Woningen op locatie muziekwinkel Uit puinhopen verrijst complex V Casino Funtastic breidt uit En ook hier appartementen 7 VIER PROJECTEN IN HULST OUD MAAKT PLAATS VOOR NIEUW De slopers hebben maar weinig rustmomenten in de binnenstad van Hulst. Op niet minder dan vier plaatsen zijn ongeveer tegelijkertijd grote gaten geslagen in het aanzicht. Over een poos maken de puinhopen plaats voor nieuwbouw. Tot die tijd ziet het er ietwat troosteloos uit. zv M SBH w&m- zaterdag 9 september 2017 Sloopkogel draait overuren Bob Maes Hulst De voormalige muziekwinkel aan de Bier kaaistraat stond al jarenlang leeg. Een Belgisch keukenbedrijf mocht de ramen gebruiken om er reclamestickers op te hangen. Voor de rest stond het pand te verpauperen. Het gebouw lag dan ook binnen de kortste keren plat. Net als even verderop in de Bierkaaistraat komen er woonruimtes voor in de plaats. Aan de voorzijde komen vier appartementen. Aan de achterkant, aan het Godsplein, komen drie huizen met elk een garage. Wanneer de bouw begint, is bij de gemeente Hulst nog niet bekend. Hulst zal in ieder geval blij zijn dat de Bierkaaistraat er straks een stuk fraaier bij ligt. Het verhaal van het 's-Gravenhofgebouw aan de Over- damstraat is bekend. Het was lange tijd een zorgen kindje van het dagelijks bestuur van Hulst. Het stond sinds 2009 te verkrotten, dus Hulst was als een kind zo blij toen vijfjaar later projectontwikkelaar Ri-Jo uit Ossendrecht wel oren had naar nieuwbouw. Toen de verkoop van de appartementen zó tegenviel, zag de ontwikkelaar er geen brood meer in en dus zat Hulst opnieuw met de bouwval in de maag. Met grote foto's van onder meer Paal en Perkpolder werd het enigs zins opgefleurd. Nu is het alsnog gesloopt. Uit de puinhopen verrijst straks alsnog het complex wat Ri-Jo drie jaar geleden al in gedachten had. Alleen nu uitgevoerd door het Belgische familiebedrijf Hertsens. Twaalf appartemen ten, twee stadswoningen en 650 vierkante meter aan winkelpanden komen er. De bouw moet zo snel moge lijk beginnen. Na de terugkeer van het water in de Bierkaai vijf jaar geleden, is de nieuwbouw de tweede zichtbare vrucht van stadsvernieuwingsproject De Nieuwe Bierkaai. I FOTO'S BOAZ TIMMERMANS De volgende getrokken kies is aan de Lange Nieuw- straat, op een paar tellen lopen van de oude bioscoop. Het winkelpand dat er stond, is gesloopt ten faveure van casino Funtastic. Dat mag uitbreiden omdat het steeds meer bezoekers heeft. Het aantal vierkante me ters verdubbelt bijna. Nu is het casino 350 vierkante meter groot, dat wordt 600. De uitbreiding moet vol gens planning in het eerste kwartaal van volgend jaar klaar zijn. Dan is Funtastic 24 uur per dag geopend. Tussen 3.00 uur 's nachts een 11.00 uur 's ochtends is er dan sprake van eenrichtingsver keer. Je mag het casino niet meer binnen, maar wie de jackpot nog wil winnen, mag binnen blijven. Het is een raar zicht als je tegen woordig vanuit de Grote Bagijne- straat de hoek omslaat, de Lange Nieuwstraat in. Daar keek je altijd uit op bioscoop De Koning van En geland, wat er sinds de leegstand ietwat vervallen uitzag maar toch nog steeds een markant gebouw was. Bij de aanblik van het pand, gingen de gedachten vaak direct terug naar die ene film, of een eer ste afspraakje met je jeugdliefde. Nu ligt het plat. Ongetwijfeld maken van alle sloopwerkzaamhe den in de binnenstad die aan de Houtmarkt de meeste indruk op de Hulstenaren. De hoop is dat het nieuwe vermaakcentrum, dat ook De Koning van Engeland zal heten, voor mooie herinneringen bij de jongere generatie zorgt. Er komen vier bioscoopzalen, waarvan er één ook voor theater gebruikt kan wor den, bowlingbanen, een kookstu- dio, wijnkelder en loungeruimte. En ook hier komen weer apparte menten, twaalf huur- en twaalf koopappartementen, en een stads woning. De bedoeling is het com plex voorjaar 2018 op te leveren. De woningen zijn vermoedelijk later klaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 147