we een middenmootpositie be machtigen in de tweede nationale en tevens nieuwe en jonge speel sters inpassen. Daarnaast is het een grote uitdaging om het vrou wenhandbal in Merksem op het zelfde niveau qua aanzien te krij gen als bij de mannen." De Waal en zijn vrouwen be ginnen de competitie vanavond om 20.15 uur met een thuiswed strijd tegen Atomix. De mannen starten op datzelfde tijdstip met een uitwedstrijd in Houthalen. Mountainbiker Milan Va der is gisteren in het Aus tralische Cairns bij het wereldkampioenschap onder 23 jaar vijfde gewor den. De Middelburgse mountainbiker piekte daarmee in 2017 op het juiste moment. De 21-jarige Vader, die uitkomt voor het Limburgse Watersley R+D Team, kende een niet al te gelukkig sei zoen. Zijn resultaten in de wereldbekerwed strijden waren niet zo overtuigend als in 2016. Maar in Cairns reed de Walchenaar wel sterk: in een veld van bijna zeventig cou reurs zat hij constant in de voor hoede. Hij leek op de zevende of achtste plaats uit te gaan komen, maar boekte aan het einde zelfs nog enkele plaatsen winst. Vader finishte na 1.19.19 uur. De wereldtitel ging naar de Nieuw- Zeelander Samuel Gaze. Hij zat 1.33 voor de Oranje-cou reur, die bij de WK's in 2015 en 2016 nog respectievelijk dertiende en achtste werd. Een dag eerder werd Mick van Dijke uit Wissen- kerke al achtste bij de junioren. Anne Terpstra, die uit Zierik zee afkomstig is, wordt zater dag ook in de top 10 verwacht bij de elite-vrouwen. TENNISKIDSFEEST ven aan de deelnemersaantallen. „De drempel is nu vaak te hoog. Vroeger was het vanzelfsprekend dat je deelnam aan toernooien, maar die tijd is voorbij. Beginnende tennissers weten vaak niet eens hoe ze zich in moeten schrijven. Maar als ik tegen mijn leerlingen zeg dat ze aan een toernooi mee moeten doen en ik leg uit hoe het werkt, dan gaan ze wel." Zelf roeit Stoel met succes tegen de negatieve stroom in. „Hoe dat komt? Dat moet je aan mijn leerlin gen vragen", zegt hij met een dikke knipoog. Vervolgens wijst hij op zijn tussenschoolse opvangactivi- teiten bij Kibeo in Kapelle, tegen over de tennisvereniging waar Stoel les geeft. „Al die kinderen kennen me daar al als meester Jermo. Daar door is de drempel om te komen tennissen heel laag. Ik merk ook dat kinderen uit Goes en andere dor pen, die me via regioactiviteiten kennen, in Kapelle komen tennis sen omdat ze bij mij willen trainen. Nu de scholen naar een continu- rooster gaan, biedt dat bovendien kansen om na schooltijd lekker aan de overkant te tennissen." Kunstgras Het gesprek heeft zich inmiddels verplaatst naar Nisse, waar Stoel tij dens het open toernooi samen met zijn teamgenoten Eddy en Stijn Sprinkhuizen en Paul van Hoeve een demonstratiepartij verzorgt. „Op de twee beste gravelbaantjes van Zeeland", zegt Stoel vol over tuiging zodra het gaat over het ver schil in baansoorten. „Het is net als met voetbal, dat smashcourt en kunstgras is eigenlijk net niks." Ook vrouw Mariska en dochter Puck zijn inmiddels in Nisse gear riveerd en nemen plaats langs de baan. Net als het vloggen ziet Stoel de demonstratiepartij als een tooi om de tennissport in de regio te promoten. De aanwezige toeschou wers krijgen een vermakelijke dub- belpartij voorgeschoteld, waarbij het niveau een paar treetjes hoger ligt dan de wedstrijden op het open toernooi. Een toeschouwer vraagt zich hardop af: „Is het niet jammer dat deze jongens niet gewoon aan het toernooi meedoen?" Niet alleen vanwege zijn tenniskwaliteiten en en thousiaste stijl van les geven is 'meester Jermo' een markant figuur op en rond de Zeeuwse tennisvelden. Als vlog- gende tennisser weet hij via zijn YouTube-kanaal 'Tennis is Fun' met name de jeugdige doelgroep te bereiken. De 28-jarige inwoner van 's-Gravenpolder