<s> JA Echtpaar ziet hoe orkaan Irma hun paradijs wegvaagt Irma laat niets heel van Sint-Maarten Ten minste 1 dode op Nederlands deel Bendes slaan aan het plunderen Orkaan koerst nu richting Florida Salon op wielen Strand schoonst in Oostkapelle Walcheren Waar moeten ze beginnen als de puinhoop zo groot is, dat het bijna niet valt te beschrijven? „Het was hier altijd zo mooi groen", vertelt Klaas via een van de weinige vaste telefoonlijnen die het nog wel doen op het eiland. „Maar er staat bijna geen boom meer overeind. En als dat wel zo is, zijn de blade ren eraf gerukt." Sint-Maarten is niet meer het paradijs waar Klaas van droomde toen hij bij de Haagse politie met pensioen mocht, nu zeven jaar ge leden. Hier wilde hij oud worden. „Alleen nu ziet het er hier weer net zo grauw uit als een winter in Nederland", zegt hij. Een winter in oorlogstijd boven dien. Want als Klaas met zijn vrouw Ann uit het raam kijkt, is dat waar de grote puinhoop aan doet denken. „Philipsburg oogt alsof er een bom is ontploft", zegt Ann. Elk gebouw is beschadigd. Houten huizen op het eiland zijn compleet weggevaagd. Van de meeste stenen woningen zijn de daken weggewaaid. Ook bij het huis van Groen. „De bovenverdie ping was 20 bij 30 meter, maar is helemaal weg. Alle spullen zijn we kwijt", zegt Ann. De jachthaven, een plek in de stad waar Klaas en Ann graag komen, kennen ze niet meer terug. De ongeveer honderd boten die ervoor de storm lagen, zijn verdwenen. Opgetild door huizenhoge golven. Sommige jachten zijn 30 meter verder op het land geslingerd. De ravage is hier al zo groot, dat Ann andere buur ten niet durft te bezoeken. „Als het hier al zo erg is, hoe moet het dan zijn in wijken waar de orkaan echt aan land is gekomen?" Een vaste telefoonlijn is het enige contact met de buitenwereld dat het echt paar Groen nog heeft. De stroom is uitgevallen. Mobiele telefoons werken niet meer, het internet evenmin. Hoe het met vrienden en familie op het eiland is? „We hebben geen idee. We kunnen ze niet bereiken." Zelf mankeren ze gelukkig niets. Ook de buren heb ben geen schrammetje. „Maar het kan niet anders dan dat hierbij mensen gewond zijn geraakt of om het leven zijn gekomen." Schoonheidsspecialist moet met de tijd mee »P16 Monumenten en duurzaamheid Glashandel MELIESTE OOSTKAPELLE - Het strand van Oostkapelle is voor de tweede keer op rij gekozen tot het Schoonste Strand van Ne derland. De top vijf bestaat uit Zeeuwse stranden. Oostkapelle wordt op de voet gevolgd door Kamper land, Breskens Groede, Dom burg en de Brouwersdam. De bekendmaking van het Schoonste Strand 2017 was gis termiddag in Beachclub Perry's in Scharendijke. Winnaar Oost kapelle scoorde het hoogst bij zowel de ANWB-inspecteurs als het Nederlandse publiek, dat met ruim 21.000 stemmen mede bepaalde welke plaats de titel kreeg.» ZEELAND 2 Meer weten? Bel 070 30 76 700 oFkijk snel op nrv.nl Nieuwsmedia Verlengd tot en met 12 september Augustus 2018 P2 t/m 7 'Alsof er een bom is ontploft' ledereen op Sint-Maarten wist dat orkaan Irma allesverwoes tend zou zijn. Maar zo erg? Dat hadden de eilandbewoners Ann en Klaas Groen niet verwacht. „Alles is kapot. Echt alles." Raymond Boere Rotterdam/Philipsburg Za. 9 sept. toegang gratis SCEZ Het Schuitvlot Looierssingel 2, Middelburg Bezoek morgen onze stand! Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. kassakorting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. vrijdag 8 september 2017 16°C Natte, grijze dag met plaatselijk veel neerslag pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Vertrek t/m Boek nu met extra korting Geldig voor al onze 250 verre groeps- en privérondreizen. Kies uit de mooiste bestemmingen wereldwijd, ook in de meivakantie en de zomervakantie 2018. neemt je mee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1