Aanslag op EUWS 11 Project 'Politie van iedereen' gaat wel door 1 Stadsbus rijdt zich klem onder viaduct: zeven gewonden J yèoek nS'uW^e'rfstreis Elatik leidde het programma 'Poli tie van iedereen', dat is bedoeld om het Amsterdamse politiekorps be ter te laten aansluiten bij de multi culturele samenleving. 'In onder ling overleg' is besloten dat Elatik stopt met haar werkzaamheden, zo staat in een brief van de eenheids leiding in bezit van deze krant. Zelf spreekt ze van een 'eigen besluit'. Volgens de eenheidsleiding gaat het programma dat door Elatik is opgezet 'een nieuwe fase' in. 'En daar is een andere benadering én sturing voor nodig', aldus de poli tietop. Ophef Het vertrek van de voormalige PvdA-politica volgt op een reeks publicaties over het Amsterdamse idee om het dragen van een hoofd doek door agenten toe te staan. Ela tik lag onder vuur vanwege haar in- huursalaris van 12.000 euro per maand, voor 24 uur per week. Ook ontstond ophef over haar vriendschap met radicaliseringsad viseur Saadia T. van de gemeente Amsterdam, die opdrachten vanuit de gemeente gunde aan iemand met wie ze een relatie had. T. werd vorige week ontslagen. Bronnen zeggen dat de affaire rond T. voor de politietop de door slag heeft gegeven om met Elatik te breken. Politiewoordvoerder Jean Fransman ontkent dat: „Elatik is geen onderdeel van het politieon- derzoek waarin Saadia T. verdachte is", reageert hij. Elatik laat aan deze krant weten dat zij al in februari aankondigde te willen stoppen bij de Amsterdamse politie. „Mijn vertrek stond al heel lang gepland. Het programma gaat een nieuwe fase in. En ik ben ook wel toe aan een nieuwe uitdaging, om eerlijk te zijn." In de brief van de eenheidslei ding staat dat Elatik tot 1 oktober t Laatste weken was er ophef over Elatiks vriendschap met verdachte Saadia T. werkzaamheden zal uitvoeren bij de Politieacademie. Maar dat blijkt niet te kloppen. „We kijken nu óf ze wat bij ons kan doen", zegt woordvoerder Pieter Beljon van de Politieacademie. „Het is een oriën terende periode, geheel vrijblij vend. We doen dit op verzoek van de Amsterdamse politie. Of er iets voor haar te doen is, valt nog te be zien." Wijkteams Intern wordt het programma van Elatik bekritiseerd. Het budget voor 'Politie van iedereen' is ten koste gegaan van budgetten voor wijk teams, zeggen goed ingevoerde bronnen bij de Amsterdamse poli tie. „Wijkteams hadden geld toege zegd gekregen, maar dat zagen ze maar niet komen. Uiteindelijk bleek dat dit budget door Amster dam gebruikt werd voor het project van Elatik." Politiewoordvoerder Fransman stelt dat 'Politie van iedereen' juist over wijkteams gaat, en dat van te voren bekend was dat het project uit een potje voor wijkteams zou worden gefinancierd. „Hoe ziet je wijk eruit, wat zijn de problemen, hoe ga je daar als agent mee om? Die vragen worden in het pro gramma beantwoord." De Amsterdamse politie wil doorgaan met 'Politie van iedereen'. Het programma - waarmee werd proefgedraaid in drie wijkteams - wordt nu uitgebreid naar de hele eenheid. „Er is niet één persoon meer verantwoordelijk, het is vanaf nu aan de teams zelf om er uitvoe ring aan te geven", aldus Fransman. Eenheidschef Pieter-Jaap Aal- bersberg van Amsterdam gaf in mei in deze krant hoog op over het werk van Elatik. „Zij is de punaise in mijn bedrijf. Ze kan haarfijn uitleggen waar de echte spanning zit." DAR ES SALAAM Een vooraan staand lid van de oppositie in Tan zania, de jurist Tundu Lissu, is gis teren voor zijn huis in de hoofdstad Dodoma door onbekende mannen neergeschoten. Hij werd in ernstige toestand op genomen in een ziekenhuis, met volgens medische bronnen schot wonden in zijn buik, een arm en een been. De politie kon nog niets zeggen over het motief. De daders zijn voortvluchtig. Lissu is fractievoorzitter van de oppositiepartij Chadema. Hij is een uitgesproken criticus van de rege ring van president John Magufuli en werd meermalen opgepakt