Van Dijke achtste op WK O O) CD O 12 ZEELANI Tolhoek overtreft zichzelf in bergrit Nancy van de Ven jaagt op podiumplek JUBILEUM BOK De Nederlandse en Belgische kampioen bij de vrouwen geven de veertigste verjaardag van BOK extra kleur met oefenduel Antwan Tolhoek is in de achttiende etappe van de Vuelta als negende gefinisht. De wiel renner uit Yerseke zat in een kopgroep die een voorsprong van zeker tien minuten nam op het peloton. De Belg Sander Armée ging er vandoor met de etappewinst. Tolhoek, die namens LottoNL-Jumbo in Spanje debuteert in een grote ronde, kwam 1.38 minuten later binnen dan de ritwinnaar. Hij liet medevluchters als Julian Alaphilippe en Matej Mohoric nog achter zich. Zijn ne gende plaats is zijn beste prestatie in de Ronde van Spanje tot nu toe. Tot de achttiende etappe was dat zijn klasse ring in de negende etappe, vorige week zon dag. Toen werd hij 23ste. Voor Nancy van de Van staat er een belangrijk weekeinde op het programma. De motor crossster uit Vlissingen rijdt in Assen de voor laatste wedstrijd om het wereldkampioen schap en maakt nog altijd kans op een podi umplek en zelfs op de wereldtitel. Bij de start in Assen staat Van de Ven vierde met 243 punten. Courtney Duncan uit Nieuw- Zeeland gaat met 155 punten aan de leiding. De achterstand van Van de Ven op de derde plek is vijf punten. Die is nu in bezit van de Franse Livia Lancelot. Volgende week is de laatste wedstrijd, in het Franse Pays de Montbeliard. Poleij Trimloop Mobach KAPELLE Puur toeval noemen ze het, de leden van de feestcommissie van het jubilerende BOK. De vol leybalclub uit Kapelle bestaat veer tig jaar, gooide na afloop van een duel van het tweede mannenteam een visje uit voor een clinic onder leiding van trainer Matts van Wezel van Sliedrecht Sport, maar tekent morgen voor de organisatie van een topduel. De vrouwen van landskampioen Sliedrecht Sport nemen het om 16.00 uur in sporthal Groene Woud in Kapelle op tegen Asterix AVO Kieldrecht, dat in mei in België voor de vierde keer op rij de felbegeerde dubbel pakte. De landskampioenen van Nederland en België treffen el kaar in oktober ook in de eerste ronde van de Champions League. Wedstrijdsecretaris Jack Mon- deel, Karl Doolaege (voorzitter technische commissie), bestuurslid Martine Westveer en Anouk Vleu gel (coördinator mini's) vormen de jubileumcommissie en zijn sinds januari druk in touw om er morgen een onvergetelijke dag van te ma ken. Die begint met een jeugdacti- viteit in het kader van de start van de nationale sportweek en wordt afgesloten met een koud buffet en een feestavond, in de aangrenzende tennishal. Oud-trainer Mondeel liep na afloop van een potje volleybal oud-trainer Wim van Wezel in de kantine van Roo sendaal tegen het lijf en infor- meerde bij de ervaren coach naar de mogelijkheden voor een clinic door zijn zoon Matts, die de eindverant woording heeft over het keurkorps van de vrouwen van Sliedrecht Sport. Mondeel kreeg het mailadres van de pr-man van Sliedrecht, waarna de wereld voor BOK binnen de kortste keren op zijn kop stond. „De pr-man zei dat hij warme contacten had met Asterix Kiel drecht." Beide teams vonden 9 sep tember een perfecte datum voor een oefenduel in de aanloop naar het nieuwe seizoen. Doolaege: „Het verbaasde ons hoe makkelijk het al lemaal ging. We zijn naar een wed strijd van Sliedrecht gegaan en wer- Als ze zelf zo'n duel willen organiseren, moeten ze alles doen. nu doen wij dat Wright dus de eerste was, finishten binnen de minuut. De Zwitser Joel Roth ging er met het zilver vandoor en het brons was voor de Canadees Holden Jones. Van Dijke reed daar wat verder achter. Hij kwam iets meer dan twee minuten na winnaar Wright over de eindstreep. Dit leverde hem de achtste plek en dus een plaats bij de beste tien mountainbikers van de wereld in zijn leeftijdscategorie op. Overigens is Van Dijke niet de enige Zeeuw die in actie komt op het WK. Milan Vader (Middelburg) rijdt vandaag bij de beloften, De uit Zierikzee afkomstige Anne Terp stra komt zaterdag uit in de vrou wenwedstrijd. Daarmee was Van Dijke de beste Nederlander tijdens de wedstrijd voor junioren in het Australische Cairns. Cameron Wright, die uit Australië komt en dus een thuis wedstrijd reed, ging er met de we reldtitel vandoor. De Zeeuw kon zich niet mengen in de strijd om de podiumplaatsen. Een vijftal renners, waarvan vrijdag 8 september 2017 WIELRENNEN Antwan Tolhoek (geel) werd negende in de 18e Vuelta-rit. fotomitchellminnaard MOTORCROSS Nancy van de Ven kan nog altijd wereld kampioen worden, foto frank de roo In de PZC van donderdag stond dat Anne- mieke Thomaes (Zuidzande) in een tijd van 02.55.36 uur de snelste Zeeuwse vrouw was tijdens de Zwintriatlon van Sluis naar Knokke. Dit was onjuist. Marjo Buzeyn uit Aardenburg was namelijk sneller. Zij deed 02.53.07 over de triatlon van Zeeuws-Vlaanderen naar België. Aron van Lare (14) kreeg in zijn eerste week als PSV'er een camera in zijn handen. Voor PSV TV vlogde de keeper uit Terneuzen rondom trainingen, na korte nachten in een hotel, bij zijn eerste bezoekje aan zijn gastge zin en in de auto met zijn opa als chauffeur. Bekijk de video van Van Lare op PZC.nl/sport of op de nieuwe Facebook-pagina PZC Sport. 2V.. U Wielrenner Arjan Poleij (16) uit Krui- ningen is door zijn ploeg Papillon-Ru- dyco-Janatrans opgenomen in de selectie voor ren ners onder de 17 jaar voor de Franse koers La Bercyle. De wed strijd staat zondag op de rol. 10.2 Bij voetbalvereni ging Vogelwaarde laten ze de bal op zaterdag 16 sep tember even voor wat het is. Dan staat de eerste Bosse Peilenloop op het pro gramma. Deelne mers kunnen kie zen tussen twee afstanden: de 10.2 kilometer en een parkoers over 4.6 kilometer. 22 Wielrenner Jarno Mobach uit Philip pine is 78ste ge worden in de derde etappe van Olympia's Tour. Daardoor zakte de coureur uit de op- leindingsploeg van Team Sunweb van de 24ste naar de 27ste plek. Er staan nog drie etappes op het programma. Topvolleyballers Martine Westveer, Jack Mondeel en Karl Doolaege. Anouk Vleugel ont breekt op de foto. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN - Karl Doolaege Mick van Dijke. fotoknwu Cairns Mountainbiker Mick van Dijke kan met een goed gevoel terug kijken op zijn debuut op een we reldkampioenschap. Bij de junio ren eindigde de coureur uit Wis- senkerke gisteren als achtste. Daniel Vervelde a bok BESTAAT 40 JAAR! BOK BESTAAT 40 JAAR! Bmpions Le; Volleybal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40