1ST Emoties na 'nieuwe' George Michael Annie M.G. Schmidt Dé biografische musical van het seizoen! 21 x v Warner koopt Spinnin' Mendes in MTV Unplugged i.V ft f 'i ila>. - f "<va ,ïl A Vc* AP king Hoog is zondag te zien op NPO3. Vanavond zit Laureij aan tafel bij De Wereld Draait Door. Met collega's Daniël Arends en Pe ter Pannekoek vormt hij de voor hoede van cabaretiers die sterk wor telen in de stand-upcomedy. Niet voor niets zit hij morgen in de zaal bij de Britse komiek Ricky Gervais (AFAS Live) en 8 oktober bij de Ame rikaanse komiek Chris Rock. De zoon van een Welshe moeder ('Ze vindt me soms iets te grof) en Surinaamse vader heeft een gedenk waardig jaar achter de rug. De geest drift over zijn eerste avondvullende show verraste hem, al had Theo Maassen het land reeds gewaar schuwd: 'Patrick Laureij is een ex treme combinatie van gevoeligheid en stoerheid in één persoon.' Maassen staat hem nog altijd met raad en daad terzijde, maar duidelijk is dat Laureij zijn eigen, hoogst origi nele weg heeft gevonden met een gave combinatie van (Rotterdamse) rauwheid en ontroering. Zijn receptuur? „Ik heb het over normale, alledaagse dingen. Maar ik bezie zaken niet als doorsnee per soon. Daar zit, vermoed ik, de span ning." In het voorprogramma van Anouk, die hem zelf had gevraagd, bewees hij in mei van dit jaar niet alleen de intimiteit van het theater, maar ook de massaliteit van de Ziggo Dome aan te kunnen. „Ik kwam op de tonen van Thun derstruck van AC/DC op. Dan kijken de mensen wel jouw kant op, hoor. Het eerste optreden was iets te lang - bij de andere twee heb ik mijn conference over de peuterspeelzaal weggelaten. Dat werkte veel beter. Afbreukrisico „Het blijft lastig, het lezen van zo'n gigantische zaal. Natuurlijk is er een afbreukrisico. Maar ik dacht: als jullie met z'n allen schelden, naar gaan doen, met dingen gaan gooien, dan scheld ik terug! Ik kom in vrede, ten slotte. „Eén keer riep een vrouw: 'Anouk...' Kijk, als het er dan tien, honderd, duizend worden, verlies je het. Dan heb je ook niks aan je be langrijkste wapen, de microfoon. Maar het ging prima. Een te gekke er varing." Eigenlijk speelt hij steeds makkelij ker, zegt hij. „Vergelijk het met kick boksen. Op een bepaald moment zijn je schenen keihard. Eerst doet het zeer, krijg je bulten, blauwe plekken. Maar als het eelt er eenmaal zit, hoef je niet meer na te denken. Dan kun je je richten op je stoten." De nieuwe single van de overleden zanger George Michael heeft gisterochtend heftige reacties losgemaakt bij zijn fans. Op sociale me dia laten veel mensen weten in tranen te zijn over het nieuwe upbeatnummer, Fantasy. Het is een remix van een nummer dat Michael in de jaren negentig als B-kant op de Amerikaanse versie van megahit Freedom! zette. De versie is gemaakt door pro ducent Nile Rodgers, die voor zijn dood met Michael had overlegd over de bewer king. Volgens Rodgers was het een van de favoriete nummers uit zijn oeuvre. „Eigenlijk was het altijd de bedoeling dat Fantasy op zichzelf zou worden uitge bracht", aldus de producer. De laatste maal dat Michael een nieuwe single uitbracht, was in 2012. Hij zong toen bij de afsluiting van de Olympi sche Spelen in Londen een nieuw nummer, White Light. Fantasy was gisteren als eerste te horen op BBC Radio 2. Melanie en Yioda, de zus sen van George Michael, heb ben laten weten voor de mu zikale nalatenschap van hun overleden broer te blijven zorgen. De voormalige voor man van Wham! overleed op eerste kerstdag 2016 op 53-ja- rige leeftijd. Warner Music neemt het toonaangevende Neder landse platenlabel Spin nin' Records over. Mede oprichter Roger de Graaf zal het label binnen War ner Music Group als zelf standige onderneming runnen. Met de overname zou 100 miljoen dollar zijn ge moeid, meldt muziek- nieuwssite Music Business Worldwide op basis van ingewijden. Het in Hilver sum gevestigde Spinnin' Records is een van de grootste platenlabels van elektronische muziek ter wereld. Onder anderen Fedde Le Grand, Lucas Steve en Sander van Doorn staan er onder con tract. In het verleden werkte het label samen met dj's en artiesten als Afrojack, Martin Solveig, Nicky Romero en Tiësto. MTV is terug met een nieuwe serie Unplug ged, de muziekshow waarin bekende ar tiesten akoestische versies spelen van veelal hun eigen nummers. Shawn Mendes bijt vanavond het spits af op tv met een optre den dat op 29 augustus in Los Angeles is opgenomen. Het programma werd voor het eerst uitge zonden in 1989. Be kende artiesten die unplugged gingen zijn Pearl Jam, R.E.M., Nirvana en Mariah Carey. Vanaf het jaar 2000 was MTV Unplug ged minder vaak te zien. Het mooiste aanbod voor een avondje uit! was Getekend, Voorpremières vanaf 27,5 Bestel uw tickets op pzc.nl/anniemg vrijdag 8 september 2017 PC Patrick Laureij: „Vergelijk spelen met kickboksen. Eerst doet het zeer. Maar als het eelt er eenmaal zit, hoef je niet meer na te denken." FOTO PATRICK MORDI r* Op het podium met 'Dekking HOOg'. FOTO MARTIN OUDSHOORN Joop van den Ende en Albert Verlinde presenteren de Stage Entertainment productie De nieuwe Nederlandse musical Vanaf september 2017 te zien in theaters door heel Nederland Wie was de vrouw achter Nederlands meest geliefde schrijfster? In deze biografische musical blikt Annie M.G. Schmidt (Simone Kleinsma) samen met haar zoon Flip (William Spaaij) terug op haar boeiende leven. Was Getekend, Annie M.G. Schmidt is ontroerend, zit vol scherpe humor en bevat uiteraard ook bekende nummers, zoals 'Margootje', 'Ik zou je het liefste in een doosje willen doen' en 'Vluchten kan niet meer'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21