'Ik geloof in geesten, maar niet in writer's blocks' koppels. „Er dwalen verschillende gees ten rond", verzekert Roberts. „Zelfs een kat. Ze zijn heel goedaardig, charmant. De gasten vertellen er soms over en het personeel houdt er niet over op." Roberts besloot het pand te redden omdat het verloren dreigde te gaan. „Ik zag het al langzaam in een ruïne veran deren toen mijn kinderen in Boonsboro naar school gingen. Het is een geweldig gebouw, met een prachtige dubbele veranda, maar er groeide een boom uit de dakgoot. Toen al had ik het idee dat ik het moest kopen. Jaren later lukte dat en bracht ik het terug naar wat het ooit was. Volgens de aannemer net op tijd: een jaar of drie, vier en het was totaal vervallen." Topsnelheid Het hotel staat op vruchtbare schrijvers- grond. Vraag Nora Roberts hoeveel boe ken ze precies schreef, en ze zegt: „Ik heb geen idee. Daar houdt iemand anders zich mee bezig, mijn taak is een verhaal vertellen." En dat doet ze dan ook op topsnelheid, in de schrijfkamer met bos- uitzicht in haar woning even buiten het dorp. Jaarlijks brengt ze gerust vijf boeken uit. Sinds 1981, toen ze begon te schrijven tijdens een sneeuwstorm, publiceerde ze er meer dan 220. „Ik geloof in geesten, maar niet in writer's blocks", verklaart ze haar tempo. „Daar werk je doorheen. Schrijven is evengoed een gewoonte als een kunst. Stop de gewoonte niet. Als wat ik heb geschreven slecht is, fiks ik het. Maar als je wegloopt, is het moeilijker om weer te beginnen. Zoals sport: als je een paar dagen overslaat, doet het meer pijn. Het is fijn om een stille, vreedzame plek te hebben, maar als je wilt, vind je overal wel een manier om te schrijven. Toen ik begon, had ik drie kleuters thuis. Je werkt om de chaos heen. Het is gewoon een 9 tot 5 baan. Of 8 tot 4; 7 tot 3 - net hoe het uitkomt. Ik schrijf zes tot acht uur per dag, zes dagen per week." Ze schrijft soms op vakantie, en peinst niet over een pensioen. „Wat zou ik met alle verhalen in mijn hoofd moeten doen? Met mijn tijd? Ik zou zo snel ver veeld raken. Ik hou van mijn tuin, van tv, van films, van lezen, van familie en vrienden. Maar daar kun je allemaal van genieten terwijl je werkt." Ze zou juist graag nog een tandje bij zetten: er is nog één winkelpand aan Main Street dat ze graag wil kopen om het op te knappen. Soms komen fans in haar boekhandel die alle boeken van Nora Roberts gelezen hebben, vertelt manager Janeen Solberg. Anderen willen op de foto in het fitness centrum. Heidi Bodenheimer, de mana ger van sportschool Fit, moet er wel om lachen. De kans dat ze Roberts tegen het lijf lopen, is aanwezig: soms komt de baas zelf meesporten. „Meestal vroeg, ze is een ochtendmens." Een sportfanaat boven dien, die haar personages vaak flink laat trainen. Bodenheimer herkende zichzelf in Voor nu en altijd, waarin niet alleen een hotel wordt verbouwd, maar ook een sportschool wordt geopend. „Ik schrijf niet over echte mensen", verzekert Roberts - Boonsboro hoeft niet bang te zijn dat de vuile dorpswas wordt buiten gehangen in een wereldwijde bestseller. „Het gaat niet om meer dan een paar zinnen hier en daar. Mijn per sonages zijn geen mensen, maar perso nages. Ik vertel een grote leugen - ik moet hem alleen op een vermakelijke, plausi bele en logische manier vertellen." 41 wg magazine 39 MET EEN EIGEN DORP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 103