TICKET 249.- O Nat begin Film by the Sea Louis van Gaal 'Agenten zijn racistisch en ongeduldig' Walcheren magazine Katja Schuurman 'Ik zet mensen graag op het verkeerde been' 'Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken' De meeste allochtone jongeren voelen niets voor een baan bij de politie. Ze vrezen discriminatie en afkeurende reacties van familie. Vooral Marokkanen en Antillianen willen geen agent worden. Uit onderzoek van Motivaction onder 1.024 jongeren blijkt dat de politie een enorm imagoprobleem onder allochtonen heeft. Van de jongeren met een Turkse, Marok kaanse, Surinaamse en Antilli aanse achtergrond zegt 56 procent 'zeker niet' bij de politie te willen werken. Onder autochtone Neder landers is dat 31 procent. Het onderzoek is in opdracht van de Nationale Politie in 2015 en 2016 uitgevoerd en nooit openbaar gemaakt. De uitkomsten zijn voor de po litie aanleiding om alles uit de kast te trekken om 'nieuwe Nederlan ders' te werven. Zo scouten wijk agenten sinds kort allochtoon ta lent op scholen. Ook steekt de po litie geld in wervingscampagnes op sociale media en zijn speciale recruiters aangesteld om agenten met een niet-westerse achter grond binnen te halen. De afkeer onder allochtonen om bij de politie te werken is groot, blijkt uit reacties in het onderzoek. Allochtone jongeren geven aan zelf te ervaren dat de politie discri mineert of dat de politie in hun ogen een oneerlijke organisatie is. Nederlandse agenten worden als 'racistisch', 'ongeduldig' en 'blank' Je hoort dat ze roekeloos handelen en zinloos schieten op mensen bestempeld. „Je hoort dat ze roeke loos handelen, zinloos schieten op mensen", zegt een jongere. Screening Ook verwachten allochtonen af keurende reacties van familie en vrienden als ze bij de politie gaan. Een kwart van de allochtone jon geren denkt niet door de screening heen te komen, die verplicht is om bij de politie te kunnen werken. Dat geldt voor slechts 7 procent van de autochtone jongeren. Al lochtonen rekenen op meer pro blemen, omdat screening van fa milieleden onderdeel uitmaakt van de selectieprocedure. Vooral Marokkanen en Antillia nen zien niets in een politiecar- rière. Slechts 12 procent van de An tilliaanse jongeren en 15 procent van de Marokkaanse jongeren ziet het als een serieuze optie ooit bij de politie aan de slag te gaan. On der autochtone jongeren is de animo met 39 procent een stuk ho ger. Korpschef Erik Akerboom van de Nationale Politie wil dat in 2018 een kwart van de nieuwe agenten een migratieachtergrond heeft. »P7 Kaapverdië Curacao 17°C Nieuwsmedia P26 Allochtoon wil niet bij politie Niels Klaassen Peter Winterman Den Haag/Amsterdam —Allochtone jongere in rapport SAL MEER INFORMATIE OF BOEKEN? TUI.nl TUI winkels ANVR reisbureaus TUI mobiele reisadviseurs 088 088 5885 Vanafprijzen retourtickets Economy, p.p. incl. luchthavenbelasting en brandstoftoeslagen, excl. andere toeslagen. Geldig op boekingen gemaakt van 22 augustus 2017 t/m 10 september 2017. Reizen vanaf 22 augustus 2017 t/m 31 maart 2018. Onder voorbehoud van wijzigingen en beschikbaarheid. Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden. Vraag naar de volledige voorwaarden. OP=OP! zaterdag 9 september 2017 Buien met kans op onweer pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 116 8 1 5 5 5 5 4 7 Worstelend met weer en wind zijn Willem en Wil ten Bokum uit Vlissingen in galakledij op weg naar de opening van Film by the Sea. Het festival kende gisteravond een nat maar niettemin fees telijk begin met de we reldpremière van 'In Blue', met Maria Kraakman in de hoofdrol. Cast en crew waren daarbij aanwezig. De 19e editie van Film by the Sea duurt tot en met zondag 18 september. FOTO LEX DE MEESTER ZEELAND2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1