O, dat hoort zo! 6 INDE ETALAGE Let niet op de rommel! Wie dit regelmatig moet zeggen als (onverwacht) visite op de stoep staat, is uit de brand met een opbergbox. Of twee. Of drie. Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: aan de slag met underlayment 1. Beesten 5. Roze Fins vuren is geschikt spul OK,je kunt ook kiezen voor OSB DE KLUSVROUW vrijdag 8 september 2017 GO 36,95 per twee, Done by Deer Welke rommel' 36,95 per twee, Flexa 42,90, Rice Een creatieve klant met durf betekent een spannende klus voor mij. Tegenwoordig mag in huis zo'n beetje alles. De vraag of een klus slaagt vind ik niet zo spannend, maar de vraag 'hoe zal het wor den?' des te meer. In mijn carrière als klus- vrouw springen er een paar klussen uit. Zo schilderde ik eens een plafond donkerblauw. En een matching buikkastje in dezelfde kleur. Hoogglans! Over spannend gespro ken. Ergens anders had ik een behangklus met hout en wol. Duur spul, hoor. Ik heb drie banen geplakt die een bedrag vertegen woordigden met vier nullen voor de komma. En onlangs gebruikte ik underlayment voor een decoratieve toepassing. Het woord zegt het al: dit is een multiplex basis- of constructieplaat die meestal wordt gebruikt voor de ruwe afbouw bin nenshuis. Tegenwoordig geven we onze vloeren en meubels er graag een stoere en Scandinavische look mee, want underlay ment heeft een houtteke ning. Het is mijn taak dit mooi en strak af te wer ken. Als een klant vol trots aan vrienden de nieuwe vloer laat zien, is het niet tof als die vrienden vra gen: 'Wanneer is het af? O, dat hoort zo?" Underlayment bestaat uit een oneven aantal kruislings verlijmde fi neerplaten, bijvoor beeld zeven lagen. De platen werken amper, dus je hoeft ze niet zwevend te leggen. Fins vuren is erg ge schikt, omdat het rela tief glad is. Het is licht van kleur en heeft een zichtbare houtgroef. Of kies je toch voor OSB? Oriented Strand Board bestaat uit drie lagen verlijmde hout snippers van geschaafd hout, de strands'die gericht ('oriented') zijn gestrooid. De uitstraling van deze platen, 'boards', is heel anders dan underlayment-, minder glad, geliger van kleur en je ziet de hout snippers goed zitten. FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50