WIM HOFMAN Boekpresentatie Nieuw leven voormalige La Place in Goes 11 Iaandenlang liet kleinzoon Frank (10) zijn blonde haar groeien en op den duur kwam het tot zijn schou ders en mensen begonnen te denken dat hij een meisje was. Hij had een doel voor ogen. Op zijn school doen ze elk jaar aan boekpre sentaties. De leerlingen dossen zich uit als een figuur uit een boek dat zij hebben gele zen en Frank wilde eruit zien als Legolas, de langharige elf en boogschutter uit het be roemde boek van Tolkien 'In de ban van de Ring'. Ik weet niet of Frank alle drie de delen van het verhaal gelezen heeft, maar lezen doet hij wel. Nu, onlangs, liet hij zijn haar kort knip pen, tot verrassing van velen. Dat was nadat hij zo'n boek of tien had gelezen over Percy Jackson, een moderne Perseus die te maken krijgt met allerlei personages uit de Griekse en Romeinse mythologie. De reeks boeken is geschreven door Rick Riordan. Frank weet inmiddels veel over Apollo en Poseidon met zijn drietand en over Cyclopen die één oog hebben en andere monsterachtige figuren zoals de Cerberus, de Medusa met haar slan genharen en de Hydra, een veelkoppige en haast onoverwinnelijke draak. Als je er één kop afslaat, groeien er meteen weer een paar koppen bij. Volgens Frank heeft Percy kort haar. Dus gaat hij met kortgeknipt haar naar de boekpresentatie, samen met andere kin deren die Harry Potter hebben gelezen of Alice in Wonderland of de Kat met de hoed en die er dan ook uitzien als Alice of als Harry Potter of als een kat met een hoed op. Frank heeft een rond schild bij zich en een zwaard om daarmee Medusa te kunnen weerstaan zonder dat hij in steen verandert, of waarmee hij snel wat koppen van de ver schrikkelijke Hydra afkan slaan. Het was altijd al een droom om iets voor ons zelf te beginnen", vertelt Joep. „De vraag was al leen wanneer. Dat dit pand op deze mooie locatie vrijkwam, za gen we meteen als een heel mooie kans." Toch heeft het Goese stel niet meteen toegehapt. Eerst heb ben Saskia en Joep gekeken naar hoe de rest van het voormalige V&D-pand zou worden ingevuld. Dat is inmiddels duidelijk. Met de Action, die inmiddels open is, een kledingwinkel en een slijterij is de benedenverdieping van het grote winkelgebouw binnenkort weer helemaal gevuld. „Ik vind het een mooie combinatie van winkels", stelt Joep. „We zullen elkaar zeker versterken." Klanten kunnen over een dikke twee maanden in broodjeszaak 'De Dam' terecht voor koffie, broodjes en aanverwante produc ten als smoothies en sappen. „Het wordt geen lunchroom of brasse rie, maar een echte broodjeszaak", benadrukt de jonge ondernemer. „We hanteren ook het To Go-prin cipe, dus alles wat we verkopen, kan worden meegenomen." Ter plaatse nuttigen kan natuurlijk ook, want er komen tafels en stoe len. Als het aan het onderne mende koppel ligt, gaat de brood jeszaak uiterlijk op 1 december open, maar liever nog iets eerder. De komende maanden benutten ze om de zaak helemaal naar hun eigen smaak in te richten. „Zeer binnenkort openen we een Face- bookpagina waarop mensen de verbouwing kunnen volgen", zegt Joep. Het tweetal heeft zijn sporen in de horeca al ruimschoots ver diend. Saskia studeerde aan de Hogere Hotelschool en liep stage in onder meer Huis ter Duin. Ze heeft ruime ervaring achter de bar en in de bediening. Joep begon op jonge leeftijd als afwasser en groeide door naar de keuken. Daarna werkte hij tien jaar achter de bar en in de bediening in een café-restaurant. Op Facebook kunnen mensen de verbouwing volgen vrijdag 8 september 2017 BE De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Ze hebben allebei ervaring in de horeca, maar het wordt hun eer ste eigen zaak. Joep Filius (32) en zijn vriendin Saskia Kik (26) beginnen een broodjeszaak in het voormalige pand van La Place aan de Dam in Goes. Rob Paardekam Goes -Joep Filius Joep en Saskia in het nu nog lege pand waarin ze een broodjeszaak beginnen, foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72