Interior 6 Appartementen voor gehandicapten Woontrend Zeeland Variable balans, variér, peteropsvik Aanvankelijk was Sjaloom van plan om een gebouw neer te zetten naast De Annewas in Sint-Annaland. Die woonvoorziening, waar dertien mensen met een verstandelijke be perking gebruik van maken, wordt door Sjaloom overgenomen van Gors. Het idee was om ernaast een tweede voorziening met 24 appar tementen te bouwen. Volgens Brinkman was dat bij nader inzien planologisch niet haalbaar. Daarom wordt het vizier nu gericht op het Havenplein. „Er moet nog wel een haalbaarheidsonderzoek worden gedaan om te bepalen of dat plan realistisch is", zegt Brinkman. „Wij kunnen wel veel willen, het moet ook verantwoord zijn." De ge meente heeft al laten weten dat ze in principe positief tegenover het idee staat. Mocht de woonvoorziening er komen, dat verhuizen de bewoners van De Annewas ook naar het Ha venplein. Het huidige gebouw komt dan leeg te staan. Het wordt door Gors gehuurd van woningcor poratie Stadlanden Wij kunnen wel veel willen, maar het moet ook verantwoord zijn Dat Sjaloom zo graag wil bouwen in Sint-Annaland heeft te maken met een flinke wachtlijst op Tho len. Als het gebouw op het Haven plein er komt, zullen de ongeveer veertig appartementen volgens Brinkman direct vol zitten. In Tho- len-stad heeft de christelijke zorg instelling een soortgelijke woon voorziening. Daarnaast heeft ze op Tholen een aantal locaties voor dag besteding, zoals Eeterij de Thoolse Brug en Klavertje 4, het winkeltje in zorgcentrum Maartenshof. Onder de bewoners van De An newas en hun ouders ontstond ruim een jaar geleden onrust toen Gors duidelijk maakte de voorzie ning te willen sluiten. De plekken worden verplaatst naar Zierikzee, waar de organisatie naar eigen zeg gen een wachtlijst heeft. De ouders zijn zelf met het idee gekomen om De Annewas te laten overnemen door Sjaloom. De twee organisaties kwamen daar samen uit en ook het Zorgkantoor ging akkoord. Wanneer Sjaloom De Annewas officieel overneemt van Gors is nog niet duidelijk. Wat Brinkman be treft hebben de ouders daar ook een stem in. „We nemen de voorzie ning tenslotte op hun verzoek over." Hij hoopt nog dit jaar een da tum te kunnen bepalen. Hoedje Wip viert dertigste verjaardag Expositie Ineke Otte in Goes MIJN DORP, MIJN STAD Vrijdag vrijdag 8 september 2017 BE- Woonvoorziening op het Havenplein Zorginstelling Sjaloom wil aan het Havenplein in Sint-Annaland een woonvoorziening voor ver standelijk gehandicapten bou wen. „We denken aan een ge bouw met 36 tot 40 apparte menten, vergelijkbaar met onze voorziening in Tholen", zegt be stuursvoorzitter Henk Brinkman. Rob Paardekam Sint-Annaland - Henk Brinkman, Sjaloom De Variable Balans is de eerste stoel ontworpen binnen het Variér Balans concept. De stoel werd 30 jaar geleden ontworpen door Peter Opsvik, maar oogt nog altijd fris en modern. Het is het perfecte instrument voor de uiteen lopende eisen van onze moderne levensstijl. De ideale bureaustoel waardoor u snel aan het werk gaat. Door het ontwerp neemt u een goede houding aan, verbetert uw ademhaling en worden de buik- en rugspieren versterkt. Leer meer over deze design klassieker in onze showroom of kijk op www.woontrend.nl/variablebalans. Duinstraat 18a, Koudekerke www.woontrend.nl telefoon: 0118 55 55 60 IN DE REGIO HOEDEKENSKERKE Speeltuinvereniging Hoedje Wip bestaat dertig jaar en viert dit vandaag met een barbecue in Hoedekenskerke. De barbecue begint om 16.00 uur en daarnaast worden er ook diverse