4 Feyenoord: eerst winnen van Heracles Kasper Dolberg scoort bij Ajax te weinig, is zelfkritisch en Krent 28 Geen verplichte promotie meer In een transferperiode met waanzinnige bedragen liet Ajax-spits Kasper Dolberg (19) zich niet gek maken. „Ik heb altijd gezegd dat ik hier wilde blijven." Ik heb hier nog zoveel te leren. Ik ben jong en heb nergens haast mee EREDIVISIE Programma Topscorers Stand VOETBAL De verplichte promotie van de tweede divisie naar de eerste divisie lijkt te verdwijnen. De KNVB heeft alle clubs uit de tweede divisie een brief gestuurd, waarin staat dat in januari wordt gekeken naar de voorwaarden voor promotie. Eind april beslist de bond of de kampioen de stap naar de eer ste divisie maakt. Mocht de club af zien van promotie, mag er geen an der team de stap naar het profvoet bal maken en degradeert de hek kensluitervan de eerste divisie niet. Minuten Zo ben je één van de meest be geerde spitsen van Europa, zo zit je twee keer negentig minuten op de bank bij Denemarken. „Daar moet ik maar mee omgaan", zegt de stoïcijnse Kasper Dolberg over het feit dat de bondscoach hem de af gelopen interlands tegen Polen en Armenië niet nodig had. „Het is niet zo dat ik er gefrustreerd over ben." Dat is hij evenmin over het mis lopen van een miljoenentransfer. De spits werd deze zomer gelinkt aan kapitaalkrachtige clubs als AS Monaco en Borussia Dortmund, zou ineens meer dan 50 miljoen euro waard zijn, maar keerde na de interlandbreak 'gewoon' terug bij Ajax, dat vanavond de competitie hervat tegen PEC Zwolle. „Ik heb altijd gezegd dat ik hier wilde blijven", zegt Dolberg. „Als je zo'n seizoen hebt gehad als vorig jaar is het logisch dat er belangstel ling is. We hadden een goed jaar als ploeg dus zijn er over iedere speler wel geruchten geweest." Dolberg: „Maar dat zijn nog altijd alleen geruchten." „Er is hier en daar wel contact ge zocht. Maar ik heb mijn zaakwaar nemer gezegd dat ik er niets over wilde horen. Zo hadden we dat af gesproken. Natuurlijk heeft hij me wel verteld wat klopte en wat niet klopte van wat er werd geschre ven. Maar ik wilde niet dat hij me elke dag belde." „Daar wil ik geen antwoord op ge ven. Er zijn zoveel geruchten ge weest. Dat iemand iets opschrijft, wil alleen niet zeggen dat het klopt. Ik heb wat dat betreft veel geleerd deze transferwindow." „Dat is wel een beetje gek. Er gaat tegenwoordig zoveel geld om in voetbal. Wat is nog normaal? Maar daar word ik niet nerveus van." „Dat gevoel had ik niet. Ik heb hier nog zo veel te leren. Bij Ajax kan ik me als speler nog verder ontwikke len. Ik ben jong en heb nergens haast mee. Je moet er wel klaar voor zijn. Ik weet wat ik kan. Maar ik weet ook dat ik stabieler moet wor den en meer moet scoren. Niet om dat ik jong ben trouwens. Leeftijd is geen excuus." In de Kuip, waar trainer Giovanni van Bronckhorst al sinds de dag van zijn aanstelling openheid tijdens persmomenten predikt, werd giste ren één ding duidelijk: Feyenoord praat niet over Manchester City en klaagt niet over kunstgras. „We spelen zeven duels uit op kunstgras", zegt aanvaller Jean- Paul Boëtius. „Iedereen kent ons standpunt, kunstgras geniet zeker niet onze voorkeur. Maar we kun nen toch niet zeven keer voor een wedstrijd op kunstgras daar over gaan filosoferen? Dat doen we dus ook niet." En nu al praten over de komst van miljoenenploeg Man chester City voor het eerste duel in de