M Sluise kerstboete met succes aangevochten Interesse in Hogeweg Hulst' 7 'Als de tent vol is, geeft dat echt een kick' zv Hoewel de naam anders doet vermoeden vind je geen draaimolens of botsauto's op het jaarlijkse kermisweekend in 'Djee'. De katholieke plattelandsjongeren (KPJ) van Eede pakken het groots aan met een driedaags feestweekend voor alle leeftijden. Een eetfestijn met aan sluitend het Djeeds Schlagerfestival voor liefhebbers van het Nederlandse lied, de Oldtimer Trekkertrek voor fans van brullende tractoren en mor genavond de aftrap met het feest Jungle Fever, waar vorig jaar zo'n vijftienhonderd jongeren op af kwamen. In en rond de enorme tent op het feestterrein aan de Hazewegeling in Eede gebeurt het allemaal in één weekend. Ooit begonnen als kermis, maar al jaren een driedaags festival dat ook veel mensen van buiten 'Djee' en België trekt. „We begin nen een jaar op voorhand met de voorbereidingen en het boeken van artiesten", vertelt bestuurslid Yannick Dusarduijn. „En tussen door komt carnaval nog. We bou wen elk jaar een wagen." De katholieke plattelandsjon- geren, een naam die de lading niet meer dekt door de 185 leden tussen de 14 en 50 jaar, weten op alle fronten van aanpakken. Sinds vorige week is een groep van vijf tig tot zestig leden bezig met de opbouw van de tent voor Jungle Fever, waar onder meer Ran-D en rijzende ster Jebroer optreden. Een enorme spin met harige po ten, gemaakt door KPJ'er Coen Dezutter, bungelt morgen boven de dansvloer. Het insect uit de jungle verdwijnt daarna weer. „Niemand van ons slaapt van vrijdag op zaterdag", vertelt Coen. „Jungle Fever is rond vier uur 's nachts klaar en dan werken we tot zes of zeven uur door om het podium voor zaterdag op te bouwen." Als de mannen een paar uurtjes rusten, zetten de KPJ-dames de tafels en stoelen Als de tent vol staat, geeft dat echt een kick neer voor het mosselsouper dat voor het eerst op voorhand is uit verkocht. Honderden kilo's mos selen glijden door 440 kelen heen. Daarna, om 21.00 uur, wordt voor het derde jaar het Djeeds Schlagerfestival gehou den met Corry Konings als grote publiekstrekker. Op zondag doen meer dan 140 trekkers mee met de Trekkertrek die om 13.00 uur begint. Voor de kinderen staan er springkastelen. De leden zijn zelf het hele weekend in touw, maar doen het graag. „Voor ons is het een stukje teambuilding en uiteindelijk doen we dit voor het dorp. Ook lokale ondernemers helpen mee", zegt Coen. Yannick: „Als je hier staat, terwijl de tent vol is, geeft dat echt een kick." Het beroep van Sjaak Goedbloed uit Retranchement tegen de par keerbon die hij in Sluis kreeg, is weliswaar ongegrond verklaard, maar geld hoeft hij - bij wijze van uitzondering - niet te betalen. Kerst vorig jaar strandde Goed bloed met een klapband in Sluis. Een monteur constateerde een mechanisch probleem, waardoor een reservewiel ook direct zou klappen. Niemand die hem tij dens de kerst kon helpen en Goedbloed moest zijn auto ach terlaten waar het niet mocht. Het leverde hem de volgende dag een bon op van 95 euro. De gemeente Sluis hield voet bij stuk en stuurde de boete door naar het Centraal Justitieel Incassobu reau. Gisteren kreeg Goedbloed antwoord van de officier van jus titie. Zijn bezwaar werd onge grond verklaard, maar een boete hoeft hij 'bij wijze van uitzonde ring' niet te betalen. Goedbloed is deels tevreden: „Och, oké dan maar. Ik vind eigen lijk dat het beroep gegrond ver klaard had moeten worden. Ik stond op drie wielen, dus wat moet je dan? Maar ja, ik hoef in ie der geval niet te betalen." Dat is nodig ook, want de laatste jaren verlopen de ontwikkelingen op bedrijventerrein Hogeweg V moeizaam. „We hebben econo misch moeilijke tijden meege maakt", weet Hageman. „Jarenlang is aan de Hogeweg weinig gebeurd in het midden- en kleinbedrijf. We hebben daar ruimte beschikbaar, maar er is blijkbaar minder animo." De wind kan echter zomaar ke ren. Volgens ontwikkelaar en grondeigenaar Heijmans ligt er in Hulst een kans voor groot-logis tieke bedrijven. Er is ook al inte resse, zegt de wethouder, zonder namen te noemen. Het zou in elk geval gaan om een assemblagebe- drijf. „De ligging is ideaal. Centraal in Europa en vlakbij de Linkeroe ver van de Antwerpse haven." Neckermann Voor de werkgelegenheid in de ge meente zou een nieuwe werkgever zeer welkom zijn. Hulst heeft de laatste jaren het één en ander moe ten slikken, met onder meer het sluiten van Neckermann en Cleanlease. „Als zo'n groot bedrijf er komt, zou dat op termijn dui zend banen kunnen opleveren", aldus Hageman. Het zal nog wel enkele maanden duren, want eerst moet het bestemmingsplan aange past worden. Het noordoostelijk deel, drie hectare groot, is voorzien voor kleinere bedrijven. De grote spelers hebben de overige 21 hec tare te verdelen. Dat plan ligt nu ter inzage, de ge meenteraad beslist er in december over. Dinsdag 19 september is er in het gebouw van gemeentewerken aan Oceanië 2 een informatiebij eenkomst over het plan. Die is van 18.30 tot 20.30 uur. donderdag 7 september 2017 Kermis is op Djee driedaags festival A Coen Dezutter (I) en Yannick Dusarduijn (r) werken sinds vorige week met een groep aan het feest terrein. Coen maakte de reusachtige spin voor Jungle Fever, foto boaztimmermans Aan de Trekkertrek doen dit jaar meer dan 140 tractoren mee. ARCHIEF FOTO PETER NICOLAI Sophie Stockman - Yannick Dusarduijn, bestuurslid KPJ Kaarten voor Jungle Fever zijn aan de deur voor 15 euro te koop, een kaartje voor het Schlagerfes tival kost 10 euro en op zondag is toegang gratis. Meer informatie op www.kpj-eede.nl Guido van der Heijden Sluis Er breken zonnige tijden aan voor het bedrijventerrein aan de rand van Hulst. Dat denkt wet houder Jean-Paul Hageman. Vol gens hem is er veel interesse van grote logistieke bedrijven om zich aan de Hogeweg te ves tigen. Bob Maes Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78