Ouwerkerkse bouwt mee aan hoogste zandsculptuur ter wereld 6 Renesse is op zoek naar ondernemers x 'V\ _'i A Het hoogste zandsculptuur ter wereld, foto charlotte koster De mogelijkheid bestaat dat naast de Hema ook drogisterij Kruidvat een filiaal opent in Delta Waren huis. Daarover wordt nog onder handeld. Ook wordt gesproken met ondernemers in de mode-, levens waren- en sportbranche. Belang stellende ondernemers kunnen zich nog melden. De bedoeling is volgend jaar, twee weken voor Pinksteren, open te gaan. Nog niets is definitief, benadrukt Gerard Willemse van adviesburo makelaardij Second Opinion uit Zierikzee. Hema Nederland moet nog een akkoord geven. Bovendien gaat het hele verhaal alleen door als alle winkels worden verhuurd. Willemse is echter positief ge stemd. „Het is de beste plek van Re nesse. Dat is écht zo. Dat zeg ik niet omdat ik erbij betrokken ben. Het ligt centraal. Je zit er op de eerste rij. Zou ik wat jaren jonger zijn, zou ik er zelf een winkel beginnen". Door vier muren te plaatsen, worden vijf afzonderlijke winkel eenheden gecreëerd. Die hebben alle een eigen entree aan de voor zijde van het pand. Het totale vloer oppervlak is zo'n tweeduizend vierkante meter groot. Hoe groot elke aparte winkeleenheid wordt, is nog niet bekend. Begin december verwacht Wil lemse meer duidelijkheid te heb- Zou ik wat jaren jonger zijn, dan zou ik er zelf een winkel beginnen ben over de huurders en kan er mo gelijk definitief een klap op de plan nen worden gegeven. Eind december sluit Delta Wa renhuis de deuren. Dan kan eind ja nuari de aannemer aan de slag en kunnen de ondernemers vanaf 26 maart hun winkels gaan inrichten. Opnieuw onder voorbehoud, aldus Willemse. „Maar dan zouden ze twee weken voor Pinksteren open kunnen gaan. Iedereen hartstikke blij." Ondernemen Winkelier zijn anno 2017 is niet makkelijk, weet Willemse die al ja ren in de bedrijvenbranche werkt. Met internet als grote concurrent moet je als ondernemer boven het maaiveld durven uitsteken, alert zijn, service bieden en je onder scheiden. „Maar als je nou vijf sterke jongens bij elkaar zet dan heb je wat. Dat is voor heel Renesse een dikke plus." Renesse zelf is met een stuk of 1.500 inwoners geen megaplaats, maar met bijna 5,5 miljoen toeristi sche overnachtingen en dik 21.000 vakantiehuizen op de Kop van Schouwen is er een enorme markt. „Dat is geen dorp maar een kleine stad. En het seizoen wordt ook nog steeds groter en breder. Het gaat niet alleen maar meer om de maan den juli en augustus. Het begint vaak al met Pasen of zelfs daarvoor al en het loopt zo'n beetje door tot kerst." Een wens die ze van kinds af aan had, is vervuld. Charlotte Koster uit Ouwerkerk heeft een plekje ver overd in het Guinness Book of Re cords. Samen met veertien interna tionale collega's werd zij door het Duitse bedrijf Sand City gevraagd om in Duisburg het hoogste zand sculptuur ooit te maken. En dat lukte! Haar naam prijkt nu in het wereldberoemde recordboek. Op 31 augustus, na vier weken keihard werken, kwam een afge vaardigde van het hoofdkantoor van Guinness langs om het sculp tuur van maar liefst 3.500 ton zand op te meten. Het sculptuur was zelfs twee meter hoger dan het vo rige record van een team uit India. Koster blijft zelf erg nuchter na de prestatie. „Uiteraard ben ik hart stikke blij met het record, maar het blijft gewoon mijn werk." Koster is al tien jaar beroepsmatig met zandsculpturen bezig. Ze verwierf eerder bekendheid met onder meer een ontwerp voor een suite voor het IceHotel in het Zweedse Juk- kasjarvi. De Ouwerkerkse werd door Benno Lindel van Sand City, een bedrijf dat zandsculpturen voor verschillende opdrachtgevers maakt, gevraagd om mee te werken aan het enorme project. „Ze deden een beroep op mijn expertise", ver telt ze. „De internationale collega's ^;rv' ken ik al meer dan tien jaar vanuit het vak, we zijn heel goed op elkaar Zandsculpturen zijn een prachtig middel om mensen te verbazen ingewerkt. Bij het maken van zo'n sculptuur komt meer