SbHI feï Partijen staan in de rij om Jikkemiene over te nemen 7 René Faasse past plan voor landgoed bij Kamperland aan m ■■mI Borsele legt 80 mille neer voor boekwerk Ook aangepast plan voor landgoed valt niet bij iedereen in goede aarde. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl zaterdag 9 september 2017 BH étos\; Artists impression van het hoofdgebouw van Domein Het Camperveer bij Kamperland, foto rené faasse/bureausalt Joeri Wisse Kamperland Het liefst plant projectont wikkelaar René Faasse nog voor de kerst de eer ste bomen in het zuide lijkste puntje van de Onrustpolder bij Kamperland. De acht hectare grote akker waar deze zomer nog tarwe groeide, wordt wat hem be treft zo snel mogelijk omgetoverd tot Domein Het Camperveer. Heel wat kapitaalkrachtige kopers kunnen volgens hem ook niet wachten tot het zover is. „Er is meer vraag dan aanbod voor dit project. Zes weken geleden heb ik in Kamperland een flyer verspreid. Ik heb nu al vijftig reacties van zeer geïnteresseerde mensen. En dat terwijl het in totaal niet meer dan vijftien huizen en zeven ap partementen worden." Niet iedereen is laaiend enthou siast. Het wijzigingsplan leverde acht reacties op van buren die het plan niet zien zitten en ook de Zeeuwse Milieufederatie vindt het plan van te weinig 'allure' getui gen. Dat de akker omgevormd zou worden tot landgoed, was in 2013 al bekend. Toen besloot de ge meenteraad al dat in de hoek van de Onrustpolder een landgoed mocht worden aangelegd. Protes ten van omwonenden bleven uit, wellicht omdat velen een heel an dere voorstelling maakten bij de term 'landgoed'. Eind 2015 kwam Faasse met zijn plan naar buiten. Tot verrassing van de gemeenteraad wilde hij geen groot chique landhuis, maar 25 losse vakantiewoningen bou wen. Formeel gezien past het bin nen de regels landgoedregeling, maar de gemeenteraad vreesde dat een wildgroei aan vakantieparken zou worden ontketend. De notitie die daarop werd vastge- Dit wordt een schitterend landgoed van acht hectare met maar drie procent bebouwing -René Faasse steld om ongewenste uitwassen van landgoedregeling aan banden te leggen, geldt alleen niet voor Het Camperveer. Desondanks heeft Faasse zich naar eigen zeg gen coöperatief opgesteld. Strikt genomen had hij zijn oude plan kunnen indienen. Maar om de ver houdingen niet op scherp te zet ten, kwam hij met een compro mis: één imposant hoofdgebouw met aan weerszijden zeven en acht woningen. Volgens Faasse 'een mooi uitgebalanceerd verhaal'. „Vroeger zag je naast landhuizen ook nog allerlei gebouwtjes staan, het wagenhuis, een woning voor de dienstmeid, een boswachters huisje, noem maar op!" De prijzen zijn overigens wat minder be scheiden. De huizen zijn er vanaf 350.000 euro, de appartementen kosten tussen de drie en zes ton. Zeker na de aanpassingen, mag het Domein echt niet meer worden weggezet als een verkapt vakantie park, vindt Faasse. „Dit wordt een schitterend landgoed van acht hectare met maar drie procent be bouwing. Bovendien is straks 85 procent van de in Engelse stijl aan gelegde terrein openbaar toegan kelijk. Onvergelijkbaar met een va kantiepark." Rob Paardekam Heinkenszand Een boek over de openbare ruimte in Borsele, voor raadslid Nico Werri van de Lokale Partij Borsele hoeft dat niet zo nodig. „Als mensen gewoon naar buiten gaan, kunnen ze het ook zien." Desondanks hebben burgemees ter en wethouders 80.000 euro uitgetrokken om zo'n boek te la ten maken. Dat alles vloeit voort uit het plan De Pleinen van Borsele dat in 1992 door het Rijk werd be- t Niet iedereen is onverdeeld gelukkig met naslagwerk kroond als voorbeeldplan voor andere gemeenten. Borsele won er zelfs 125.000 gulden mee. Het plan was bedoeld om de open bare ruimte, waaronder dorps pleinen, te verfraaien. Een kwart eeuw later moet al dat moois maar eens te boek worden ge steld, vinden burgemeester en wethouders. Zonder tussen komst van de raad (het is een be voegdheid van het college) heb ben ze 80.000 euro uitgetrokken om het te laten maken door Kees Bos en Jan Willem Bosch, die eer der verantwoordelijk waren voor onder meer de Atlas van Walche ren. Niet iedereen is er onverdeeld gelukkig mee. „Voor zoveel geld mag het wel een boek met een gouden randje worden", vindt Marga van de Plasse (CDA). Voor Nico Werri (LPB) hoeft het er he lemaal niet te komen. „Wie heeft hier belangstelling voor? Ik denk dat we dat geld wel beter kunnen besteden." Wethouder Kees Weststrate vindt dat onzin. Hij voorspelt dat er 'gigantisch veel belangstelling' voor het boek zal zijn. „Het wordt een naslagwerk dat uniek is in Nederland." Op aandringen van D66 zegde hij toe dat de gemeente het boek overal waar mogelijk zal promoten. óic^joon fersoonfyfi. 1 w De kans is groot dat Nisse een vorm van dagbesteding voor verstandelijk gehandicapten behoudt, ook als Jikkemiene straks is vertrokken. Volgens wethouder Conny Miermans staan andere partijen in de rij om het stokje van Gors over te nemen. Rob Paardekam Nisse Tot verdriet van veel cliënten en inwoners maakte de zorgorganisa tie onlangs bekend dat bakkerij en theetuin Jikkemiene binnenkort de deuren sluit. Financiële rede nen liggen aan dat besluit ten grondslag. Met name in de winter maanden is het vaak niet druk. De bakkerij wordt samengevoegd met Nummer 9, de lunchroom en ca deaushop in de Goese binnenstad. Meedenken Volgens Miermans hebben zich bij de gemeente al veel partijen ge meld die de voorziening in Nisse willen overnemen of een andere vorm van dagbesteding willen aanbieden. Ze benadrukt dat de gemeente daar in eerste instantie niet over gaat. „Deze partijen moe ten eerst contact zoeken met Gors en R8cB Wonen, de eigenaar van het pand." Desondanks wil de ge meente wel meedenken en facili- terend optreden. „Wat mij betreft gaan we in ok tober eens met wat partijen rond de tafel zitten om de stand van za ken door te nemen", stelt de wet houder. Ze heeft goede hoop dat er een vorm van dagbesteding be houden kan blijven voor Nisse. Al lijkt het huidige onderkomen van Jikkemiene aan het Dorpsplein niet overal geschikt voor. „Het is en blijft aan vrij klein pandje", al dus Miermans. Met name het CDA in Borsele maakt zich hard voor het behoud van de voorziening. iiTlï'iièiiidw 'Ik ben heel coöperatief n ■/h JOOSSE JOOSSE m ACCOUNTANTS PERSONEELSDIENSTEN BELASTINGADVISEURS Accountancy Bedrijfsadvies Salarisverwerking Detachering Belastingadvies Loonadvies Online diensten Belastingaangiften HR Diensten T 0118 612 774 T0118S83010 1A/1A/IAI lAArcr Ml E middelburgSijoosse.nl E oostkapelleOPjoosse.nl WWW. JOOSSE.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 141