Verdachte keert niet terug van opa-verlof www.hansestaalbouw.nl/opendag 3 FINANCIËLE TOEKOMST een sterk verhaal ZATERDAG 16 SEPTEMBER 2017 - 10.00-16.00 UUR De man is medio juni dit jaar aangehouden. Kort daarvoor was in de haven van Vlissingen-Oost een 21-jarige Rotterdammer, S.C., opgepakt. Het OM vermoedt dat hij in de nacht van de 14e juni na mens een drugsbende actief was als 'uithaler'. Vlak in zijn buurt werd namelijk 44 kilo aan co caïne gevonden. Die drugs heeft hij mogelijk van een schip of uit een container gehaald. Korte tijd later werd Van D. aangehouden op verdenking van betrokken heid. Hij mocht na een paar we ken de gevangenis voor enkele dagen verlaten om zijn dochter te bezoeken. Zij was bevallen van een tweeling waarvan een kindje bij de geboorte stierf en de tweede in kritieke toestand ver keerde. De man keerde echter niet terug van dat verlof, zei offi cier van justitie Gunnar van der Hofstede gisteren tegen de Mid delburgse rechtbank. JAAR zaterdag 9 september 2017 twaalf voor filmfestival Naam: Winnie Sorgdrager, lid Raad van State, voormalig politica Hoeveelste keer op Film by the Sea?„Dat is een goede vraag. Het is de zesde of de zevende keer." Wat maakt dit festival zo bijzonder? „De locatie is ontzettend leuk. ledereen blijft hier een paar dagen. Je bent echt op reis. Het festival heeft mooie films en een mooie entourage. Vorig jaar hebben we heerlijk lange strandwandelingen ge maakt. En je ziet veel bekenden." Hoe belangrijk is het dat het festival blijft bestaan? „De provincie Zeeland ligt ver weg van alles. Er is niet zo veel. Zo'n festival is een heel belangrijk eve nement, net als het Zeeland Nazomer festival. Het zet Vlissingen en Zeeland op de kaart. Het zou eeuwig zonde zijn als het zou stoppen." Naam: Bas van den Tillaar, burgemees ter van Vlissingen Hoeveelste keer op Film by the Sea? „Ik ben hier voor de tweede keer." Wat maakt dit festival bijzonder? „Het heeft een heel mooi programma, voor ieder wat wils. Er zijn boekverfilmingen, Franse films, Zeeuwse films en zelfs een programma voor basisschoolkinderen." Hoe belangrijk is het dat het festival blijft bestaan? „Vlissingen moet op de kleintjes letten, maar tegelijkertijd be seffen we dat de stad veel culturele on dernemers heeft. Dit festival is een compliment voor hen. Ze steken er veel energie in: ze verdienen het dat dit festi val overeind blijft. Ik heb er alle vertrou wen in. Het festival heeft een goede naam bij het filmminnende publiek. Dat straalt af op Vlissingen. En daar zijn we trots op." Naam: Sanne de Regt, Zeeuws model. Staat met partner Christophe Haddad dit jaar op het affiche van het festival. Hoeveelste keer op Film by the Sea? „Ik ben de tel inmiddels kwijtgeraakt, maar ik denk wel tien keer." Naam: Renée Soutendijk, actrice. Was jurylid in 2000. Hoeveelste keer op Film by the Sea? „Ik heb het niet bijgehouden, maar ik schat 15 keer." Wat maakt dit festival bijzonder?„Het heeft een heel persoonlijke touch. Daarom komt iedereen vanuit Amster dam hierheen. En het is fijn dat je als oud-jurylid altijd wordt uitgenodigd. Je hebt hier leuke ontmoetingen tussen schrijvers, regisseurs en acteurs. En Leo Hannewijk doet het heel goed." Hoe belangrijk is het dat het festival blijft bestaan? „Elk festival dat ver dwijnt is een enorm gemis voor de film wereld en voor mensen die geïnteres seerd zijn in film. En dit festival is op een plek waar volgens mij al niet zo heel veel aan festivals is." Wat maakt dit festival bijzon der? „Ik vind het heel gaaf dat dit in Zeeland gebeurt en niet in Amsterdam. Men sen die hier wonen krijgen de kans om creatief te zijn, bijzondere films te zien en te netwer ken." Hoe belangrijk is het dat het festival blijft bestaan? „Heel belangrijk. Alle films die hier worden vertoond, brengen iets cultureels met zich mee, vaak iets van de andere kant van de wereld. Het helpt je om in je hoofd te reizen, om de we reld te ontdekken. Het zou superzonde zijn als die mo gelijkheid hier niet meer was." Een man die volgens het Openbaar Ministerie (OM) be trokken was bij de smokkel van 44 kilo cocaïne via de haven van Vlissingen, de Rot terdammer T. van D (46), is niet teruggekeerd van een verlof waarin hij opa werd. Emile Calon Middelburg OPEN DAG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39