Vorig seizoen was de traditionele top 3 veel te 22 Uitdagers van Feyenoord, Ajax en PSV? Vorig seizoen waren ze er niet. Nu kunnen FC Utrecht, AZ en Vitesse mogelijk meer weerstand bieden. „Bij FC Utrecht zie ik iets van: 'kom maar op met je topteam." 'Crisis Welke crisis?' Kort Hockey UEFA: minder contractspelers UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin (foto) pleit, na de roerige transferzomer van 2017, voor een begrenzing van het aantal con tractspelers per club om het gat tussen de grote en kleine clubs te dichten. „Zo kunnen we het verhuren van spelers verminderen." Ook wil de Sloveen een begin maken met een salarislimiet voor de voetballers. Rojer naar finale US Open Jean-Julien Rojer heeft met zijn Roemeense dubbelpartner Horia Tecau de eindstrijd be reikt van de US Open. Het koppel rekende in de halve finale af met de nummers 1 van de plaatsingslijst, de Fin Henri Kontinen en John Peers uit Australië: 1-6 7-6 (5) 7-5. Koeman baalt van Rooney Everton-trainer Ronald Koeman is 'bijzon der teleurgesteld' in aanwinst Wayne Roo ney (31), die vorige week werd aangehouden voor rijden onder invloed. Onbekend is of Rooney straf krijgt van de club. „Dat hande len we intern af op een geschikt moment" 'Alles is nu weer normaal' Virgil van Dijk (foto), die de WK-kwalifica- tieduels van Oranje miste, trainde na een zomer vol transferpe rikelen voor het eerst weer mee bij Sou thampton, de club waar de verdediger een transferverzoek indiende. „Alles is nu weer normaal", zei trainer Mauricio Pel- legrino, die blij is met zijn rentree. Flitsen Golf Voetbal Hij speelde zelfbij het AZ van twaalf jaar geleden, een team dat onverschrokken de strijd aan ging met grotere clubs in Europa. „Vil- larreal, Sjachtar Donetsk, derge lijke ploegen uit topcompetities of met een veel hoger budget; eigen lijk konden we niet van ze win nen, maar we deden het toch", graaft Kenneth Perez in zijn ge heugen. Later in zijn carrière werd hij met een andere 'kleinere' club zelfs kampioen. FC Twente had lak aan de status van Ajax, PSV en Feyenoord in de eredivisie en bracht in 2010 de schaal naar En schede. Perez weet dus wat er nodig is om de bestaande machtsverhou dingen te doorbreken. En met die blik kijkt hij nu als analyticus van FOX Sports nieuwsgierig naar Vi tesse en vooral naar FC Utrecht. Het zou een geschenk zijn voor de eredivisie als zij op zijn minst de weerstand voor de gevestigde top 3 kunnen vergroten. Want vo rig jaar staken Feyenoord, Ajax en PSV wel erg ver boven de rest uit. Utrecht eindigde toen in de eind stand als vierde, op 14 punten van nummer drie PSV. En tussen Utrecht en de eerstvolgende ploeg daaronder (AZ) zat ook weer een kloof van 11 punten. Mentaliteit „Bij Utrecht denk ik dezelfde spel vreugde terug te zien die wij des tijds bij AZ hadden. En de menta liteit van: kom maar op met je top team, wij pakken jullie aan", zegt Perez. Ook identiek noemt hij dat de eerste 12,13 plekken in de selec tie goed zijn van kwaliteit. „En de hele selectie lijkt me bij Utrecht breed genoeg om blessures en schorsingen op te vangen. Ik weet alleen niet of ze ook nog de éxtra klasse in huis hebben die nodig is om een wedstrijd open te breken die op slot zit. De top 3 aanvallen en bijblijven tot op het eind, dat lijkt me een brug te ver. Maar Utrecht gaat wel veel dichterbij eindigen dan vorig jaar." Vitesse doet het iets anders dan Utrecht. Daar willen ze dit seizoen scoren met een ervaren as. Remko Pasveer op doel, Guram Kashia en Arnold Kruiswijk centaal achterin, Thulani Serero en Thomas Bruns op het middenveld en voor de spitspositie Tim Matavz en Luc Castaignos. „Serero vind ik goed. Dat is echt een meerwaarde voor de hele eredivisie", stelt Perez. Ma tavz had na de eerste twee rondes al twee goals achter zijn naam, te genover acht goals in drie jaar bui tenland. „Zo'n statistiek zegt met- Quote van de dag vrijdag 8 september 2017 GO VOETBAL TENNIS VOETBAL VOETBAL Ajax heeft zich versterkt met Danilo Pe- reira Da Silva. De 18-jarige Braziliaan komt over van Santos en sluit aan bij Onder-19, het elftal van trainer John Heitinga. Brandley Kuwas doet morgen waarschijn lijk niet mee met Heracles tegen Feyenoord. De aanvaller viel op 26 augustus tegen Ex celsior uit met een knieblessure en heeft daar nog altijd last van. Ismaïl Assati (29) heeft in Balikesirspor Baltok, uitkomend op het tweede niveau in Turkije, een nieuwe voetbalclub gevonden. I De Neder landse hockey ers spelen hun eerste duel in de finaleronde van de World League in India tegen Spanje (2 december). Dan volgen olympisch kampioen Ar gentinië (3 de cember) en België (5 de cember). Joost Luiten is goed begon nen aan de Eu ropean Mas ters in Zwitser land. De golfer ging op Crans- sur-Sierre rond in 67 slagen. Hij staat ge deeld der tiende in het klassement. Alain Giresse (65) heeft ont slag genomen als bonds coach van Mali. Na het 0-0 ge lijkspel tegen Marokko lijkt plaatsing voor het WK uit zicht voor het land. O Q. (0 Hoe ver zijn Maarten Wijffels Rotterdam QPEL ArsèneWenger (foto) maakt zich na de teleurstellende start van Arsenal in de competitie niet druk over dit seizoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22