Kelderman schrikt niet 25 WIELRENNEN VUELTA A Vos buigt weer voor D'Hoore Boom leidt in Groot-Brittanië Van Aert kort crossseizoen in Chris Froome is een stap dichter bij de dubbel Tour-Vuelta. De beslissing valt morgen op de Angliru, een mythische klim waar hij fraaie herinneringen aan bewaart. Na ruim twee weken zijn kopman te hebben geobserveerd, werd Wout Poels nieuwsgierig. Hij stapte op Chris Froome af en vroeg hoe die hier in Spanje nog zo gemoti veerd kon zijn. „Toen heeft Chris mij uitgelegd dat hij de eerste kan zijn die in hetzelfde jaar eerst de Tour wint en daarna de Vuelta. Heel bijzonder dus. Nou, als ik de Tour ooit win, ga ik daarna lekker op vakantie." Poels zegt het schaterlachend, met de schitterend groene bergen in Cantabrië op de achtergrond, maar vroeg het zijn ploegmaat niet voor niets. De Limburger ziet dat Froome op weg naar Madrid niets aan het toeval over laat. Meer dan ooit richtte de viervoudig Tour winnaar zich dit seizoen op de Tour én de Vuelta. En de 32-jarige Brit ligt op koers voor die unieke dubbel. Het reste rende programma: een lastige heu- velrit vandaag, een zware bergrit met finish bovenop de mythische Angliru morgen en een vlakke rit door Madrid zondag. Alleen Jacques Anquetil en Bernard Hi- nault wonnen ooit in hetzelfde jaar de Tour en Vuelta, maar destijds werd de Vuelta in het voorjaar ver reden. Op woensdag gaf Froome zijn ri valen hoop door te kraken op Los Machucos. 24 uur later waren de rollen weer omgedraaid en deelde hij in de door de Belg Sander Armée gewonnen rit een tik uit. Na zijn ge slaagde versnelling op 600 meter van de streep in Santo Toribio de Liébana zei Froome: „Ik verwachtte al dat mijn benen weer goed zou den zijn." Zijn sterke Sky-ploeg zal hem hoogstwaarschijnlijk zonder tijdsverlies door de etappe van van daag naar Gijón kunnen loodsen. „We zullen op onze hoede zijn voor aanvallen, maar de beslissing valt denk ik op de Angliru." Slotstuk Het gevecht op de onregelmatige en steile berg (12,5 kilometer lang, met een gemiddelde van 9,8 procent) zal het spectaculaire slotstuk zijn van een enerverende Vuelta. Aan de Angliru bewaren zowel Froome als Poels goede herinneringen. Froome eindigde in de Vuelta van 2011 in de etappe naar de top van de Angliru als vierde, vóór kopman Bradley Wiggins, een opmaat naar zijn tweede plaats in het eindklas sement achter de ongenaakbare Juan José Cobo. Het was voor Froome zijn doorbraak als ronde renner en misschien wel de redding van zijn carrière. Hij moest eigen lijk weg bij Sky, maar nadat hij in Spanje had meegestreden om de eindzege werd zijn contract ver lengd. De nummer 2 van die vijftiende etappe dat jaar was de voor Vacan- soleil rijdende Poels. „De eerste keer dat Chris en ik tijdens een be langrijke bergetappe beiden in de top eindigden. Nu weet ik: als je op de Angliru een slechte dag hebt, AANVALLEN kan alles in één keer weg zijn. Maar Chris heeft bewezen dat hij daar top kan rijden. Of ik nu kan win nen? Alleen als ik er op het einde nog bij zit en de rode trui van Froome al zeker is." Voor Froome zou met een Vuelta-zege een langgekoesterde wens in vervulling gaan. De winst van zijn kopman en het vasthouden van zijn negende plaats in het klas sement zouden het seizoen van Poels alsnog glans geven na een sle pende knieblessure en het missen van de Tour. „Maandenlang zat ik thuis te niksen, oefeningen te doen waar geen zak aan was. Ik ben geen wielrenner geworden om op een bal te staan. Daarom ben ik hier ex tra gebrand. Na twee keer de Tour winnen met Froome zou de Vuelta nu heel speciaal zijn." vrijdag 8 september 2017 WIELRENNEN Marianne Vos en Jolien D'Hoore wis selen elkaar in de Ronde van België vooralsnog steeds af op de hoogste trede van het podium. De Belgische wielrenster sprintte gisteren, na de proloog dinsdag, naar haar tweede winst en nam daar mee de leiderstrui weer over van de Brabantse. Vos moest genoegen nemen met de tweede plaats, de positie die ze nu ook in neemt in het klassement. In de etappe van woensdag waren de rollen omge draaid en sprintte Vos naar de winst, voor de Belgi sche. Vandaag is de afslui tende etappe. WIELRENNEN Lars Boom (31, foto) heeft de vijfde etappe, een individuele tijd rit, van de Ronde van Groot-Brittannië op zijn naam geschreven. De Ne derlander van LottoNL- Jumbo was in Clacton de snelste over ruim 16 kilo meter, met een tijd van 19.02. Boom versloeg zo zijn Belgische ploeggenoot Victor Campenaerts, die vorige maand Europees kampioen tijdrijden werd, en gaat ook aan de leiding in de etappekoers. Boom neemt de leiderstrui over van de Italiaan Elia Viviani. De koers eindigt zondag. Vandaag is de etappe van Newmarket naar Aldeburgh over 187 kilometer. VELDRIJDEN De Belgische wereldkampioen veldrijden Wout van Aert gaat het ko mende crossseizoen min der wedstrijden rijden. Van Aert hoopt zo ook in het voorjaar op de weg een rol van betekenis te spelen. „Vorig jaar reed ik 42 cros sen, dat zal nu tot onge veer 30 worden ingekort", zei de 22-jarige Belg in aanloop naar de seizoens start, de GP van Eeklo. Hij rijdt in ieder geval alle wedstrijden voor het we reldbekerklassement en het WK. „Ik hoop ook goed uit de winter te komen en dan wil ik veel Vlaamse klassiekers en Parijs-Rou- baix rijden op de weg", aldus de ambitieuze Van Aert. Unieke dubbel is binnen handbereik Pim Bijl Santo Toribio de Liébana SANTO TORIBIO DE LIÉBANA Wilco Kelderman zag gisteren onder anderen Alberto Conta- dor en llnoer Zakarin aanval len, maar de Sunweb-kopman was niet echt onder de indruk. „Toen die vier jongens van Katjoesja gingen met Zakarin dacht ik vooral: dit is veel te vroeg. Ik heb gewoon Sky ge volgd en dat was al lastig zat. Dat ik daarna tijd win op Vin- cenzo Nibali is mooi." Kelderman denkt dat er pas morgen op de Angliru weer grote verschillen zullen ont staan. „Al ligt er in de ko mende etappe na twintig kilo meter een klim van de eerste categorie. Dat is gevaarlijk, want je weet nooit wat Conta- dor daar gaat doen." Chris Froome valt aan in de laatste kilometers van de etappe van gisteren. Zijn con currenten kraken in zijn wiel. FOTOBELGA De mythische Angliru tijdens de Vuelta van 2011. Links: Chris Froome. Rechts: Wout Poels. fotocorvos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25