kijken dan je denkt. Het is topsport, zowel fysiek als mentaal. We werken op een dag acht uur lang in de volle zon of in de regen, we gaan altijd door." Het sculptuur draagt allerlei be kende vakantiefenomenen, zoals Venetië, het colosseum in Rome en Spaanse flamencodansers. Sinds de opening zijn er al 150.000 mensen komen kijken naar het indrukwek kende bouwwerk. „Zandsculptu ren zijn een prachtig middel om mensen te verbazen. Ik vind het be langrijk om mensen de visuele mo gelijkheden van materialen en cre ativiteit te laten zien", zegt Koster. Uiteindelijk wordt het sculptuur door bulldozers gesloopt, maar dat doet Koster geen pijn. „Het gaat mij om het maakproces. Dat is voor mij het meest uitdagend. Ik vind het niet erg dat het werk wordt wegge haald." IN DE REGIO Nationale Sportweek bij Schietclub MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag Gehoon fersoonfyfi 1 r www.joosse.nl zaterdag 9 september 2017 SD Delta Warenhuis krijgt vijf winkels Delta Warenhuis in Renesse wordt opgesplitst in vijf verschil lende winkels. In één daarvan komt hoogstwaarschijnlijk de Hema. Esme Soesman Renesse - Gerard Willemse Jari Klapwijk Ouwerkerk - Charlotte Koster NIEUWERKERK Schietvereniging Schouwen-Duive- land in Nieuwerkerk houdt op dinsdag 12 en vrijdag 15 september open huis in het kader van de Nationale Sportweek. Op deze dagen kunnen belangstel lenden kennisma ken met de schiet sport en gratis meedoen. Kinderen vanaf 12 jaar zijn vanaf 19.30 uur wel kom bij Schietver eniging Schouwen- Duiveland, Stolp- weg 4b in Nieuwer kerk. De Nationale Sport week is een initia tief van NOCNSF met als doel om lek ker sporten en be wegen te promo ten. Tijdens deze week zetten hon derden sportclubs, sportbonden, ge meenten en andere organisaties uit heel Nederland hun deuren open en verzorgen ze sport- clinics, -toernooien en -demonstraties. De Nationale Sportweek is van 9 tot en met 17 september. ZWERFVUIL OPGERUIMD WISSENKERKE Op verschillende plekken op Noord-Beve land werd gisteren een opruimactie van zwerfafval gehou den. Schoolkinderen, leden van de dorpsraden, dorpsbewo ners en jongeren van De Vliethoeve gingen aan de slag. Wet houder Adrie van der Maas gaf om 09.30 uur het startsein bij de De Kamperschouw in Kamperland, om 10.00 uur bij Het Stelleplankier in Colijnsplaat, om 11.00 uur op Het Pleintje in Geersdijk, om 13.00 uur bij De Vliete in Wissen- kerke, al viel het hier letterlijk in het water en om 13.30 uur bij De Zuidvliet in Kortgene (foto). Als beloning stonden er drankjes klaar voor de prikkers, foto mechteld jansen BROUWERSHAVEN Grote of Sint Nicolaaskerk, 19.30 uur: Concert Zeeuws Kopercol lectief en orgel; BRUINISSE Brusea, 13.00-17.00 uur: Museum ge opend; Jachthaven, 12.00-23.00 uur: Food en Lifestyle Festival; BURGH-HAAM- STEDE De Duinhoeve, 11.00 uur: Open dag Con- structam Caravan club; Dorpshuis de Schutse, 19.30 uur: Concert Piet Smit; Kerk van Burgh, 10.00-17.00 uur: Programmamet le zingen en muziek; DREISCHOR Manege Balans, 11.00-17.00 uur: Open dag; OUWERKERK Dorp, 10.00-15.00 uur: Ouwerkerk Outlet, 12.00 uur: Braderie,13.00 uur: Ringsteken, 17.00 uur: Iris Friends RENESSE Camping de Kempe, 10.00 uur: J-Walk wandeltocht voor het goede doel; Centrum, 13.OO IZOO uur: Festival aan Zee; ZIERIKZEE Nieuwe Kerk, 16.00 uur: Zaterdagmid dagconcert Rinus Verhage; Terrein Peter Legemate tegenover parkeer terrein aan 's Heer Lauwendorp, 20.00 uur: Voorstelling Rederijkers Als de Wereld in Brand staat; BURGH-HAAM- STEDE Excursieschuur Westenschouwen, 13.30 uur: Excursie Strandjutten; RENESSE Centrum, 13.00- 17.00 uur: Festival aan Zee; SEROOSKERKE Dorpskerk, 19.00 uur: Zangdienst. Th JOOSSE m ACCOUNTANTS SM BELASTINGADVISEURS J JOOSSE PERSONEELSDIENSTEN Accountancy Bedrijfsadvies Belastingadvies Belastingaangiften Salarisverwerking Detachering Loonadvies Online diensten HR Diensten 1 T 0118 612 774 T 0118 583 010 E middelburgOjoosse.nl E oostkapelleOJoosse.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 133