MF Paauwenburg zet de schouders onder de opbouw van nieuw wijkcentrum 7 Vrijwilligers helpen wijkcentrum De Burgerij in Paauwenburg op potente zetten.de opvolger van het Majoraat. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl KOOZIE 2T4 J»: Ik ben met pensioen!", roept Mimi Ruikes steeds. Helemaal overtuigend klinkt ze niet. Na dat ze 23 jaar het Majoraat be heerde, is ze twee jaar geleden ge stopt met werken. Toch staat ze als vanouds in het gebouw aan de Van Hogendorpweg. Als vrijwilliger. Net als oud-beheerder Gerard Wesdorp en nog veertig mensen die met het nieuwe stichtingsbe stuur en de wijkraad het wijkcen trum heropbouwen na het faillis sement van stichting Majoraat in februari. Wesdorp kreeg ontslag, maar mag van het UWV toch zijn taken oppakken, tot vreugde van de wijkraad en bestuur. Deze week gingen de deuren open en wordt er weer koffie ge schonken, gebridged, geknutseld en gedanst. Vrijdagmiddag waren de koersballers ook terug, na zes lange maanden. Ze hadden het nog even geprobeerd in jeugdhonk De Paraplu. Maar het voelde niet goed, koersballen terwijl er door de gang gefietst wordt. „De Para plu moeten we aan de jeugd la ten", knikt een speelster. Opgeto gen begroeten de koersballers el kaar na het gedwongen reces. „Het voelt meteen vertrouwd", krijgt Ruikes te horen. „Natuur lijk, maar tegen december ben ik weer weg, heb ik het bestuur laten weten." Tot die tijd zet ze de coör dinatie van vrijwilligers op poten. Ruikes stond in 1992 aan de wieg van het Majoraat. Het was frustre rend voor haar om te zien hoe de afgelopen jaren door tweespalt en 'domme besluiten' het draagvlak voor het Majoraat teloorging. De last van twee salarissen voor coör dinator en beheerder en het in trekken van de gemeentelijke sub sidie werden het Majoraat in twee jaar tijd fataal. „Ik moest me erbui ten houden, ik was niet meer in dienst. Maar het was zwaar. Ieder een bleef me aanspreken over hoe het ging", zegt Ruikes. Ze is blij met de heropening. „Ik wil me ervoor inzetten dat het van de grond komt. Maar hoe het gelo pen is, was zó onnodig." Zo onnodig als de piano, restant van de failliete boedel die wacht op verkoop. „Ik had liever dat er een nieuwe vaatwasser was aange schaft - die hangt met touwtjes en Toen begonnen we met niets, nu beginnen we weer met niets plakband aan elkaar." Maar da's voltooid verleden tijd. Zeker als curator Marco Zoeteweij de zaken heeft afgerond. Hij doet onderzoek naar mogelijk onbe hoorlijk bestuur, vermeldt zijn voortgangsverslag van juli. In ok tober verschijnt het volgende. De wederopbouw van het wijk centrum in Paauwenburg is tot nu het mooiste resultaat van de Vlis- singse proefprojecten Leefbaar heid door burgerparticipatie. Voor Ruikes is de aanpak niets nieuws onder de zon. „In 1992 heette dat 'sociale vernieuwing'. Toen be gonnen we met niets, nu begin nen we weer met niets." Zonder geld, maar hopelijk met veel nieuwe vrijwilligers. Met Burendag, zaterdag 23 sep tember, houdt De Burgerij open huis, al staat doordeweeks de kof fie ook klaar. Zaterdag 30 septem ber is er verkoping om de kas een bodempje te geven. Wie spullen heeft, mag mailen. Tegen de donkere dagen voor Kerstmis wil Ruikes weer de maandelijkse gezamenlijke maal tijden oppakken. „Koken voor vijf tig man, eens per maand, dat wil ik wel doen. Maar het heet voortaan De Buurttafel." De Fruitkraam tUF Buttin9e www.fruitkraambuttinge.nl 6,euj00n fersoonfy* 1 p www.joosse.nl Alles onder één dak Aparte baby-, dreumes-, peutergroep Vertrouwde gezichten Uk Puk Peuterschool Peuterspeelgroep Warme overdracht met basisscholen Zelfredzaamheid bevorderen 4-13 i Voorschoolse opvang ontbijt Naschoolse opvang Vakantie-/studiedagopvang Allerlei activiteiten de Fabriek www.koozie.nl zaterdag 9 september 2017 WA De Burgerij raakt goed op dreef Claudia Sondervan Vlissingen n De vrijwilligers Mimi Ruikes (I) en Gerard Wesdorp zijn blij met de heropening van het wijkcentrum fotorubenoreel - Mimi Ruikes, vrijwilliger Voor meer informatie over de open dag en de activiteiten in wijkcentrum in Paauwenburg zie de website: wijkcentrumdebur- gerij.nl. Middelburgseweg 38a, 4364 TC Grijpskerke T: 06 - 422 99 372 webshopfruitkraam@gmail.com Pinnen kan ook bij ons. Like ons op Faceboofe en doe mee met de acties! Aardbeien 3 dozen5,00 Bramen 3 dozen4,00 Nw.oogst Elstar appels per kg. 1,25 Broccoli 500 gr0,85 Witlof 500 gr€0,69 Bananen per kg1,00 Hokaido pompoen p.st1,00 Verse gember 200 gr0,80 Rode knoflook 2 bollen1,50 Nw. Frieslanders 10 kg4,75 Volop pruimen (o.a. blauwe en reine daude) Nw. oogst aardappelen: Eerstelingen, Frieslanders, Bildtstar en frietaardappelen. Aanbiedingen gelden van wo. 6 t/m di. 12 sept. Openingstijden verkoop: Ma: 10.00 - 18.00 uur Di/wo/do/vr: 9.15 -18.00 uur Za: 9.15 -17.00 uur Zondag gesloten n JOOSSE ACCOUNTANTS %S BELASTINGADVISEURS J JOOSSE PERSONEELSDIENSTEN Accountancy Bedrijfsadvies Belastingadvies Belastingaangiften Salarisverwerking Detachering Loonadvies Online diensten HR Diensten T 0118 612 774 T 0118 583 010 E mlddelburg9joosse.nl E oostkjpelle&joosse.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43