•L'r-ï-l -TS. r-ja ij K" m, r'.\. - 20 Ml VINCENT LUISTERT RADIO INTERVIEW PATRICK LAUREIJ Hij vestigde dit jaar zijn naam als uiterst authentiek cabaretier. Van Patrick Laureij verschijnt vandaag het album 'Dekking Hoog Live in Paradiso'. Deyogaënde kickbokser, gevoelig en stoer in één. Het weer en de radio lopen deze week syn chroon. Afgelopen maandag eindigde voorlopig de zomer en begon het nieuwe radioseizoen. NPO Radio 1 'duikt deze week in de wereld van het onderwijs' onder het motto 'Bij de les'. Stenders is van Radio 2 verdwenen, zijn plaats is ingenomen door... een vrouw. Ja, een vrouw, een leuke vrouw natuurlijk, Annemieke Schol- laardt, overgekomen van 3FM. Stenders moet te rug, zeker, wat is Radio 2 zonder Stenders? Maar absoluut niet ten koste van Annemieke Schol- laardt. 3FM, dat gisteren een nieuwe zendermanager kreeg, is ook flink veranderd. De nieuwe oude programmering voldeed al niet meer na acht maanden, dus is er een nieuwe nieuwe program mering met liefst twee vrouwen overdag, Eva Koreman en Angelique Houtveen. Het gaat langzaam de goede kant op met de zenders, althans, zo lijkt het. Ik moet mijn oren nog ruim de tijd geven om te checken of het ook echt zo is, verfrissend klinken ze zeker, de vrou wenstemmen. Maar nogmaals, Stenders en zijn Platenbonanza moeten ergens een plek krijgen. Misschien wordt er wel gewerkt aan een door start op NPO Radio 5, dat hij Hans Schiffers en Bert Kranenbarg achterna gaat. Sjors Fröhlich, zendermanager van BNR Nieuwsradio, wil hem in ieder geval niet. Hij kan Stenders onmogelijk betalen. Bovendien, BNR draait nooit plaatjes. Hij zou er natuurlijk De Nieuwsbonanza kunnen maken, een luchtige mix van nieuw en oud nieuws, met een top-10 van de ergste vliegrampen ooit, de orkaan van de week, de dode van toen en de langste files aller tijden. Over BNR gesproken, dat 'duikt deze week in de wereld van de mobiliteit'. Want Nederland loop vast. Het is niet meer de vraag of er een ver- keersinfarct komt, het is de vraag wanneer. En niet alleen op de grond, ook in de lucht! „Tussen de kust en Schiphol hangt een file van negentien kilometer, de vertraging is ongeveer drie kwar tier." Genoeg te beleven op de radio. Mattie met nieuwe sidekicks op Qmusic. De Muziekfabriek met sidekicks op Radio 4. Ja, er zijn nu ook klas sieke sidekicks. En vandaag komt op Slam! de Dance 1000 tot een einde, met de beste dance- tracks ooit gemaakt, van Fatboy Slim tot Armin. En als je dat allemaal te veel herrie vindt, tune dan in op Groot Nieuws Radio, daar hoor je de si dekicks van God. Quote van de dag Het vak blijft zo mooi, maar op dit soort momenten is het moeilijk om dit te blijven doen Aznavour in AFAS Live Rients Gratama overleden rif J% A j Wt et valt niet ge makkelijk te vi sualiseren, maar de stoere, boom lange kickbokser heeft zowaar een zachte, noem het licht zweverige zijde. Patrick Laureij (34), ras-Rotter dammer en cabaretier met een on weerstaanbare neiging tot stand-up, is gesignaleerd in de yogaschool. In zijn nieuwe programma, waarmee hij in 2or8 de try-outfase in gaat, zal hij het er op zijn eigen wijze over hebben, zoveel is zeker. „Met kickboksen moet je naar vo ren, yoga is in het hier en nu. Daar moest ik wel aan wennen. Ik zie me zelf niet één, twee, drie op een matje Ik bezie alledaagse zaken niet als doorsnee persoon. Daar zit, vermoed ik, de spanning met naast me een goeie maat. Dan krijg je toch al snel iets van 'Niet ver der vertellen hè, dit blijft tussen ons..." „Je bent ook kwetsbaar. In yoga be gin je met een 'Aum', een tantra waarbij je allemaal 'Aummmm- mmmmm' bromt. Ik hield eerst m'n bek, dacht echt dat ik in de maling werd genomen. Dat ik als enige sta te aummmm-en en iedereen z'n kop houdt. Zoals op school vroeger: 'Jongens, aJlemaaJ tegelijk' en dat je dan als enige je scheur opentrok. Lachen „Tegelijk is het leuk dat een heleboel vrienden en kennissen yoga bij mij niet verwachten. Toen ik het ver telde, begonnen de meesten hard te lachen. Komt ook omdat de beoefe naars van yoga altijd tot een bepaald type worden gerekend." In onversneden Rotterdams: „Wie zegt dat yoga niet voor mij is dan? Wie zijn zij dan wel?" Van Patrick Laureij verschijnt van daag het album Dekking Hoog Live in Paradiso - vernoemd naar zijn succes rijke voorstelling in de Amsterdamse poptempel, waar hij zijn tournee af sloot. Bovendien is hij genomineerd voor de Neerlands Hoop, de kleinkunst- prijs voor de meest veelbelovende ca baretier. De tv-registratie van Dek- Nieuw Reageren? vincent@persgroep.nl Tv-presentatrice Floortje Dessing baalt van verhalen in 'de bladen' over haar liefdesleven vrijdag 8 september 2017 MUZIEK Charles Azna vour geeft vol gend jaar weer een concert in Amsterdam. De 93-jarige zan ger staat op 3 maart in AFAS Live, waar hij in januari 2016 twee optredens gaf voor zijn Farewell Con cert-tournee. CABARET Cabaretier en acteur Rients Gratama is op 85-jarige leeftijd overleden. De Fries speelde met onder an deren Jasperina de Jong, Gerard Cox en Jenny Arean in musi cals en hij maakte twee theatershows met Cox. Mri V ■u O PC rf-' 1 Rauw en recht in het hart Arno Gelder 44 —Patrick Laureij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20