Aantal overnachtingen opnieuw met vijf procent gegroeid In de eerste zes maanden van dit jaar werd er 746.000 keer in een Zeeuws hotel geslapen. Vooral het aantal buitenlandse gasten neemt snel toe. Tennisvlogger Jermo Stoel: 'Tennis moet toegankelijk zijn voor iedereen' De Nieuwe Sluis bij Terneuzen is definitief gegund aan de Vlaams-Nederlandse bouwcombinatie Sassevaart. Eind 2022 moet het megaproject klaar zijn. De al grote Westsluis bij het busstation van Terneuzen, op de impressie achter de Nieuwe Sluis, valt er straks bij in het niet. impressievnsc Het aantal hotelovernachtingen in Zeeland blijft groeien. In de eerste helft van dit jaar is er sprake van een toename van 5 procent ten opzichte van een jaar eerder. In totaal ging het om 746.000 overnachtingen, omgerekend gemiddeld 4100 hotel gasten per nacht in de provincie. Dat blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek gisteren heeft gepubliceerd. Sinds 2012 groeit de Zeeuwse ho telsector. In het eerste halfjaar van 2013 werden nog 614.000 hotel overnachtingen geteld. Vorig jaar kwam dat voor het eerst boven de 700.000. In vijf jaar tijd steeg het aantal overnachtingen met ruim 21 procent. Landelijk gaat het dit jaar zelfs om een groei van 9 procent, tot bijna 23 miljoen overnachtingen. De toename is voor een belangrijk deel toe te schrijven aan buiten landse gasten, die 13 procent vaker gebruik maakten van een hotel. Vooral het aantal Duitse reizigers nam fors toe: van 2,1 naar 2,5 mil joen overnachtingen. In Zeeland zijn buitenlanders verantwoorde lijk voor iets meer dan de helft van de overnachtingen: 387.000 van de 746.000. Dat zijn er 61.000 meer dan een jaar eerder. Toen waren Nederlanders nog ruim in de meer derheid. De florissante cijfers zijn geen verrassing voor de Zeeuwse hote liers. „Zeker herken ik dat beeld", zegt manager Jelle Landman van Grand Hotel Ter Duin in Burgh- Haamstede. „Wij bestaan nu 2,5 jaar. In 2015 was de groei 20 procent, in 2016 22 procent en in 2017 hebben we over het eerste half jaar een groei van 9 procent geboekt. Met name door Belgische gasten." Bij De Dikke Van Dale in Sluis zijn her vooral de Fransen, gevolgd door Belgen. Manager Veronique Maas: „Die groei herken ik wel. Vo rig jaar was de bezettingsgraad 78 procent, nu is die gemiddeld 82 pro cent." Manager Bert de Rijke van City Hostel Vlissingen: „Wij hebben dit jaar rond de 20 procent meer over- Wij hebben dit jaar rond de 20 procent meer overnachtingen dan vorig jaar nachtingen dan vorig jaar. Een enorme toename. Duitsers voorop, daarnaast steeds meer Belgen. Ik denk dat een van de redenen is dat mensen liever in de buurt van hun eigen land blijven, vanwege terro ristische aanslagen. Bovendien is in Nederland nog niks gebeurd. Men sen willen toch graag veilig op va kantie kunnen." Met uitzondering van Drenthe werd in alle provincies in het eerste halfjaar vaker in hotels gelo geerd dan een jaar geleden. Flevo land noteerde met een toename van 22 procent de grootste stijging. In absolute zin vonden de meeste hotelovernachtingen plaats in Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht. De drie Randstad-provin cies waren goed voor twee derde van alle hotelovernachtingen. De gestaag groeiende populari teit van hotels is opvallend, omdat ook online huur- en verhuurplat- forms zoals Airbnb een enorme groei hebben doorgemaakt. Eerder dit jaar gaf een derde van de hotel eigenaren in de belangrijkste toe ristengebieden aan concurrentie te ervaren van dergelijke platforms. It zaterdag 9 september 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND 20 Hotels zijn steeds meer in trek Rolf Bosboom en Ondine van der Vleuten Vlissingen -Bert de Rijke, City Hostel Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 143