II 31 Toch sponsor Cannondale Boom behoudt leiderstrui Wilco Kelderman rijdt vandaag de belangrijkste etappe van zijn wielerleven. Hij moet richting de ongekend steile Angliru nog één keer alles geven voor het podium. Alweer loont de aanval Rit én eindzege Koster in België WIELRENNEN VUELTA Het mag dan erop of eronder wor den vandaag in een meeslepende strijd om de hoogste treden in de Vuelta, maar verwacht van Wilco Kelderman geen rare fratsen, rook gordijnen of geheimzinnige taal. Zijn tactiek vandaag? Joh, die deelt hij meteen, doet hij niet moeilijk over. „Wachten tot het steile stuk van de slotklim en dan zal het wel een man-tegen-man-gevecht zijn." Na een zinderende Vuelta weten we vanmiddag bovenop de mon- sterklim van de Angliru wie de Vu elta heeft gewonnen en wie er op het podium staan. Chris Froome verdedigt zijn rode trui, maar Kel derman kijkt vooral naar de andere mannen. Met een schuin oog naar nummer 2 Vincenzo Nibali, maar vooral naar Ilnoer Zakarin die hem van de derde plaats wil stoten en naar Alberto Contador voor wie het in zijn laatste koers de dood of de gladiolen moet worden. De Angliru beklimt Kelderman vandaag voor het eerst. Daarom heeft hij wedstrijdbeelden op You- Tube opgezocht en bekeek hij aan dachtig een door Tom Veelers ge filmde video. Toch loert het gevaar ook al voor de voet van de slotklim. Op de Alto de la Cobertoria of de Alto del Cordal kan Kelderman ook al worden aangevallen. Het lijkt hem niet in de war te brengen. „Als Sky er dan nog met een paar man zit, dan vertrouw ik erop dat het tempo hoog blijft. Die laatste zes kilometer zijn zo lastig SPRINTZEGE GIJÓN Een grote groep vluchter kreeg richting Gijón alle ruimte van het peloton en daar wist rasaanvaller Tho mas de Gendt (foto) wel raad mee. De Belg won de sprint van de weggebleven mannen en heeft nu in alle grote ron des een etappe gewonnen. Ver achter de vluchters pro beerde Alberto Contador - wie anders - tijd terug te win nen. Maar door het werk van Sky en Sunweb wapperden de Spaanse renner weer terug. dat je makkelijk nog twee minuten kunt verliezen als je je eerder hebt vergaloppeerd. Ik denk dat die jon gens ook gokken op het laatste deel. Verschillen gaan er toch wel ko men." Zie hem zo zitten. Boven een gi gantisch bord pasta wekt Kelder man nauwelijks de indruk dat hij aan de vooravond staat van de be langrijkste etappe van zijn leven. Toch gaat de rit vandaag allesbepa lend zijn, de laatste etappe morgen in Madrid is vlak. Op jonge leeftijd werd Kelderman al naar voren ge schoven als het grootste rondeta lent van het land, in 2014 was er op jonge leeftijd de zevende plaats in de Giro, maar nu heeft hij voor het eerst écht meegestreden om het po dium en wil de 26-jarige kopman van Sunweb het afmaken. „Ik wil die derde plaats vasthouden. Maar als ik vijfde zou worden, mag ik als nog supertevreden zijn. De etappe is gewoon zo zwaar dat er geen tac tiek bij komt kijken. Geen spelle tjes. Als ik niet op het podium ein dig, dan ben ik op waarde geklopt." Door het recente succes van Tom Dumoulin in mei met de overwin ning in de Giro zouden we haast vergeten hoe bijzonder het is dat Kelderman nu een podiumplaats kan pakken in een grote ronde. Voor de zege in Italië van Dumou- Wachten tot het steile stuk en dan zal het wel een man-tegen- man-gevecht zijn lin ligt er een gapend gat in de ge schiedenis tot het jaar 1990, toen werd Erik Breukink derde in de Tour. Zevenentwintig jaar duurde het dus voordat er weer een Neder lander op het podium stond. Dat Kelderman nu een goede kans maakt op het Vuelta-podium onderstreept maar weer de