acti viteiten voor kinde ren gehouden. GOES Ineke Otte stelt haar studio in Goes vanaf vandaag, vrij dag, drie week enden open voor publiek. Er zijn nieuwe col lecties sieraden, zij den sjaals, shirts, 3D-printing produc ten, tafels, lampen, beelden, multiples, glasobjecten en buitenbeelden te zien. Bezoekers zijn op de vrijdagen 8 en 15, de zaterdagen 9 en 16 en de zonda gen 10,17 en 24 september van 13.00 tot 17.00 uur welkom aan de 's- Heer Elsdorpweg 39 in Goes. PROJECT 500 JAAR REFORMATIE GOES Wethouder Derk Alssema van Goes onthult met leer lingen van Het Goese Lyceum en het Calvijn College een bord bij een kunstwerk bij de kruising Ringbaan West-Westerstraat. De onthulling gistermiddag van het kunstwerk was de symbo lische start van een samenwerkingsproject tussen de twee scholen, die de komende weken met allerlei creatieve activi teiten stil staan bij 500 jaar Reformatie. Het kunstwerk is ge maakt door een kunstenaarscollectief onder leiding van de Roemeense sculpturist Liviu Mocan. In de creatie zijn ladders te zien. „Samenwerken is over je eigen grenzen kijken, daar moet je voor klimmen, moeite voor doen", verwoordde be stuursvoorzitter Klaas Terlage van Het Goese Lyceum de ogenschijnlijk niet zo voor de hand liggende kruisbestuiving tussen een openbare en reformatorische scholengemeen schap. Van dinsdag 26 september tot en met vrijdag 6 okto ber worden de werkstukken van de leerlingen en sculpturen van Roemeense en regionale kunstenaars tentoongesteld in de Grote of Maria Magdalena Kerk in Goes, foto dirk-jan gjeltema COLIJNSPLAAT Strand, 10.00-12.00 uur - Danswork- shop; Nehalennia Tempel, 10.00-17.00 uur - Oosterschel- deweek met infor matiestand en Legio Secunda Au gusta geeft uitleg over leven in de Ro meinse tijd; 12.30- 13.00 uur-Optre den Anneke Witter- mans, Suzan van der Voort en Anne- miek Hox; 13.00- 14.30 uur - Kindere ducatie met zang, dans, rap, poëzie en theater; 13.30-15.00 uur - Workshop sepia snijden; 15.30- 17.00 uur - Work shop Zeeroop; Strand, 19.30-21.00 uur - Watermedita tie door Lianne de Munck GOES Galerie Van den Berge, Albert Joa- chimkade 5,12.00- 17.00 uur - Ten toonstelling schil derijen van Ditty Ketting en werken in papier en objec ten van Mark Kra mer; 's-Heer Els dorpweg 39,13.00- 17.00 uur - Exposi tie Studio Ineke Otte; Inloophuis Oase, Roosevelt- laan 87,13.30-15.30 uur - Open middag kleigroep 'Werk in Uitvoering'; De Spinne, 15.30-18.00 uur - Gratis Street- ball&Streetdance voor jongeren 'S-GRAVENPOLDER Koedijk 2,13.30- 16.30 uur - Open stelling trekkermu seum en tentoon stelling collectie klederdrachtpop pen HEINKENSZAND Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 en 19.00-20.30 uur- Expositie Trees van Es - van den Bos (li- nosnedes, etsen, papiersnedes en zeefdrukken) en Arjen Pouwer (kera miek) HOEDEKENS KERKE Speeltuin, overdag -Viering 30-jarig jubileum Speeltuin vereniging Hoedje Wip met activiteiten voor kinderen en een bbq 'S-HEER ARENDS- KERKE Ambachtsweg 9, 09.30-11.30 uur- Schilderen met Zeeuwse kleuren- waaier bij Atelier In- perspectief KAMPERLAND De Kamperschouw, 09.30 uur - Start opruimactie 'Noord-Beveland Schoon'; Dorpshuis Casembroot, Alexi- aplein 3,13.00- 16.00 en 20.00- 23.00 uur - Vrij bil jarten KAPELLE De Vroone, 13.00- 17.00 uur - Biljarten YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt; Oosterscheldemu- seum, Kerkplein 1, 10.00-16.00 uur- Expositie 'De Oos- terschelde in vroe gere tijden'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69