Wie wordt nieuwe spektakelvoetballer van Heerenveen? Transferwindow ingekort II 23 sterk, nu lijkt de weerstand groter LONDEN De zo merse transferperi ode in de Engelse Pre mier League eindigt vanaf volgend seizoen voor de start van de competitie. Dat heb ben de clubs geza menlijk besloten. De Premier League clubs zaten gisteren om tafel om een be sluit te nemen over de kwestie. Veertien van de twintig teams moesten akkoord gaan met het voorstel. In het seizoen 20i8/'i9 eindigt de transferpe riode door het besluit op de donderdag voor de start van de compe titie om 18.00 uur. Voor de onderlig gende competities blijft de huidige trans ferdeadline wel staan. Ook kunnen Premier League-clubs nog wel spelers verkopen aan andere Europese clubs na de nieuwe dead line, zoals dat nu ook al kan aan clubs uit landen waar de trans fermarkt nog open is. Eerder pleitte Arsenal- manager Arsène Wen- ger al voor het inkor ten van de transferpe riode. Ook UEFA-voorzit ter Aleksander Ceferin steunt een korte trans ferwindow. De Slo- veen overweegt om het in heel Europa in te voeren. bij de beloften van zich spreken. Daar viel hij op met twee doelpunten tegen Jong Hera cles. Toch wordt er veel verwacht van de 25-jarige inter- national van Nieuw-Zeeland, die al bijna veertig keer voor zijn land uit kwam. Rojas baarde afgelopen seizoen opzien in de Australische competi tie, waar technisch manager Gerry Hamstra hem bij Melbourne Vic tory aan het werk zag. Rojas geeft toe dat zijn eerste Europese periode (in Duitsland bij VfB Stuttgart en Greuther Fürth en in Zwitserland bij FC Thun) niet succesvol was. In Friesland zien ze die Europese er varing als een pluspunt. Morten Thorsby In zijn eerste twee eredivisieseizoe nen scoorde Mor ten Thorsby slechts één keer. Niemand dacht waarschijnlijk dat er in de midden- velder een spektakelvoetballer zou schuilen. De Noors international moest van Foppe de Haan zelfs eens mee naar een korfbalwedstrijd om zichzelf tactisch te kunnen verbe teren. Dit seizoen lijken de kwali teiten van Thorsby wel dicht bij de doelmond van de tegenstander te liggen. In de eerste drie wedstrijden scoorde hij al vier keer. PSV is ge waarschuwd. Martin 0degaard Nog steeds is alles rond Martin 0de- gaard nieuws. Dus dat hij deze week bevestigde dat zijn contract bij Real Madrid tot 2021 loopt en niet tot 2018, zorgde weer voor de nodige beroering. Vooral in Noorwegen zijn de verwachtingen nog altijd hoog. Voor Heerenveen maakt die verlenging overigens weinig uit, de Friese club beschikt sowieso nog het hele seizoen over het 18-jarige talent. Tegenwoordig speelt 0de- gaard aan de buitenkant, daar waar spektakel in Heerenveen de laatste jaren gewaarborgd is. een veel over de eredivisie, maar goed, het helpt Vitesse wel. Ook voor die club lijkt het mij een te leurstelling als ze niet dichterbij gaan komen." En dan is er nog AZ. De moge lijk derde uitdager in het rijtje. Net voor de interlandbreak won nen de Alkmaarders knap het on derlinge treffen met Vitesse in Arnhem (1-2). Het AZ van nu denkt te kunnen verrassen met een frivole, ingespeelde ploeg vol eigen jeugd. „Maar het kan dooien, het kan vriezen, dat ge voel blijf ik bij AZ houden", zegt Perez. Hoop Bij de clubs zelf zijn er ook ver wachtingen. En anders wel hoop. „Ik geloof zeker dat we beter zijn dan vorig jaar", stelt AZ-coach John van den Brom. „Hoeveel be ter, daar ben ik echt benieuwd naar. Meer