Nieuw Groene Woud wordt pittige opgave Acht partijen naar rechter om woontoren 6 Kapelle moet beslissen over sportcentrum Ambulances vrijdag over nieuwe afrit HGZ De Linge opent Kindcentrum Je zal maar raadslid zijn van de ge meente Kapelle. Dan ligt er een stevige beslissing op je te wach ten. Want wat voor sportaccom modatie moet er neergezet wor den aan de Vroonlandseweg? Een sporthal mét of zonder een afzon derlijke gymzaal ter vervanging van Molenvate? Een grote sport hal (48 x 28 meter) of een iets minder grote sporthal (44,2 x 28 meter)? Moet er een zwembad bij met zes banen mét of zonder doelgroepbassin (bad voor bij voorbeeld ouderen en gehandi capten) of is vijf banen met een doelgroepbassin al genoeg? Adviesbureau Synarchis pre senteerde dinsdagavond twaalf scenario's voor het nieuwe Groene Woud. Maar of dat er nog niet genoeg waren vroeg gymnas tiekvereniging Olympia tijdens de inspreekronde om nog andere varianten te overwegen. Olympia erkent dat Molenvate niet meer geschikt is, maar vraagt de raad om serieus te kijken naar de mo gelijkheid om een nieuwe, grotere zaal te bouwen op de huidige plek van Molenvate. Een ander alterna tief is volgens de vereniging om de huidige sporthal aan de Vroon landseweg te strippen totdat en- Dit is absoluut een heel pittige opgave voor Kapelle kei de fundering, het staalskelet en de sportvloer overblijven. Van daaruit zou een 'nieuwe' zaal ge bouwd kunnen worden die ge schikt is voor de vereniging. Of één van die 'gymvarianten' het gaat worden is maar zeer de vraag. Deze opties zijn immers helemaal nog niet onderzocht. En in november staat de nieuwe sporthal alweer op de agenda van de raad. Op 19 december wil wet houder Jon Herselman de knoop doorhakken. „We hebben het veel over wensen en ambities gehad, maar ik denk ook dat het wense lijk is dat het te betalen valt", gaf Herselman de raad nog mee. Want uiteraard hangt aan elke keus ook een prijskaartje. Zo staat de goedkoopste variant (kleine sporthal zonder gymzaal, zwem bad met zes banen zonder doel- groepbad) voor 13,2 miljoen euro in het rapport van Synarchis. Het duurste scenario is de grote sport hal mét aparte gymzaal en een zesbaanszwembad met apart doelgroepbassin. Dat zou 17,2 mil joen euro moeten gaan kosten. „Als we uitgaan van een inves tering van 14 miljoen euro", re kende Herselman voor. „Dan ko men we grofweg uit op een extra jaarlast van 550.000 euro ten op zichte van onze huidige begro ting. Als ik kijk in de concept meerjarenbegroting 2018 houden we nog een gat over van twee ton. Dat is absoluut een heel pittige opgave voor Kapelle." Acht omwonenden en groeperin gen stappen naar de Raad van State in een poging de komst van de omstreden woontoren in Tho len tegen te houden. Het gaat om vier omwonenden, het comité KruittorenLAAG, de lokale heemkundekring, erfgoed vereniging Heemschut en het Cultuurplein Tholen. Allemaal vinden ze dat het 36 meter hoge woongebouw - onderdeel van het wooncomplex Kruittoren - het aanzien van Tholen ernstig zal ontsieren. Veel omwonenden zijn bovendien bang voor een verlies aan privacy en zonlicht en een waardedaling van hun woningen. Het comité KruittorenLAAG is niet tegen het complex als geheel, maar wel tegen de hoge toren. Bij de gemeenteraad vonden de genoemde partijen geen gehoor. Een meerderheid gaf vóór de zo mer groen licht voor het plan. Daarom wordt de stap naar de rechter gemaakt. De bezwaarmakers overleggen volgens Ans Flipse van Kruitto renLAAG regelmatig met elkaar. „Zodat we onze verhalen op elkaar kunnen afstemmen. Maar we hebben geen gezamenlijke advo caat." Wanneer de zaak