MM i 'Gevolgen fusie voor Dow Terneuzen klein' 4 8500 12.000 I X-—-, Sr Êfcjinr 50 104 480 1000 FILM BY THE SEA VLISSINGEN IS ER KLAAR VOOR Smokings en galajurken van avond bij CineCity. Want ook al dwingen krimpende budgetten het filmfestival tot toenemende soberheid, tij dens de opening gaat Zee land op z'n chicst. Dresscode: black tie. scholieren De 19e editie wordt inge luid met de 'wereldpremière van In Blue, de nieuwe fdm van regisseur Jaap van Heus- den. Vanzelfsprekend is hij in Vlissingen aanwezig, evenals een groot deel van de cast, onder wie hoofdrolspeelster Maria Kraakman. Maar wie tussen zeven en acht uur bij de bioscoop gaat staan, kan nog veel meer pro minenten spotten. Op de gastenlijst staan onder ande ren Floortje Dessing, jury voorzitter Adriaan van Dis, Connie Palmen, Chiem van Houweninge, Marjan Berk, Winnie Sorgdrager, Frans Weisz, Jessica Durlacher, Re- née Soutendijk en Freek de Jonge, evenals een reeks Zeeuwse bobo's. Het festival ontvangt jaar lijks zo'n 45.000 bezoekers. Onder hen zijn dit jaar in elk geval 8500 scholieren, bitterballen die deels in CineCity en deels bij Cinema Middelburg worden ontvangen. Hun Tot nu toe gaat de kaartverkoop echtgoed programma staat al enige tijd vast. Andere bezoekers heb ben de keuze uit in totaal 104 films. Voor het Cine Café bete kent Film by the Sea een enorme klus. Tijdens het fes tival gaat er bijvoorbeeld een pallet prosecco doorheen, zegt eigenaar Sven Harde man. Dat komt neer op 480 flessen. „Verder serveren we tijdens het festival onder meer zo'n 1000 biefstukken, 10.000 hapjes en 12.000 bit terballen." Sander Verdonk van Cine City is vooralsnog aange naam verrast door de belang stelling van het publiek. De verkoop verloopt gesmeerd, zegt hij, al kan hij geen cijfers noemen. „Tot nu toe gaat het echt goed. Online is het veel drukker dan voorgaande ja ren en we merken ook uit het land veel belangstelling. Wat me vooral opvalt is dat men sen complete series tegelijk kopen. Dan praat je over tien films of meer." 0^et1 0 Bekende Nederlanders fcerk films flessen prosecco Dow en DuPont maakten eind vo rige week bekend dat zij samen gaan, nadat de mededingingsauto riteiten in de Verenigde Staten zich ermee akkoord hadden verklaard. Toezichthouders in Europa, Brazi lië en China deden dat eerder. De twee Amerikaanse chemie reuzen, met een gezamenlijke beurswaarde van 120 miljard dollar en 100.000 werknemers wereld wijd, moeten uit concurrentieover- wegingen wel onderdelen afstoten, maar dat raakt Terneuzen niet. Het nieuwe DowDuPont wil binnen achttien maanden ook weer drie, afzonderlijk op de beurs geno teerde bedrijfsonderdelen vormen: landbouwproducten, speciale pro ducten en chemische materialen, waaronder plastics. Zoals het er nu naar uitziet, zal Dow Terneuzen in het laatste bedrijfsonderdeel ko men, dat de naam Dow en het hoofdkantoor in het Amerikaanse Midland houdt. „Het is eigenlijk nog te vroeg om te zeggen welke gevolgen dit alle maal zal hebben", reageert de Ter- De activiteiten van Dow en Dupont overlappen elkaar niet neuzense OR-voorzitter Obrie op de fusie en volgende stappen. „De finitieve keuzes moeten nog wor den gemaakt, maar ik verwacht mi nimale veranderingen voor Dow Terneuzen. Ik zou ook niet weten welke veranderingen dat zouden kunnen zijn." De fusie moet wereldwijd bin nen twee jaar 1 miljard dollar in komsten uit groei opleveren en 3 miljard dollar aan besparingen door de fusie, bijvoorbeeld door de gezamenlijke inkoop van grond stoffen. Dupont heeft in Nederland onder meer een vestiging in Dor drecht. Obrie is daar deze week al op bezoek geweest bij zijn collega's. „Dat was behoorlijk positief. De ac tiviteiten van Dow Terneuzen en Dupont Dordrecht overlappen el kaar niet, ze zijn aanvullend." 112 NIEUWS Van drenkeling naarverdachte Fietsster gewond Politie bestraft autorijden met telefoon vrijdag 8 september 2017 Alles is in gereedheid gebracht voor de opening van Film by the Sea. foto lex DE MEESTER tutts* H.-Ü» M-a» nwa« uw®» Pallet prosecco en 10.000hapjes De paviljoens bij het Cine Café staan overeind, de - jawel - blauwe loper is uit gerold en de champagne glazen kunnen worden ge vuld. Vlissingen is klaar voor het openingsgala van Film by the Sea. Rolf Bosboom Vlissingen -Sander Verdonk, CineCity s® y' 'a. *J <y C -r,:. biefstukken De gevolgen van de fusie tussen chemieconcerns Dow en Du- Pont zullen voor Dow Terneuzen 'minimaal' zijn, verwacht voorzit ter Marc Obrie van de onderne mingsraad van Dow Terneuzen. Harmen van der Werf Terneuzen - Mare Obrie, OR Dow KORTGENE Agenten heb ben woensdagnacht een 36-jarige drenkeling uit Vlissingen gevonden bij de 1e Deltaweg (N256) bij Kortgene. De brandweer heeft de man uit het water gehaald. Hij bleek in het bezit van harddrugs en is aangehouden. Agenten zagen rond 00.45 uur een auto staan bij de spuisluis bij de brug Katseveer. Het voertuig bleek van een be kende van de politie te zijn. De man zat niet in zijn voertuig, maar was tijdens het vissen te water ge raakt. TERNEUZEN Een vrouw is gisteren met haar fiets ge vallen in de Schuberthof in Terneuzen toen ze in bot sing kwam met een fiet sende scholiere. De scho liere reed met een groepje op het fietspad, voelde haar telefoon trillen en wilde hem uit haar zak pak ken. Daardoor week ze uit en botste tegen de vrouw. De vrouw is door ambulan cepersoneel onderzocht en daarna met eigen ver voer naar de huisarts ge gaan. De fiets wordt later opgehaald. De politie heeft getuigen en het slachtoffer gehoord. Er kwamen twee ambulances en een politie auto ter plaatse. TERNEUZEN De politie in Zeeuws-Vlaanderen heeft gisteren achttien bekeurin gen uitgedeeld voor ver schillende verkeersovertre dingen. Een motoragent en een agent in een onopvallende politieauto gingen de straat op en gaven onder meer elf boetes voor het vasthou den van de mobiele tele foon tijdens het rijden. Twee mensen werden be keurd voor het niet dragen van een helm op de brom mer. Twee automobilisten droe gen geen autogordel. Een andere bestuurder reed over een doorgetrokken streep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32