begon in- maart tijdens schooltennis spon taan met het maken van wat film pjes en als snel werd hij zelfs bui ten de provincie herkend als 'ten- nisvlogger'. Terwijl zijn twee maanden oude dochter Puck vanaf de bank la chend toekijkt, vertelt Stoel en thousiast over hoe het allemaal be gon. „Eigenlijk is het een doorgesla gen grap. Voor mijn werkgever Tennis Organisatie Zuidwest (TOZ) gaf ik schooltennis in Yer- seke en daarbij maakte ik wat film pjes en foto's. Mijn iPhone zette de beelden van die dag automatisch achter elkaar en dat zag er eigenlijk best leuk uit met een muziekje er onder. Zo heb ik het filmpje op Fa- cebook gezet en daar volgden al snel veel positieve reacties op." Het volgende onderwerp was de tenniscompetitie met het mannen- team van TV TenNISSEn. „Daar maakte ik op de terugweg altijd al een soort radioverslag voor in de groepsapp, dat kon nu mooi in de vlog. Het vloggen heeft ook een po sitief effect op de inzet van kinde ren tijdens de training. Zodra ik de camera aanzet, slaan die kinderen ineens drie keer meer, want ze wil len allemaal op de vlog komen. Het draagt bij aan de spelvreugde en dat is essentieel om het plezier in de sport te behouden." Hoewel hij het van tevoren niet zo bedacht had, zet Stoel het vlog gen dankbaar in als instrument om zijn geliefde sport weer 'hot' te ma ken in Zeeland. Via de hashtag #tagjetennismaatje probeert hij zo veel mogelijk liefhebbers bij zijn vlogs te betrekken. „Tennis moet toegankelijk zijn voor iedereen. Na tuurlijk kost het geld, maar ik zeg altijd ga eens een halfuurtje drum men. Dat kost ook geld." Toch be seft Stoel zich maar al te goed dat de tennissport in een negatieve spiraal Beginnende tennissers weten vaak niet eens hoe ze moeten inschrijven zit. „Tennis loopt momenteel terug. In het algemeen wordt alles minder als je kijkt naar ledenaantallen van verenigingen en deelname aan toernooien." Stoel noemt een voorbeeld van de terugloop waar hij oprecht van baalt, omdat het in zijn ogen onno dig is. „Laatst waren er drie jeugd- toernooien tegelijk in één week in Zeeland. Dat is natuurlijk zonde. Er zijn al zo weinig jeugd toernooien hier en dan worden die ook nog eens niet op elkaar afgestemd." Hij kijkt niet weg voor de situatie en zal zich vanaf volgend jaar met een aantal toernooien gaan bemoeien om herhaling te voorkomen. Daar mee hoopt Stoel een impuls te ge- zaterdag 9 september 2017 Vier Zeeuwen staan met hun nieuwe club Olse Merksem klaar in de startblokken van de Belgische handbalcompetitie. Jari van de Moosdijk (20) uit Middelburg en Aron Groenen dijk (18) uit Zierikzee maakten deze zomer de overstap naar het mannenteam dat uitkomt op het hoogste niveau. Menno Kole Merksem - Jari van de Moosdijk Roeland van Vliet Cairns Milan Vader. Samen met zijn werkgever Tennis Organisatie Zuid west (TOZ) en de tennisbond (KNLTB) organiseert Jermo Stoel vandaag een groot tenniskids- feest in het Omnium in Goes. Het evenement is naast kinderen ge richt op ouders, be stuursleden en trai ners. Kinderen kun nen van 15.00 uur tennissen onder be geleiding van het TOZ-team en vanaf 16.30 kunnen ze zwemmen in het Omnium. Ondertus sen worden ouders en bestuursleden bijgepraat over club- tennis en krijgen zij aansluitend een rondleiding door het Tropisch Bos en het Omnium. Stoel hoopt dan ook dat alle jonge tennislief- hebbers 9 septem ber langs komen: „Lekker gratis zwemmen en tennis sen. Het tenniskids- feest, daar moet je bij zijn geweest." Jermo Stoel vlogt er op los tijdens zijn tennisactiviteiten. Tijdens lessen, clinics, toer nooien en competitiewedstrij den gaat zijn camera altijd mee. fotomarcelledavidse 's-Gravenpolder - Jermo Stoel Menno Kole

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57