onge kende luxe van deze generatie Ne derlandse wielrenners. UITSLAGEN zaterdag 9 september 2017 WIELRENNEN De wielren ners van de Amerikaanse ploeg Cannondale-Drapac kunnen opgelucht ademha len. Teambaas Jonathan Vaughters heeft een nieuwe sponsor gevonden voor komend seizoen, wat betekent dat zijn ploeg overeind blijft. De Ameri kaanse oud-wielrenner maakt vandaag de naam van de reddende geld schieter bekend. Vaughters liet zijn renners enkele weken geleden nog weten dat ze op zoek moeten naar een andere werkge ver. Bij Cannondale-Drapac rijden onder anderen de Nederlanders Dylan van Baarle, Sebastian Lange- veld, Tom-Jelte Slagter en Wouter Wippert. WIELRENNEN Anouska Koster (foto) heeft de Ronde van België op haar naam geschreven. De 24- jarige wielrenster uit de WM3-ploeg van Marianne Vos won gisteren de derde en afsluitende etappe en greep daarmee ook de eindzege. Ze won de Belgi sche rittenkoers voor Ruth Winder en teamgenote Vos. Koster, de Nederlands kampioene van 2016, bleef na 114 kilometer en onder meer twee beklimmingen van de Muur van Geraards- bergen het peloton, met daarin de Belgische klas sementsleider Jolien D'Hoore op wie ze de 29 seconden achterstand goedmaakte, voor. WIELRENNEN Caleb Ewan heeft in de Ronde van Groot-Brittannië zijn derde etappezege geboekt. De Australiër van Orica-Scott bleef gisteren na 186,9 kilo meter in Aldeburgh Fer nando Gaviria van Quick Step en Dylan Groenewe- gen van LottoNL-Jumbo voor. De leiderstrui blijft met nog twee etappes te gaan in handen van Lars Boom uit Vlijmen. Vandaag is de koninginnenrit van Hemel Hempstead naar Cheltenham met in de slot fase de steile beklimming van Cleeve Hill. De Britse etappekoers eindigt mor gen. De Angliru, daar komt geen tactiek bij kijken Pim Bijl Gijón Wilco Kelderman is heel dicht bij een podiumplek aan het einde van de Vuelta. fotocorvos —Wilco Kelderman TENNIS New York. US Open. Mannen, dubbel, finale: Rojer/Tecau (Ned/Roe/12) - Feliciano López/Marc López (Spa/11) 6-4 6-3. WIELRENNEN Gijón. UCI WorldTour, Ronde van Spanje. Negentiende etappe, Parque Natural de Redes - Gijón: 1. De Gendt (Bel) 149,7 km in 3.35.46,2. Pantano (Col), 3. Garcia (Spa), 4. Costa (Por), 5. De Tier (Dui), 6. Jungels (Lux), 10. Bouwman 0.45,18. Tolhoek 2.40, 27. Poels 12.15,34. Kruijswijk, 36. Kelderman. Algemeen klassement: 1. Froome (GBr) 75.51.51, 2. Nibali (Ita) 1.37,3. Kelderman 2.17, 4. Zakarin (Rus) 2.29, 5. Contador (Spa) 3.34, 6. López (Col) 5.16, 9. Poels 6.47,10. Kruijswijk 10.26,25. Clement 1.05.14,29. Tol hoek 1.13.25, 45. Bouwman 1.48.19. Ronde van Groot-Brittannië. Zesde etappe (187 km): 1. Ewan (Aus/Ori) 4.13.06, 2. Gaviria (Col/Qst) z.t., 3. Groenewegen (Ned/LJm) z.t., 4. Kristoff (Noo/Kat) z.t, 5. Pasqualon (Ita/Wan) z.t, 6. Jones (Aus/JLT) z.t, 7. Wouters (Bel/Lot) z.t, 8. Boasson Hagen (Noo/Dim) z.t, 9. Bevin (NZI/Cnd) z.t, 14. Gerts (Ned/BMC) z.t. Klassement: 1. Boom (Ned/LJm) 22.10.31, 2. Campenaerts (Bel/LJm) +0.08,3. Kirijenka Luiten begint vandaag als nr 18 aan dag drie van de Masters in Zwitserland. (WRu/Sky) +0.09,4. Küng (Zwi/BMC) +0.10, 5. Van Emden (Ned/LJm) +0.13,6. Martin (Dui/Kat) +0.14. Ronde van België voor vrouwen. Derde etappe (114 km): 1. Koster (Ned/WM3) 3.04.48,2. Winder (VS/VS) +0.04,3. Ko- pecky (Bel/Lot) +0.47,4. Vos (Ned/WM3) +1.06,5. Guarnier (VS/VS) +1.09, 6. Del- zenne (Fra/Lot) z.t. Eindklassement: 1. Koster (Ned/WM3) 8.45.02, 2. Winder (VS,VS) +0.20, 3. Vos (Ned/WM3) +0.47,4. Jolien D'Hoore (Bel/Wgl) +0.50, 5. Megan Guarnier (VS/VS) 1.17,6. Coryn Rivera (VS/VSJ+ 1.20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31