dient, is nog niet duidelijk. GOES Ambulances vanuit Wal cheren rijden al vanaf morgen over de nieuwe, tweede afslag van de A58 bij Goes. Dat laat de gemeente Goes weten. Eerder was er sprake van dat huidige ambulance-afrit tot 2 oktober zou worden gebruikt. Volgens een gemeentewoord voerder wordt de ambulance-afrit verwijderd om ruimte te maken voor de aanleg van andere werken rondom de nieuwe aansluiting op de A58. Over twee maanden wordt de af rit ook opengesteld voor gewoon verkeer. Borden en een gedeelte lijke afzetting van de uitvoegstrook moet het gewone verkeer tot die tijd tegenhouden. Dé specialist in veranda's BIEZELINGE In Biezelinge wordt morgen Kindcentrum De Linge geopend. In het centrum aan de Noordstraat, dat een samenwer king is van christelijke basisschool De Linge en kinderopvangorgani satie Kibeo, kunnen kinderen van 0 tot 12 jaar terecht. De Linge biedt onder hetzelfde dak onder wijs, extra zorg en opvang voor kinderen. Zij zijn daardoor de hele dag in dezelfde vertrouwde omge ving. De Linge is het eerste integrale kindcentrum in de gemeente Ka pelle. Daarom staat het open voor ouders en kinderen uit de gehele gemeente. De opening wordt verricht door wethouder Jon Herselman. Hij zal, samen met kinderen en medewerkers, door het trekken aan een vrachtauto het nieuwe logo onthullen. Dit vindt plaats om 16.30 uur voor de school. Daarna is er voor de kinderen en ouders een vossenjacht en kunnen andere aanwezigen het kindcen trum van binnen bekijken. Ieder een is van harte welkom. IN DE REGIO Carillon bespeling Orgelconcert MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 7 september 2017 BE De komende tijd moet de Ka- pelse gemeenteraad beslissen over het nieuwe sportcentrum. Geen eenvoudige keuze, gelet op het grote aantal scenario's waar de gymclub er dinsdag nog een paar bovenop deed. En uiteraard is er nog zoiets als geld. Willem Adriaansens Kapelle - Jon Herselman, wethouder Rob Paardekam Tholen geveltechniek www.hgzgeveltechniek.nl GOES Stadsbeiaardier Rien Donkersloot bespeelt vandaag het carillon in de toren van de Grote- of Maria Magdalena Kerk van Goes. Dit concert is tevens de laatste in de serie zomeravond concerten op de donderdagavond van dit seizoen. Het concert is van 19.00 tot 20.00 uur. De beste luisterplaats is de Manhuistuin, ingang Singelstraat. Hier is tevens het programma te ver krijgen. GOES Stichting Muziek in de Grote Kerk Goes houdt morgen een orgelconcert in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. Bart Jacobs, organist van de Sint-Michiels en Sint-Goedelekathe- draal in Brussel, be speelt tijdens het concert het Mar- cussen-orgel. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt acht euro en dona teurs van de Stich ting Muziek in de Grote Kerk betalen vijf euro. GOES Op de Grote Markt in Goes geven de rolstoelhockey ers van Sportclub Gehandicapten Beveland (SGB) op zater dag 9 september een demonstratie van hun sport. Naast de demonstratie krijgt het publiek de mogelijkheid om zelf in de rolstoel mee te sporten. Rond de vijftien rolstoelen staan klaar, zodat voorbijgangers met en zonder beperking kun nen ervaren hoe het is om rolstoelhockey te spelen. Tijdens deze middag is er informatie beschikbaar over de SGB, de rolstoelhockeysport en het lid worden van de vereniging. Van 14.00 tot 17.00 uur is iedereen welkom, foto ruben oreel BAARLAND Dorpshuis, 19.30 uur - Start Zumba Gold lessen COLIJNSPLAAT Nehalennia Tempel, 10.00-17.00 uur - Oosterschelde- week met informa tiestand, expositie Ellen Dekker; 10.00- 12.00 uur - Work shop dans; 13.30- 15.00 uur - Work shop 'