'Ik stuur zijn nieuwe partner zelfs bloemen met Moederdag' 'We communiceren nauwelijks, niet eens over onze dochters' B i 9 VI e waren op va kantie in Italië. Mijn man en kinderen waren even weg toen ons mobieltje afging. Een sms die weinig te raden overliet. Mijn man had in het geheim een vriendin. Ik schrok verschrikke lijk en besefte: mijn re latie is voorbij. Maar gek genoeg voelde ik ook op luchting. We waren uit el kaar gegroeid. Ik was bezig met spirituele zaken, een reiki- cursus bijvoorbeeld, terwijl mijn man werkte, uitging en veel op de voetbalclub te vinden was. We wa ren een leuk gezin - altij d druk, al tij d onderweg - maar onze gesprekken gingen over de kinderen. Nooit meer over ons twee." "Voor mezelf niet. Ik wist dat mijn relatie op was, ik durfde alleen zelf die knoop niet door te hakken. Want dit geloof ik heilig: een man wordt niet verliefd als zijn eigen relatie prima is; al danst er een naakte vrouw door de tuin. Voor de kinderen is het wel verdrietig. Ik had ze graag dat plaatje van een harmonieus gezin gegund." „Ik heb me voor de kinderen erg groot ge houden. Overdag deed ik zo veel mogelijk alsof er niks aan de hand was, 's avonds stortte ik in. Nu denk ik: ik had mijn gevoe lens meer mogen laten zien." „Waar ik trots op ben: mijn man en ik heb ben nóóit geruzied over de kinderen. We hebben ons vanaf het begin ingeprent: het is ónze scheiding, niet die van hen. En nu ben ik zelfs bevriend met die vrouw van dat sms'je waar mijn ex-partner alweer jaren mee samenwoont. Hoe uniek is dat? Zij krijgt met Moederdag een bos bloemen om dat ze zo goed voor mijn zonen zorgt." „Het belangrijkste: houd je kinderen buiten de scheiding. Zij kunnen zó beschadigd ra ken als ze door ouders als 'machtsmiddel' gebruikt worden. Kinderen willen loyaal kunnen blijven aan hun vader én moeder." eet je bij beetje waren we onze eigen levens gaan leiden. Ik stopte soms wel 8o uur per week in mijn eigen iet-bedrijf. Mijn vrouw werkte 's avonds in de zorg en zorgde overdag voor de kinderen. En toen werd ik in het geheim verliefd op een ander. Toen ik mijn vrouw zei dat ik het niet meer zag zitten, hebben we geprobeerd ons hu welijk te redden. Uiteindelijk is het een vreselijke vechtscheiding geworden: ik heb wel vijf keer bij de rechter gezeten. Om geld, maar ook om de omgangsregeling met mijn dochters." „Voor mijn gevoel is die nog steeds niet af gerond. Mijn vrouw en ik communiceren nog altijd nauwelijks; niet eens over alle schooldingen van onze dochters. Dat doet mij verdriet en heeft natuurlijk ook een enorme impact op de kinderen." „Toen ik er bij mijn vrouw over begon, heb ik verzwegen dat ik vreemdging. Ik dacht toen: het kwetst haar en de kinderen alleen maar extra. Daar heb ik ontzettend spijt van, want zij vertrouwde me helemaal niet meer toen ik het later alsnog opbiechtte." „Ik was altijd nogal een workaholic en heb me pas door het hele heftige proces van de scheiding écht gerealiseerd hoe belangrijk de kinderen voor me zijn. Ik maak nu meer tijd voor ze dan ik ooit heb gedaan." „Ik zou willen dat alle ouders die in schei ding liggen voortaan verplicht worden rela tietherapie te volgen. Want partners moe ten al die heftige emoties verwerken vóór ze het samen over al die praktische zaken gaan hebben." „Ik denk het. Want kinderen zijn toch meer gebaat bij twee ouders die gelukkig zijn met een nieuwe partner dan met twee ouders die ongelukkig zijn met elkaar." donderdag 7 september 2017 GO 'het-is-me-niet-gelukt' Ingrid Holstvoogd (51) HR-adviseur/ was achttien jaar samen met ex- W partner/inmiddels twaalf jaar ge- scheiden /haar zonen waren tij- Hk. dens de scheiding 5 en 7. <w Blijf je altijd verdrietig over de scheiding? Wat heb je niet goed gedaan tijdens je scheiding? Wat ging wel goed? Wat is je advies aan anderen? Michel Snitjer (42) accountmana ger /was 12,5 jaar getrouwd /1,5 jaar gescheiden /zijn dochters waren tijdens de scheiding 11, 9 en 6. FOTO'S JEAN-PIERRE JANS EN ERIC BRINKHORST r Blijf je altijd verdrietig over de scheiding? Wat heb je niet goed gedaan tijdens je scheiding? Wat ging wel goed? Wat is je advies aan anderen? Was de scheiding het waard?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9