4 HEILIG HUISJE Hartje Biggekerke staat het eigenhandig herbouwde monumentale pand van Igor en Conny van Zweeden. Beiden dromen van een toekomst zonder al te veel geklus. Waarschijnlijk blijft het bij dromen. Huizenpaspoort Igor van Zweeden ontmoette zijn Groningse Conny bijna veertig jaar geleden in Delf zijl, waar hij een opleiding volgde aan de baggerschool. Ze waren eikaars eerste liefde, verloren elkaar uit het oog tot Facebook hen weer samen bracht. Sinds 2014 zijn ze getrouwd en wonen ze in een door Igor in oude luister herstelde, monumentale boe renwoning uit 1741 in Biggekerke. Vooral sinds Igor Conny weer aan zijn zijde heeft, is er veel gebeurd in en om de woning. Bouwval Igor: „Een regelrechte bouwval was het toen ik hier op mijn 18de kwam Ik ging pas goed aan de slag toen Conny bij me introk Dit hebben onze lezers allemaal in huis wonen. Woonhuis, schuren - rond uit treurig. Het restauratieproces heeft heel wat voeten in de aarde ge had. Aanvankelijk zou ik de klus sa men samen met de gemeente Veere en Monumentenzorg klaren, maar dat kregen we financieel helaas niet rond. Na een jarenlange procedure mocht ik het slopen en herbouwen in authentieke stijl. Binnen twee jaar stond de buitenkant, wind- en wa terdicht. Aan de binnenkant ging ik pas goed aan de slag toen Conny bij me introk; de liefde gaf me vleugels. In dit knusse huis voelen we ons heerlijk vrij. En Biggekerke is een leuk dorpje. Nieuwbouw hoeft voor mij niet. Te kil, totaal geen ziel." Conny: „Igor heeft veel authentieke materialen hergebruikt, zoals de oor spronkelijke balken. Dat geeft veel sfeer." Pronkstuk Igor: „Het pronkstuk van het huis is onze slaapkamer. Die heeft een in- loopkast, een vide, een inloopdou che, een toilet en een wasbak; lekker makkelijk en heerlijk privé. Het was een groot en kostbaar project maar ik dacht: ik heb altijd hard gewerkt, laat ik mezelf eens verwennen." Conny: „De slaap-badkamerwas al BIGGEKERKE vrijdag 8 september 2017 PZ Paula Koster 44 Igor van Zweeden Omdat je kluswoning De woning van Igor en Conny aan de Dorpsstraat 25 in Biggekerke dateert uit 1741 en is een rijksmonument. Igor heeft het origi nele gebouw, dat uit twee woningen be stond, gesloopt en herbouwd. Er zijn drie slaapkamers, een knusse woonkeuken met een AGA-fornuis, een woonkamer met houtkachel en een bijkeuken. Het perceel omvat 4.000 vier kante meter. Ook staan er nog drie vakantieappartemen ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48