groepsfase van de Champions League, daar praten trainer Gio vanni van Bronckhorst en speler Boëtius pas zaterdagavond over. „Als we tegen Heracles hebben ge speeld", zegt Boëtius. „Met welk team uit de Champions League ik doorgaans speel op PlayStation? Daar speel ik alleen schietspelletjes, geen voetbal." Van Bronckhorst snapt dat Boë tius de gesprekken over Manchester City afkapt. „Want die wedstrijd telt nu niet. Dat is Heracles-uit", stelt Van Bronckhorst. Bovendien is de uitwedstrijd in Almelo te zwaar om daar nonchalant over te doen. „Ze wonnen niet voor niets thuis van Ajax." Van Bronckhorst neemt de Zweedse aankoop Sam Larsson morgenavond mee naar Almelo. De 24-jarige buitenspeler is fit genoeg om, eventueel als invaller, zijn eer ste speelminuten te maken. Van Persie De trainer kapte overigens nog een onderwerp af, gisteren in de Kuip. Feyenoord heeft de komst van Ro bin van Persie, die in Istanboel bij Fenerbahce op een zijspoor lijkt te raken nu ook Vincent Janssen nog naar de club is gehaald, uit het hoofd gezet. „De markt is dicht", zegt Van Bronckhorst. „Iedereen weet hoe ik over Robin denk. En de club Feyenoord ook. Misschien is zijn komst in de toekomst nog mo gelijk, maar nu is het niet meer aan de orde. Dit is de selectie waar we het mee gaan doen." Feyenoord heeft trouwens de Ita liaanse autoriteiten officieel ge vraagd om het verbod voor Rotter damse aanhangers om de Champi ons League-wedstrijd Napoli - Fey enoord bij te wonen, te her overwegen. Bij het duel later deze maand zijn geen fans uit Nederland welkom, zo als eerder ook Olympique Nice geen supporters mocht meenemen naar Estadio San Paolo. zaterdag 9 september 2017 SPEELRONDE Vandaag 18.30 uur Heracles- Feyenoord Willem II ADO 20.45 uur Ajax - PEC Zwolle Excelsior - Vitesse Morgen 12.30 uur sc Heerenveen -PSV 14.30 uur AZ-NAC FC Utrecht Roda JC Sparta - FC Twente 16.45 uur FC Groningen - VVV-Venlo 1Weghorst (AZ) Thorsby (sc Heerenveen) 4 3. Dessers (FC Utrecht) Lozano (PSV) Matavz (Vitesse) 3 gespeeld 1 Feyenoord 3 w 3 g 0 V 0 pt 9 (v-t) (8-1) 2 PSV 3 3 0 0 9 (9-3) 3 PEC Zwolle 3 2 1 0 7 (7-3) 4 Vitesse 3 2 0 1 6 (8-4) 5 FC Utrecht 3 2 0 1 6 (6-2) 6 Ajax 3 2 0 1 6 (6-3) 7 AZ 3 2 0 1 6 (6-4) 8 VVV-Venlo 3 2 0 1 6 (5-3) 9 sc Heerenveen 3 1 2 0 5 (6-5) 10 Heracles 3 1 2 0 5 (5-4) 11 Excelsior 3 1 1 1 4 (4-4) 12 FC Groningen 3 1 1 1 4 (6-7) 13 Sparta 3 0 2 1 2 (3-6) 14 NAC 3 0 1 2 1 (4-10) 15 FC Twente 3 0 0 3 0 (2-6) 16 RodaJC 3 0 0 3 0 (3-9) 17 ADO Den Haag 3 0 0 3 0 (1-7) 18 Willem II 3 0 0 3 0 (1-9) GO 'Eerst maar hier één van de besten worden' Kasper Dolberg heeft al 588 minuten niet meer gescoord voor Ajax in alle com petities. Zijn laatste goal voor de Amster dammers maakte hij op 14 mei uit bij Wil lem II in de eredivisie. Wietse Dijkstra Amsterdam Over jou meer dan over anderen. Je hebt niet met andere clubs gesproken? Waren Monaco en Dortmund wel serieus? Je was ineens 50 miljoen waard. Vorig seizoen kwam Kasper Dolberg tot 23 goals in alle competi ties. Daar had de Deens international 48 duels voor nodig, waarin hij ook nog eens goed was voor 8 assists. Was dit niet het moment voor een volgende stap? Voor het feest in de Champions League losbarst, moet Feyen oord vanavond in Almelo eerst nog met Heracles afrekenen. Mikos Gouka Rotterdam Jean-Paul Boëtius: „Ik speel alleen schietspelle tjes." FOTO PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 28