I Hoop en zorg om post in Dreischor Hang naar vroeger op camping De Duinhoeve i 7 Een beetje kenner kwijlt ervan. Een kampeerveld vol oude, schattige caravans van het merk Constructam. De caravanclub houdt open huis in Burgh- Haamstede. 3 Pistes Balans open op Vriendendag so Alsof je het paradijs binnenloopt, op het kampeerveld tegen over camping De Duinhoeve in Burgh- Haamstede. Tenminste...als je van ronde vormen en een sublieme af werking houdt. Zo'n vijftig leden van de Constructam Caravan Club (CCC) hebben daar deze week hun klassieke caravan geparkeerd. Op zaterdag 9 september houdt de club 'Open Huis', voor iedereen die even mee wil genieten. Zet een paar liefhebbers bij elkaar en je komt niet meer weg. De ronde ramen aan de voorkant, de drup- pelvorm, het houtwerk en van die mooi gevormde kastjes. „Het is de vorm waar je verliefd op wordt. Je ziet 'm van verre aankomen. Tegen woordig is alles hoekig en modern, maar bij een Constructam zijn het allemaal ronde vormen. Er is heel veel aandacht besteed aan de af werking. En hij ligt als een blok achter je wagen", sommen Richard Amersfoort uit Middelburg, Ron Peters uit Oost-Souburg en Hein en Debby Laakes uit Rotterdam wat kenmerken op. Het viertal is organisator van dit najaarsuitje van de Constructam Caravan Club, die zo'n driehon derd leden telt in Nederland, België en Duitsland. Allemaal eigenaren van zo'n bloed mooie caravan die vanaf de jaren vijftig tot in de jaren tachtig van de vorige eeuw in het Belgische Temse werd geproduceerd. En waarvan het steeds moeilijker wordt om ka potte onderdelen te vervangen. Zo als kastdeur- en raamscharniertjes of het disselbakdeksel. „Daar heeft iemand nu een mal voor gemaakt en we zijn op dit moment aan het kijken of we iets met het dakluik kunnen." Ook de 3D-printer heeft al een paar keer uitkomst geboden. „Met de club beschik je over een heel netwerk. Je deelt samen tips en trucs". Ging dat tot 2003 vooral als een soort vriendenclubje via internet, inmiddels is al jaren sprake van een echte organisatie. Met twee keer per jaar een gezamenlijke vakantie week, zoals nu in Zeeland. In een tot partytent omgebouwde gehal veerde Constructam staat deze week onder meer een avondje mos selen en Zeeuwse biertjes en wij nen op het programma. „Je pro beert ook wat aan de promotie van je regio te doen. Nu dus Zeeland, maar we komen op heel veel plaat sen. Dat is ook leuk aan deze club". Maar bovenal draait het om de liefde voor de Constructam, die de leden koste wat het kost op de weg willen houden. Of het nu - van klein naar groot - om een Con- structammetje Condor, Coral of Cornet gaat. Of om één van de al- Je afzetten tegen het idee dat alles steeds maar mooier en duurder moet lerlaatst geproduceerde types van The Next Generation. „We willen het erfgoed behouden, daar draait het om." Al is de caravan niet het enige dat wordt gedeeld. „Er zit nog iets anders achter: de behoefte aan saamhorigheid. Je afzetten tegen het idee dat alles steeds maar mooier en duurder moet. Zoeken naar iets dat functioneel is en goed en ook wel anders. En het is een beetje een hang naar vroeger", wij zen de organisatoren naar de fleu rig oranje voortenten, bijpassende retrocampingspulletjes en de oude percolatorkoffiepot. „Dat is het ook. Hier kun je nog gewoon lekker de rust nemen voor iets". Het algemeen bestuur van de VeiligheidsRegio Zeeland moet er 26 oktober nog mee instem men, maar er lijkt weinig in de weg te staan om de pilot met de brandweerpost Dreischor uit te voeren. Zorgen zijn er wel onder de Schouwen-Duivelandse poli tici over de brandweerzorg op het eiland op langere termijn. De VRZ moet zo snel mogelijk met een lange termijnvisie op de proppen komen die er voor zorgt dat posten met een minimale bezetting kunnen worden uitge rust met een nieuwe TS-4, stelde Leendert de Bruine (SGP) giste ren in de commissie samenle ving en bestuur. „Waardoor aan- rijtijden binnen de marges blij ven en de veiligheid van inwo ners gewaarborgd." Daar wordt aan gewerkt, re ageerde burgemeester Gerard Rabelink. Naar aanleiding van eerdere opmerkingen in de raad is er een speciale werkgroep in het leven geroepen die zich spe cifiek bezighoudt met brandvei ligheid op het platteland. Het door de volledige raad in gediende initiatiefvoorstel om gedurende drie jaar de post Drei schor open te houden, wordt 12 oktober behandeld door het da gelijks bestuur van de VRZ. Niet alle fracties zijn het er mee eens dat de gemeente de helft van de pilotkosten (tot maximaal 50.000 euro per jaar) op zich neemt. „Maar soms kies je voor de best mogelijke en niet de be ste oplossing. Veiligheid staat voorop", aldus Corine den Baars (WD).Eensgezind zijn de frac ties in hun lof richting brand weerpost Dreischor. Dat de brandweer er na al die jaren van onzekerheid nog steeds voor gaat, wordt enorm gewaardeerd. DREISCHOR De nieuwe pistes van manege Balans in Dreischor worden zaterdag geopend. Dat gebeurt tijdens de Vrien dendag van de Stichting Paardrij den Gehandicapten Schouwen- Duiveland. De 20x40 meter piste is gerenoveerd. Daarnaast zijn een nieuwe overdekte 20x60 me ter piste en een buitenpiste van 20x60 meter aangelegd. De Vriendendag wordt voor de elfde keer gehouden. Het thema is 'Onder Water'. Leden van de stichting rijden proefjes en spe len een therapeutisch spel. Ook wordt de nieuwste telg van de club, een Fries paard, gepresen teerd. Deze is dankzij een grote bijdrage van de St. Old Grand Dad Club gekocht. vrijdag 8 september 2017 Verliefd op ronde vormen Esme Soesman Burgh-Haamstede Ron Peters, Debby Laakes, Ri chard Amersfoort en zijn doch ter Meghan. Zij bereiden de Zeeuwse avond voor. - Hein Laakes Wim en Jannie Zonnevijle. FOTO'S 'S DIRK-JAN GJELTEMA Belangstellenden zijn zaterdag vanaf 11.00 uur welkom op het ter rein bij De Duinhoeve aan de Maire- weg. Esme Soesman Zierikzee De open dag begint om 11.00 uur. Rond 16.00 uur is de prijsuit reiking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62