II Zoute Neuzen wil succes van vorig jaar evenaren II mvm muzm Zoute Neuzen is krent in pap 7 FESTIVAL TWEEDE EDITIE Festival Zoute Neuzen in Terneuzen is dit weekend toe aan de tweede editie. De ingrediënten zijn hetzelfde als vorig jaar: muziek, theater en gezelligheid. 2V De organisatie wil dat ik een band meeneem. Best spannend Het wordt een flinke opgave het succes van de eerste editie van Zoute Neuzen te eve naren. Vorig jaar ver raste de organisatie - Citymarke- ting Terneuzen - met een veelzij dig en erg gemoedelijk evene ment. De gratis toegang en de lo catie op de gracht - waardoor ook toevallige passanten aanschoven - zorgden ervoor dat ruim 10.000 bezoekers geteld werden. Het festival is dit jaar opnieuw een combinatie van muziek, kin deractiviteiten, theater en eten en drinken. Wel krijgt de muziek wat meer aandacht. Het podium ligt in de Herengracht, in het water. „Dat ziet er mooi uit, maar vorig jaar was de zichtbaarheid ervan niet zo groot", vertelt citymarketeer Ta nya Joustra. „Het podium komt dit jaar daarom anderhalve meter ho ger te liggen, en centraler in de gracht. Bovendien zetten we geen kraamp-jes meer neer aan die kant van de weg: daar komen alleen ter rasjes, zodat je vanaf meer plekken We zetten het podium dit jaar beter in het zicht het podium kan zien." Ook zijn er meer mogelijkheden om onderaan de gracht, meteen aan de water kant, naar de artiesten te kijken. Het vipterras dat daar vorig jaar lag, komt niet terug. Het programma zeifis vergelijk baar met dat van vorig jaar. Het festival begint zaterdag om 15.00 uur met kindertheater en een kids-party. Jonge bezoekers kun nen onder meer knutselen, zich laten schminken en in grote ballen op het water lopen. Vanaf 16.00 uur is er constant muziek, afwis selend op het grote en kleine po dium. Publiekstrekkers zijn onder anderen Peer (21.30 uur) en Boris (afsluiter op zaterdag, vanaf 22.45 uur). Nieuw is de uitreiking van de 'Vliegende Hollander Award'. Die gaat naar een persoon of club die zich inzet voor de promotie en ontwikkeling van Terneuzen. De uitreiking is zaterdag om 18.25 uur. Het evenement gaat zondag vanaf 14.00 verder met opnieuw de kidsparty en muziek van onder anderen Mattanja Joy Bradley. Dj Tempo sluit vanaf 17.00 uur af. Op de gracht staan doorlopend food- trucks. Willem van der Decken, kapitein van spookschip De Vlie gende Hollander, praat het evene ment aan elkaar. Meer informatie op zouteneuzen.nl. BRADLEY vrijdag 8 september 2017 Het podium in de Herengracht werd gisteren al opgebouwd, foto boaztimmermans Mattanja Joy Bradley (36) treedt zondag op. foto nol havens Gertie De Boey het uitpakt. Het bekende festival Glastonbury in Engeland zou tegen kunnen vallen en Zoute Neuzen in Terneuzen zou waan zinnig kunnen zijn." Tijdens haar optreden op het Zoute Neuzen festival zal Brad ley nummers van haar eerste plaat Wake me Up uit 2013 bren gen, maar ook nieuw materiaal. „Kleine liedjes, maar ook opzwe- Singer-songwriter Mattanja Joy Bradley (36) is druk bezig met het maken van haar tweede plaat. Toch maakt ze even tijd vrij om zondag op te treden tijdens het Zoute Neu- zenfestival. De afgelopen jaren deed ze het wat betreft optredens iets rusti ger aan. Ze is druk bezig met an dere dingen, zoals de opnames voor haar nieuwe plaat. „Als het om optredens gaat, haal ik nu de krenten uit de pap", vertelt ze. Haar optreden op het Zoute Neuzenfestival in Terneuzen is daar één van. Dat is best opval lend, want de zangeres heeft wat te kiezen. Ze werd in 2012 uitgeroepen tot 3FM Serious Ta lent, deed mee aan 'De beste singer-songwriter van Neder land', won de Dutch Blues Awards en stond in het voorpro gramma van Amy Winehouse. Maar groot en bekend is niet al tijd het leukst, geeft ze aan. „Ik hoef niet meer zo nodig op een specifiek festival of bepaald po dium op te treden. Het gaat uit eindelijk om de manier waarop - Mattanja Joy Bradley pende, het is immers een festi val." Ze speelt met een band, wat ze niet vaak doet. „Ik treed voornamelijk solo op, maar de organisatie wilde een band. Ik speel voor het eerst met de bandleden samen. Dat is best spannend." Mattanja Joy Bradley speelt zon dag om 14.00 uur op het grote podium in de Herengracht. Martijn de Koning Terneuzen - Tanya Joustra, organisatie De eerste editie van Zoute Neuzen trok vorig jaar ruim 10.000 bezoekers, archieffoto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78