Paul de Leeuw Moordverdachte van Savannah langer vast t MINICRUISES VOOR MINIPRIJZEN P&O €49 DILI Tiener uit Den Bosch blijft zwijgen 17 Uren duurt het voor we hem waterpas hebben staan FERRIES Na de laatste afleve ring van We zijn er bijna! ben ik stik- jaloers. Hadden wij destijds maar een mover gehad. Met een druk op de knop van de mover manoeuvreer je je caravan simpelweg naar z'n plek. Het is 1999. Mijn schoonouders fietsen naar Rome en wij rijden hun minihuisje naar Italië, zodat zij na de fietstocht vakantie kun nen vieren. Onderweg zullen we een weekje kamperen aan een meer in Frankrijk, waaraan mijn man mooie jeugdherinneringen heeft. Na de cursus 'Caravan voor dummies' gaan we op pad. Nog voor de Belgische grens staan we langs de rijksweg stil om koffie te gaan drinken. De caravan gaat als een duikelaar tekeer. „De pootjes uitdraaien!" Even later zitten we te genieten van een plastic beker oploskoffie en roze koeken. Het verkeer jaagt langs en wij ver zuchten: „Dit hadden we eerder moeten doen." We besluiten onderweg te stop pen op plekken waar het leuk is. Maar het leuke is telkens binnen een half uur verdwenen als we onze caravan moeten parkeren. We nemen te korte bochten, rij den te hard en scheuren laag hangende takken af. En we wor den bekeken door nieuwsgierige Nederlanders op een bierkrat voor hun tent of caravan. „Hulp nodig?" We slaan het aanbod af, dus duurt het uren voor we de caravan juist en waterpas hebben staan. Tot op het bot geïrriteerd zijn we. „Luis teren is ook een vak!" Na tien dagen zwoegen komen we aan op de camping bij het Franse meer. We mogen onze caravan aan de rand van het meer zetten. Dat valt nog niet mee, want het is er erg druk. En hob belig. We maken de caravan los van de auto en proberen hem op z'n plek te duwen. Wat weer heel zwaar is. Een lief gezin uit Zwolle helpt ons, en zo staan we op onze plek bij dat meer van weleer. met mij op de foto. „Nu?" vraag ik, badend in het zweet. „We moeten hem nog waterpas zet ten, mag het later?" We gaan zwemmen in het meertje. Je kunt door de kiezel stenen amper lopen op het strandje en het water is troebel. 's Avonds tijdens het eten op pert mijn man: „Zullen we mor gen weer verder rijden?" Ik ben stomverbaasd. „Maar jij wilde naar dit meer!" Mijn man neemt een hapje. „]a, maar het valt me vies tegen." Alle frustraties komen eruit. Ruzie tot in de caravan. De Zwolse mevrouw komt langs, of het nu schikt qua foto. „Zullen we het morgen doen?" Onder het motto 'nooit met ruzie slapengaan' wordt alles bij gelegd en afgezoend met de af spraak de volgende ochtend vroeg te vertrekken. aan de Cöte d'Azur. Op de bor den staat: St. Tropez 52 kilometer. De caravan koppelen we op de camping af en wij scheuren naar St. Tropez om op hotel te gaan. Met de Zwolse mevrouw ben ik nog op de foto gegaan. Om zes uur in de ochtend. Nadat ze in de caravan d'r haar had geföhnd. Boek vandaag nog via pofeiTÏes.COITI of bel ons op 010 714 54 64 De minderjarige Bos schenaar verscheen voor het eerst voor de rechtbank sinds zijn aanhouding op 4 juni van dit jaar. Savannah werd een dag eerder levenloos aangetroffen in een sloot achter een sportpark in haar woonplaats. Het Openbaar Ministerie ging aanvankelijk uit van doodslag, maar verzwaarde vorige week de aan klacht naar moord. Al voordat de jongen de scholiere ontmoette, zou hij van plan zijn geweest haar om het leven te brengen. Dat consta teerde justitie na het uitlezen van alle berichten op de computer en de telefoon van de verdachte. De ouders van Savannah en en kele familieleden wachtten giste ren tevergeefs op een verklaring van de 16-jarige, die tot dusver zwijgt over zijn betrokkenheid. Volgens zijn advocaat Fleur Zijder- veld krijgt hij in de jeugdin richting alles mee wat er over zijn zaak in de media verschijnt. Ze vroeg om terughoudend. „Hij heeft het er extreem moeilijk mee. Het was beter geweest als hij in afzon dering zat, maar zo is het helaas niet", aldus de advocaat na afloop. Zijderveld verzocht met succes om een contra-expertise van het sectierapport, dat het Nederlands Forensisch Instituut opmaakte over de doodsoorzaak van Savannah. „We laten nagaan of alles klopt wat daarin staat. Verder loopt een aantal onderzoeken nog. Het forensisch dossier en het onderzoek naar de persoonlijkheid van mijn cliënt zijn nog niet afgerond", sprak ze te gen de verzamelde pers. Conclusies Op de verzwaring van de aanklacht naar moord had de advocaat een kort antwoord: „Het is veel te vroeg om conclusies te trekken over zijn betrokkenheid. De zaak is feitelijk nog maar net begonnen." De gewelddadige dood van Savannah vond plaats in hetzelfde weekend waarin nauwelijks 20 kilometer verderop de eveneens 14-jarige Romy Nieuwburg uit Hoevelaken om het leven werd ge bracht. In deze zaak heeft een 14-ja- rige klasgenoot bekend. zaterdag 9 september 2017 GO Carava De Zwolse mevrouw wil graag We rijden door tot een camping JOUW TRIP. JOUW SCHIP. PER PERSOON OKTOBER 2017 - MAART 2018 Stap aan boord en vaar mee vanaf Rotterdam naar Hul! en ontdek alles wat geweldig is aan Hull, York of Leeds. Reis in stijl naar Groot-Brittannié tijdens een P&O Ferries minicruise vanaf €49 per persoon Actievoorwaarden: Geldig voor reizen vanaf 1 oktober 2017 tot en met 31 maart 2018. Geadverteerde prijs is per persoon gebaseerd op 2 personen die een 2-persoons binnenhut delen en reizen van Rotterdam Zeebrugge naar Hull met vertrekdag maandag t/m woensdag. Voor andere vertrekdagen, bestemmingen, maaltijden of andere extra's wordt een toeslag in rekening gebracht. Bestemming Leeds alleen beschikbaar op de Rotterdam - Huil route. Deze aanbieding kan online en telefonisch geboekt worden. Voor telefonische boekingen geldt een boekingstoeslag van €6. Aanbieding is onderworpen aan beperkte beschikbaarheid en afvaarten en kan zonder voorafgaande kennisgeving worden ingetrokken. De aanbieding kan niet worden gecombineerd met andere aanbiedingen of kortingen. Volledige promotionele en algemene voorwaarden van toepassing en verkrijgbaar op poferries.com De voorlopige hechtenis van de tiener uit Den Bosch die de 14- jarige Savannah Dekker uit Bun schoten zou hebben vermoord, is verlengd tot 24 november. De 16-jarige verdachte hoorde de beslissing van de rechter gister middag aan in het bijzijn van de familie van het slachtoffer. Marco Willemse Bunschoten/Utrecht De plek waar Savannah op 3 juni werd gevonden, fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 17