2K0FFIEGEBIED Koffie en Colombia vormen een onafscheidelijk duo. De beste kof fiebonen komen uit de westelijke regio tussen Manizales en Pereira, ook wel het koffiegebied genoemd. Boerderijen ope nen graag hun deuren voor toeristen en demonstreren het proces van boon tot kopje koffie. De beste kwaliteit wordt geëxporteerd. Voor Nederlandse begrip pen is het Colombiaanse bakkie pleur daardoor een beetje flauw. In Valle de Co- cora staan de hoogste palmbomen van de wereld op bijzonder glooiende, frisgroene heuvels. Tijdens een wandeling door dit prachtige gebied laten kolibries en andere tropische vogels zich geregeld zien. 3 CARIBISCHE KUST Het noorden heeft brede stran den en een azuurblauwe zee. Het is de meest toeristische zone van het land en veelal Amerikanen verblijven er in luxe resorts met verkoelende zwembaden en mooie cabanas. Knus slapen in een hang mat onder de sterrenhemel kan ook. Het nationaal park Tayrona heeft de mooiste stranden en gigantische rotsen. Hier wonen de volledig in wit geklede Kogi- De aangename temperatuur en het relaxte ritme van de inwoners dragen bij aan het vakantiegevoel. Een kabelbaan brengt zowel toeristen als Colombianen via slop penwijken en het oude thuis van drugs baron Pablo Escobar naar Park Arvi, een beschermd natuurgebied met verschil lende wandelroutes. Interessant cultureel uitje: het Botero Museum, in het centrum. Cartagena heeft een romantische vibe. De bevolking flaneert over de stadsmuren en door de kleurrijke, histori sche binnenstad. Na de siësta komen de Colombianen naar buiten om te schaken op pittoreske plein tjes of bier te drinken in verscholen bin nentuinen. 's Avonds vullen salsamuziek en de geur van versgebakken vis de lucht. Het nachtleven gaat van start met een fles aguardiente (anijslikeur) en dansen op een van de dakterrassen. Vanaf de haven varen dagelijks bootjes naar Islas del Rosario, met witte stranden en kristal helder water. <1 indianen. Een avontuurlijke meerdaagse tocht in de Sierra Nevada de Santa Marta, het hoogste kustgebergte van de wereld, eindigt bij De Verloren Stad: een duizend jaar oude bergstad gebouwd door de in heemse bevolking. Na de Spaanse verove ring werd hier veel goud gevonden. Dat wordt tentoongesteld in het Goudmu seum in Bogota. 4 AMAZONE De zuidelijkste stad van Colom bia, Leticia, ligt op een drielan denpunt met Brazilië en Peru. Over de Amazone varen de locals naar afgelegen dorpjes in de jungle. Onderweg verschij nen roze riv:°rdolfijnen aan de waterop pervlakte. Er zitten apen, die door de dichte begroeiing moeilijk te zien zijn. Met een gids wandelen door de met lianen omhulde paden levert een prachtig inkijkje op in de flora en fauna van dit gebied, 's Nachts vult de hemel zich met ontelbare sterren, die vanuit een hangmat met klamboe nog dichterbij lijken. 5 STEDEN Cartagena en Medellin zijn na de hoofdstad de aantrekkelijkste steden. In Medellin is het eeuwig lente. magazine 49 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 113