huwelijk onnozel' 'Ik voelde me in mijn 8 Bestaat een 'goede' scheiding? Of is die altijd intens pijnlijk? Vlak voor de jaarlijkse Dag van de Scheiding kijken Margot (58), Ingrid (51) en Michel (42) terug op de heftigste ervaring van hun leven. SCHEIDINGSPERIKELEN ERVARINGEN A Peter R. de Vries voor de rechter Publicist Wim Dankbaar sleept misdaadjournalist Peter R. de Vries en RTL Bou levard voor de rechter wegens smaad en laster. De Vries zou te ver zijn gegaan door Dank baar in het programma onder meer neer te zetten als 'hele maal kierewiet'. Dankbaar eist van De Vries en RTL-dochter FremantleMedia 20.000 euro schadevergoe ding. Ook wil hij rectificaties op straffe van dwangsommen tot 500.000 euro. De zelf al meerdere keren voor heftige uitspraken ver oordeelde Dankbaar stelt dat hem onrecht is aangedaan door 'zeer beledigende kwali ficaties'. De impact op zijn reputatie en leven is volgens hem 'gigantisch'. FremantleMedia zegt dat er 'geen grond is om tot de recti ficaties over te gaan'. Volgens De Vries start Dankbaar het kort geding louter 'om weer een podium te hebben voor zijn hersenspinsels'. De rechtszaak dient volgende week in Amsterdam. We lachen, zingen karaoke, we doen samen een hoopcoole dingen Nederlandse vrouw met mes vermoord Een 6o-arige vrouw uit Ei bergen is dinsdag in de Mexi caanse plaats Barra de Navi- dad door messteken om het leven gekomen. Ze werd in haar huis gevonden door fa milie. De politie is op zoek naar de Mexicaanse vriend van de vrouw. Hij is voort vluchtig en wordt als ver dachte beschouwd. Een Face- bookvriend meldt dat er sprake is van huiselijk ge weld. De Nederlandse vrouw dreef een restaurant in Barra de Navidad. De familie is op de hoogte gebracht. Kritiek op post overheid Geen dochter voor Dali KOPENHAGEN Prins Henrik dementeert H: - et klinkt misschien gek, maar eigenlijk I wilde ik al tien jaar scheiden voor ik het echt deed. Mijn ex-man wilde niet veel, was vaak negatief, somber. Thuis op de bank, de Tour de France op tv, dat was voor hem genoeg. En ik wilde uit. Ik ben dol op salsa, Grieks eten, rei zen. In het begin dacht ik: ik verander hem, maar het te genovergestelde gebeurde. Ik werd meer zoals hij. Ik hoorde mezelf op het werk opeens ook op zo'n boze, harde toon praten als hij. Op een zondagavond in september werd ik plotseling ontzettend kwaad over iets heel kleins. Dat hij de natte overhem den wéér verkeerd had uitgehan gen; wéér aan de boorden en niet aan de onderkant en riep ik: nu ben ik er klaar mee. Dat kwam er op een gek moment uit, maar ik heb de scheiding wel doorgezet." „Het ergste verdriet slijt, maar het gevoel van 'het is me niet gelukt' blijft. In het begin was dat heel sterk, want ook mijn dochters waren heel boos op me. Hun familie viel uit elkaar, en dat was 'mijn schuld'." „Ik ben nog een paar maanden in hetzelfde huis blijven wonen en heb hem op een avond van alles toegeschreeuwd. Dat ik al die jaren voor hem gezorgd had, vrolijk was geweest, heerlijk eten had gemaakt en er niks - niks! - voor terug had gekregen. En nog dingen die ik me niet herinner: het was een soort black-out. Mijn ex-man gunde me daarna niet eens de snelkookpan meer." „Ik ben er trots op dat ik die laatste maan den de sfeer in huis over het algemeen goed heb gehouden. Ik heb het met kerst nog ge zellig gemaakt, cadeaus gekocht, de boom opgetuigd." „Neem een mediator in de arm. Mijn man is heel lang boos gebleven en die mediator zorgde dat er toch afspraken kwamen. Over de kinderen, het huis, en andere financiële zaken." „Ja. Ik voelde me in mijn huwelijk vaak onnozel en minderwaardig en heb nu als vrijgezel een fijn, vol leven met veel vriendinnen." donderdag 7 september 2017 AMSTERDAM Dennis Rodman De Amerikaanse basketbal legende vertelt over zijn rela tie met de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un, zijn 'vriend voor het leven'. Ze praten zelden over politiek. BARRA DE NAVIDAD Dat aevoel van Eefje Oomen UIT DE KLUITEN GEWASSEN Na zes maanden vol goede zorgen mag deze zorgvuldig gecultiveerde reusachtige pompoen eindelijk op reis. Het gewas, dat 430 kilo weegt, wordt getoond in Moskou, in de botanische tuin van de universiteit. FOTO MAXIM SHEMETOV/REUTERS DEN HAAG De Nationale Om budsman is kritisch over de toeganke lijkheid van de digi tale postbus Mijn- Overheid.nl. De overheid stuurt de burger steeds meer berichten via deze site, bijvoorbeeld van de gemeente of de Sociale Verzeke ringsbank, maar niet iedereen kan er even goed mee uit de voeten. Met als gevolg dat ze niet of te laat betalen en boetes krijgen. MADRID DNA-tests op het opgegraven lichaam van Salva dor Dali tonen aan dat Maria Pilar Abel niet zijn dochter is. De vrouw claimde dat haar moeder een affaire had Spaanse surrealisti sche kunstenaar. Prins Henrik van Denemarken lijdt aan dementie. De 83-jarige echtge noot van koningin Margrethe (77) is onderzocht door een team van spe cialisten. De ver standelijke functies van de prins func tioneren niet meer goed, zo luidt de officiële verklaring van het paleis. De vorstin heeft ver zocht de prins voortaan met rust te laten. Blijf je altijd verdrietig over de scheiding? Wat heb je niet goed gedaan tijdens je scheiding? Wat ging wel goed? Wat is je advies aan anderen? Was de scheiding het waard? Margot Dekker (58) zwembadrecepti oniste /was 27 jaar getrouwd /inmid dels tien jaar gescheiden /haar dochters waren tijdens scheiding 18, 21 en 23.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 8