op verdenking van opruiing. Zeven inzittenden van een stadsbus in Apeldoorn zijn gistermiddag gewond geraakt toen die zich klemreed onder een spoorviaduct. De bus chauffeur van vervoerder Syntus reed per ongeluk over een fietspad, vermoedelijk omdat de weg was afgesloten. Eén passagier raakte zwaarge wond en is met de traumahe likopter naar het ziekenhuis gebracht. Het ongeluk gebeurde bij sta tion Osseveld. Volgens om standers ging de weg net open na een verbouwing en is er dus een nieuwe verkeerssitu atie. De bus zou de bocht naar de lager gelegen busbaan niet hebben kunnen halen en zo doende op het fietspad te recht zijn gekomen. Onder de gewonden was de buschauf feur. Hij werd voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht, vertelde de woordvoerder van Syntus gisteren. Vijf passa giers liepen lichte verwon dingen op. Zij konden na een check door ambulanceperso neel naar huis. De politie on derzoekt hoe het ongeluk pre cies heeft kunnen gebeuren. Handen thuis, ook als je het vurig met iemand oneens bent Noord-Korea prikkelt VS Coureur overlijdt na ongeval op circuit De 62-jarige Franse autocou reur David Ferrer is overle den aan de gevolgen van een crash op het Circuit Zand- voort, afgelopen zaterdag. Toen werd daar de zesde Historie Grand Prix gehou den, waaraan coureurs mee doen in historische racewa gens. Coureur David Ferrer vloog in de openingsronde uit de bocht. Zijn wagen uit 1970 spatte uiteen. Het onge luk wordt onderzocht door de internationale autosport federatie FIA. Russen: brug naar Japan Prins George naar school €25 korting 499 M vrijdag 8 september 2017 GO Omstreden Elatik voortijdig weg bij politie Amsterdam Fatima Elatik (44) werkt niet lan ger als programmadirecteur di versiteit bij de Amsterdamse po litie. Hoewel haar inhuurcontract nog tot 1 oktober loopt, verricht ze op dit moment geen werk zaamheden voor het korps. Koen Voskuil Peter Winterman Amsterdam Fatima Elatik lag onder meer onder vuur omdat ze 12.000 euro per maand kreeg, voor 24 uur per week. foto dingena mol APELDOORN m Lodewijk Asscher, vicepremier, is kwaad omdat het Radicaal Anarchistisch Feministisch Front het huis van Thierry Baudet van het Forum voor Democratie heeft beklad. PYONGYANG De Noord-Koreanen hebben een econo mische top in Rus land aangegrepen om de VS te waar schuwen. De ge zant van Pyongyang wees er volgens persbureau TASS fijntjes op dat zijn land beschikt over 'kernwapens, water stofbommen en intercontinentale raketten'. Pogingen Noord-Korea met sancties te intimi deren, zijn volgens hem zinloos. De stadsbus belandde op het fietspad en kwam daar vast te zitten, fotoanp ZANDVOORT VLADIVOSTOK Rusland is van plan bruggen te bouwen die het land met Japan verbinden. Dat heeft president Vladimir Poetin gezegd. „We willen een brug bouwen naar Sachalin en het eiland vervol gens verbinden met het Japanse eiland Hokkaido." De bruggen, die samen ruim 7 miljard euro kosten, zullen de samenwerking bevorderen, denkt Poetin. LONDEN De Britse prins George (4) ging gis teren voor het eerst naar school. Aan de hand van zijn vader prins William en gekleed in een blauw uniform liep de troonopvolger naar het school gebouw in Londen. t Kerstreis Duitse Harz gegarandeerd vertrek op 22/12 inclusief ontbijt, lunch en diner 6 dagen oad.nl/BKDE93 Kerstreis Reutte in Tirol bezoek aan Swarovski Kristallwelten incl. entree slot Neuschwanstein 8 dagen oad.nl/BKAT27 Kerst- en nieuwjaarsreis Krakau en Bratislava >o.a. stadstours Krakau, Bratislava en Wenen o.l.v. gids va 999 12 dagen oad.nl/BKOEOI Kerstreis Dresden Leipzig o.a. Zwinger paleis en Frauenkirche verblijf in prachtig 4* hotel 6 dagen oad.nl/BKDE 13 Boek nu op oad.nl/krant C 0547 28 44 88 (ma-za) of ga naar uw reisbureau Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., exd. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten. *oad.nl/voorwaarden (|§1 U

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11