O f Kopjes bij de koffie Plantaardigheidje PROOST PROEVEN Patat/friet 3x kattencafés Fris en fruitig HEBBEN magazine 41 Deze zomer uitgetest op festivals en kennelijk goed bevallen: Bavaria's Radier Ice Lemon 2.0% ligt nu in de schappen. - i Ingrediënten aardappelen, niet uit de koeling frituurolie (of ossenwit of reuzel) Schil de aardappe len en snijd ze in vierkante repen van iets meer dan een centimeter dik. Je kunt de frieten bakken in frituurolie of arachideolie, maar het lekkerst is ossenwit (of reu zel). Volgens de Belgische methode moeten de frieten eerst gefrituurd worden op 140 graden, zonder dat de patat kleur krijgt. Doe dit in porties. Laat de friet uitlek ken op een schaal met keukenpapier en afkoelen (mini maal 5 minuten). Bak de patat ver volgens nogmaals, maar nu op 180 graden, tot de aardappelreepjes goudbruin en knapperig zijn. Wederom laten uitlekken op keukenpapier. Tot slot bestrooien met zout. Met maar liefst acht katten kun je als katten- mens bij Mispoes je lol op. Naast een lunch of kop thee kun je bij dit adres ook terecht voor een heuse Cat Movie Night of een haak- en breimiddag. Orthenstraat 31, 's-Hertogenbosch Ditjes Katjes heeft haar zes katten ge adopteerd uit het Haagse asiel. En ze zijn hier ook nog eens goed voor mens en milieu. Duurzaamheid staat voorop; deze lunchroom haalt zijn producten bij lokale, biologische leveranciers. Piet Heinstraat 66, Den Haag Na een gezellige high tea meteen even een cadeautje kopen voor een jarige buurvrouw? Bij KatDeau kan het. Ook mensen met een allergie kunnen straffeloos naar binnen. De vijf naaktkatten van KatDeau verliezen geen enkel haartje! Anninksweg 31, Hengelo fGoed voor dieren en de gezondheid: veganistisch eten is populair. Hoewel dit dieet geen vlees, vis, zuivel óf ei bevat, laat Jean-Christian Jury zien dat veganistisch koken niet moeilijk hoeft te zijn. Met gerechten als Mexicaanse groentepaella, hazelnoot-bonenburger en Griekse pudding taart (met amandelmelk) staat in Vegan voor ieder wat wils. Een dikke pil met gerechten uit de hele wereld. (Spectrum, €40) Water prikkelt niet per se de smaak papillen, maar de calorieën die in frisdrank verscho len zitten, zijn weer niet goed voor de heupen. Gelukkig hebben grote watermakers als Spa, Bar-Le-Duc en Chaudfontaine een fijne midden weg gevonden: lichtbruisend water met een fruitig smaakje. Met een vleugje cranberry, munt, citroen of pompelmoes, en gemiddeld slechts 0.5 calorieën per glas kun je met een gerust hart terrassen. Verleng het zomergevoel! Waan je weer even in dat zonnige vakantieland met een cocktail in de Watermelon Beker van Sunnylife. €19,30 WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 105