spektakel bieden, dat is het eerste streven." Uit bij PSV lukte dat op de eerste speeldag di rect in een topduel, maar je kon toen ook zeggen dat er wel heel naïef werd verdedigd. De 3-2 uit slag had ook makkelijk 8-5 kun nen zijn. Henk Fraser neemt ook al het Utrecht heeft met Ten Hag een trainer die collega's tactisch de baas is. Dat zag je vorig jaar al tegen Feyenoord woord 'benieuwd' in de mond als hij het heeft over zijn Vitesse: „Ik ben niet benieuwd naar wat we kunnen brengen. In potentie is dat veel. Ik ben benieuwd of we het elke week kunnen brengen." Fraser had het nog niet gezegd of zijn spelers lieten zich na een fraaie score van zes punten uit de eerste twee duels voor eigen pu bliek verrassen door AZ. Erik Ten Hag wijst op de in haalslag die Utrecht nog moet maken qua accommodatie en trainingsfaciliteiten. „Als die op een hoger peil komen, en daar wordt aan gewerkt, dan kunnen we eens kijken wat er mogelijk is", zegt hij, doelend op een aan val op de top 3. De rol van de trainer, ook die kan een factor zijn. Bij AZ genoot Perez destijds van Co Adriaanse. „Met hem hadden wij een tac tisch vooruitstrevende coach. Al tijd op de aanval spelen, dat was Co, en dat hielp wel mee om te genstanders te verrassen. Utrecht heeft met Ten Hag ook een trai ner die collega's tactisch de baas is. Dat zag je vorig jaar onder meer thuis tegen Feyenoord. Daar had Utrecht toen al van moeten winnen." Arber Zeneli Zo lekker vrij voet ballend als in zijn eerste weken bij Heerenveen, zou Arber Zeneli na dien nooit meer spelen. Maar tij dens Heerenveens aardige seizoenstart, met vijf pun ten uit de eerste drie wedstrijden, zagen we iets terug van de oude Ze neli, die het zomaar ineens op zijn heupen kan krijgen. Al weten ze in het Abe Lenstra Stadion door Sam Larsson dat geen speler zo grillig kan zijn als een vleugelaanvaller. Bijna was de 22-jarige Zweedse Ko- sovaar vertrokken naar Italië, als Genoa door had gepakt. „Maar nu kan ik bij Heerenveen laten zien dat ik een betere speler kan worden", zegt hij. Nemanja Mihajlovic De Servische linksbuiten Ne manja Mihajlovic vecht om de erfe nis van spektakel voetballer Sam Larsson. De nieuwe Heeren- veen-speler heeft in Filip Djuricic en Miralem Sulejmani fijne landge noten als voorgangers. Het bru taaltje uit de Balkan was afgelopen maand al even de held van Heeren veen na zijn late gelijkmaker tegen Heracles (1-1). Zijn rake kopbal krijgt zondag tegen PSV vermoede lijk nog niet het door hem gehoopte vervolg. In Friesland zijn ze zuinig op de 21-jarige jeugdinternational van Servië. „Want fysiek is hij er nog lang niet", zei trainer Jurgen Streppel, die toch veel vertrouwen in hem heeft. „Deze jongen zou straks het verschil kunnen maken." Marco Rojas De Chileense Nieuw-Zeelander Marco Rojas deed vooralsnog alleen vrijdag 8 september 2017 GO as.FOTO PRO SHOTS de uitdagers? Met Sam Larsson vertrok deze zomer de beste speler uit Hee renveen. Wie wordt de opvolger van 'Samba Sam' en in Friesland de volgende spektakelvoetbal ler? Nik Kok Links: Yassin Ayoub, een van de smaakmakers van FC Utrecht, wordt achtervolgd door Karim El Ahmadi. Rechts: AZ- speler Stijn Wuytens in duel met Jur- gen Locadia. FOTO'S PRO SHOTS, PIM RAS —Kenneth Perez Heerenveen Vitesse-verdediger Matt Miazga probeert Kasper Dolberg bij te benen. De Arnhemmers willen dit jaar stunten met een ervaren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23