De Boer krijgt op bezoek bij Burnley spiegel voorgehouden Rojerwint dubbelspel US Open 30 Amerikaanse klimt op uit diep dal en speelt haar eerste Grand Slam-f inale Ik kon me geen positiever persoon om me heen wensen dan Jozy Altidore Angel di Maria kon zijn afgrijzen over Turf Moor niet verbloemen. Met een vies gezicht legde de Ar gentijn omzichtig de weg van de kleedkamers naar het veld af. Alsof elk moment een familie kakker lakken voor zijn voeten kon op duiken. Di Maria groeide op in ar moede in Rosario, maar zijn een voudige achtergrond bood hem onvoldoende houvast voor een kennismaking met Burnley. De dribbelaar, net door Man chester United overgenomen van Real Madrid voor 75 miljoen euro, kwam de schrik niet meer te bo ven. Di Maria raakte tijdens zijn debuut in de Premier League op 30 augustus 2014 geen bal. Coach Louis van Gaal, die genoegen moest nemen met een punt (0-0), verloste hem na zeventig minuten spelen uit zijn lijden. Vanaf de tri bunes klonk hoongelach. Onge schikt bevonden voor het Britse voetbal. Laatste duel Voor Frank de Boer wacht zondag een vergelijkbare lakmoesproef Sel- hurst Park mag heerlijk ouderwets zijn, op Turf Moor lijkt de tijd een eeuw te hebben stilgestaan. De af gebladderde industriestad Burnley vormt het ideale decor voor een be grafenis van een maffiabaas. Grijs, grauw en grimmig. De Boer, die bij een nederlaag vrijwel zeker zijn ontslag krijgt, kon zich een aange namere omgeving wensen voor wat mogelijk zijn laatste duel voor Crystal Palace is. Voor fijnbesnaarde spelers ruimt trainer Sean Dyche geen plek in. Dyche past bij Burnley als een lamp bij een mijnwerker. Voor tiki-taka of champagnevoetbal is geen plaats. De Boer kan zich geen vervelendere tegenstander inden ken. Schoffelen, knokken en de mouwen opstropen voor suppor ters die een vette pie wegmalen, geldt voor The Clarets als een tweede natuur. Op het sjofele Turf Moor zijn ze bijna onklopbaar. De Boer, nieuwkomer in de Premier League, wacht een cultuurschok. Als de ri2-voudig international faalt, verkeert hij in elk geval in goed gezelschap. Di Maria, wiens ouders zich geen voetbalschoenen konden veroorloven, raakte bij de aanblik van Burnley bijna ver lamd. Hij vertrok gedesillusio neerd na één seizoen naar Frank rijk. Om niet al voor de aftrap de psy chologische oorlog te verliezen, moeten De Boer en zijn team zich een pokerface aanmeten. Op Turf Moor werkt een woeste blik beter dan een knipoog. TENNIS Jean-Julien Rojer heeft met zijn Roemeense dubbelpart- ner Horia Tecau de titel gepakt bij de US Open. De 36-jarige Ro jer, dubbelspecialist van het Ne derlandse Daviscupteam, pakte in New York zijn tweede grand- slamtitel. Twee jaar geleden ze gevierde hij met Tecau op Wim bledon. Rojer en Tecau waren gisteren in de finale van het mannendubbel te sterk voor de Spanjaarden Feliciano López en Mare López: 6-4 6-3. Dat koppel had in de halve finales gewonnen van de Amerikaanse tweeling broers Bob en Mike Bryan, vijf voudig kampioenen in New York. López en López, geen fami lie van elkaar, versloegen eerder in het toernooi het Nederlandse duo Robin Haase/Matwé Mid delkoop. zaterdag 9 september 2017 GO geleden Frank de Boer moet morgen met Crystal Palace op Turf Moor be terschap tonen om zijn baan te redden. In de oer-Britse thuisha ven van Burnley geldt een lampje op het toilet als luxe. Geert Langendorff Burnley A Frank de Boer, nu al een ge plaagde COaCh. FOTO REUTERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30