Astmatische Pip heeft baat bij Barcelona 9 Zolder, kelder of schuur: gun een man zijn eigen honk. Peter van den Broek (50) uit Oud-Vossemeer knutselt aan treintjes in een pipowagen. Met dank aan zijn vrouw. MIJN MANCAVE Welke man kan zeggen dat hij van zijn vrouw een pipowagen cadeau heeft gekregen? Nou, Peter van den Broek dus. De wagen, voorheen in gebruik bij carnavalsvereniging De Neuten krakers, staat nu pontificaal in de voortuin van Peter en zijn echtge note Anje in Oud-Vossemeer. Hier kan Peter ongestoord zijn gang gaan. „In de loze uurtjes ben ik bezig met het opbouwen van een modelspoor lijn", zegt Peter, terwijl hij de deur van de pipowagen opent. In de wagen is aan weerszijden een baan uitgezet. Ruim vijf meter lang, met hoogtever schil. Het geheel is nog lang niet klaar. Dat kan volgens Peter 'nog wel enkele jaren' duren. Droom „Sinds mijn twintigste spaar ik al modeltreinen van Marklin", vertelt hij. „In mijn vorige relatie kreeg ik niet de ruimte om daar iets mee te doen. Dat veranderde toen ik Anje ont moette. Voorheen had ik een baan opgebouwd boven de zolder van de bijkeuken. Daar kwam het geheel niet echt tot zijn recht. Totdat Anje met het idee van de pipowagen kwam. Daarmee is voor mij een droom wer kelijkheid geworden." De wagen is helemaal naar Peters wens aangepast. De buitenkant is driedubbel geïsoleerd en van binnen is de wagen wit geschilderd. Een werkbankje zorgt dat Peter het no dige kan fabriceren. Ook heeft hij er een radio en wat te drinken staan. „Ik kan hier uren doorbrengen. Even helemaal weg uit het alledaagse. Het is fantastisch als je dat op vijf meter van je huis kunt." Anje vindt het prima dat Peter tijd doorbrengt in zijn mancave. „Een man moet een hobby hebben. Zolang In mijn vorige relatie kreeg ik niet de ruimte voor mijn hobby het enigszins binnen de perken blijft qua tijd, vind ik het best. We doen nog genoeg dingen samen, zoals mo torrijden. Doordat we allebei fulltime werken, vind ik het ook fijn dat ik af en toe tijd voor mezelf heb." Warm Peter besteedt gemiddeld zo'n zes uur per week aan zijn modelspoor lijn. Na het eten en tussen de bedrij ven door. „Het varieert enorm. In de winter ben ik er meer mee bezig dan in de zomermaanden. Dan is het vaak veel te warm in de wagen." Wanneer de spoorlijn klaar is, weet Peter echt niet. Een deadline heeft hij zichzelf niet gesteld. „Het is tijdver drijf. Iedere keer doe ik een beetje. De komende tijd ben ik bezig met het uitzetten van de baan. Dat kan nog wel even duren. Als dat klaar is, wil ik aan het landschap beginnen. Huisjes neerzetten, een berg bou wen, tunnels maken en zorgen dat alles blijft werken. Dat is heel ontspannend." MARJO& HERO PIP Randje vrijdag 8 september 2017 PZ In de loze uurtjes snelt Peter naar de pipowagen, waar zijn modelspoor baan wacht. FOTO TIMO VAN DE KASTEELE Cadeautje van mevrouw Timo van de Kasteele —Peter van den Broek Marjo Riedijk (30) uit Krabbendijke verhuisde met haar vriend en twee katten naar Barcelona. Hero en Pip balanceren graag op het randje van het metershoge balkon. „In februari vorig jaar besloten we dit avontuur aan te gaan. Mijn katten Hero en Pip wilde ik niet natuurlijk niet achterlaten in Krabbendijke. Praktisch gezien was het makkelijker geweest ze in Nederland te laten. Maar als je binnen Neder land verhuist, doe je een huisdier ook niet weg. Ze zijn van jongs af aan bij ons, ik zou het niet over mijn hart kunnen verkrijgen afscheid van ze te nemen. Eenmaal in Barcelona waren ze in no time ge wend aan het apparte ment. Voor Pip, de zwarte, was de verhuizing zelfs goed voor zijn gezond heid. Hij had astmatische bronchitis, maar sinds we in Barcelona wonen, heeft hij nergens meer last van. Spannend zijn de twee balkonnetjes van ons ap partement. De katten vin den het geweldig om op het randje te lopen, mijn vriend en ik een stuk minder. We hebben een constructie van netten aangebracht en nu heb ben ze een veilige buiten- plek. Ik vind het gezellig een serietje te kijken met de poezen op schoot. Dat is praktisch in de win ter, want we hebben geen verwarming." Annemarie van de Vreugde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53