Te jong voor een crisis 7 MAISON MARLOUS Van asbak tot zitzak 3. Bont 4. Kruk De enige reden dat ik überhaupt nog op vakantie ga is dat er na het bij elkaar zoeken van troep, het niet vergeten van troep, het inpakken van troep (keer twee, want je kind pakt alles achter je rug weer uit), het wegwerken van stapels was, het dieren naar opvangadressen bren gen, het huis opruimen (want de plantenoppas moet niet de indruk krijgen dat je een smeerpijp bent) en het afleggen van honder den kilometers over open gebroken snelwegen (waarom doen ze er in Duitsland tien jaar over om een stukje snelweg van een paar kilometer te verbre den?!) uiteindelijk, dat Grote Nietsdoen op je ligt te wachten. Dat bij elkaar zoeken van al die spullen is in feite nog niet eens het allerergst. Nee, het is de crux om alles in de auto geperst te krijgen. En al is mijn wederhelft ge schoeid op een leest van zonnestraaltjes en regenbo gen (ergo: hij is een rasopti mist), dit jaar riep hij zo maar ineens, bij het inpak ken van de auto, en voor het allereerst in onze relatie: 'Marlous, er kan écht niks meer bij'. Als Mijnheertje Tetris dat Mijn wederhelft is geschoeid op een leest van zonnestraaltjes en regenbogen zegt, dan is er serieuze stront aan de knikker, men sen. Toch vond ik het een merkwaardige opmerking, omdat ik had durven zwe ren dat we minder spullen meenamen dan het jaar er voor. Nu moet u weten dat mijn Lief al tijden zijn jongleer- en andere circusvaardighe den wil verfijnen. Hij is te jong om in een midlifecrisis te zitten, dus ik wijt deze ambitie aan eerderge noemde zonnestraaltjes en regenbogen. Eenwieler Omwille van zijn her nieuwde ambities had hij voor de vakantie via Markt plaats een doos met circus attributen aangeschaft waarbij hij nog min of meer trots opmerkte dat hij de eenwieler had laten staan. Bij aankomst op ons va kantieadres bleek inderdaad dat we over de gehele linie minder spullen bij ons had den. Maar ook een doos met circusattributen, een krat met een drone én een krat met lego. Hij had dus niet gelogen over dat er niets meer bij paste, alleen wel verzwegen dat hij deze vakantie maar liefst drie hobby's ging be oefenen. Ter illustratie: ik nam als vermaak een e-reader mee. En gelukkig speelt onze dochter het liefst met stenen en takjes, ruim voorradig in Zweden. Maar ach. Voor hetzelfde geld hadden we ook nog een fietsendrager moeten mee slepen voor die eenwieler. WAT DOEN WE ERMEE? Net laminaat, maar dan anders Lijmen kan, schroeven ook En hoe werkje het af? Nou, zo vrijdag 8 september 2017 57, Bungalow 39,90, Remember „Marlous, er kan écht niks meer bij." Oei. Mijnheertje Tetris, Marlous' eeuwig optimisti sche wederhelft, roept zoiets niet zomaar. Je verwacht het niet, maar (vintage) circusattributen kunnen een geweldig pronkstuk in huis zijn. Oude neonletters, oude schijnwerpers: er gaat een wereld voor je open. 'Marquee letters' (stalen letters met lampjes erin) komen uit de circuswereld en zijn onder meer te koop bij de Hema. Ook oude cinemalichtbakken of ouderwetse letterbordjes worden tegenwoordig Zowel underlayment als OSB wordt verkocht in platen van 244 bij 122 centimeter. Dat is niet echt fijn met leggen. Kies daarom een handzaam formaat plaat: de helft, dus 244 bij 61 centimeter. Je legt het als uit de kluiten gewassen laminaat. Kies een vier zijdige tand en groef, zodat de platen in elkaar schuiven. Zorg voor een egale ondergrond. Gebruik wel een ondervloer. Begin met een hele plaat en begin de nieuwe baan met het afgezaagde stuk van de vorige baan. Verlijm de platen onderling met transparante houtlijm in de vorm van kit. Vastschroeven aan de ondergrond kan ook. De randen kun je af werken met hoge plin ten. Als je dat niet wilt, kun je een overschilder- bare kit met houtlook gebruiken. Om splinters te voorkomen, werk je de platen af met een lak. Whitewash kan heel gaaf staan zijn bij underlayment. Gebruik hoogglans blanke lak bij OSB. nagemaakt en op grote schaal verkocht. Het is natuurlijk helemaal gaaf om een écht vintage exem plaar van voornoemde zaken in bezit te krijgen. Marktplaats is een goede plek om je zoek tocht te beginnen. Zoek op 'letterbord re clame letters', 'neon re clame', 'letterlamp', 'jongleerkegels'. Ruimte is het tover woord bij zulke grote voorwerpen in huis. Geef liever één groot voor werp een mooie ruime plek in je in terieur, in plaats van de ruimte vol te zetten waardoor niets meer echt opvalt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51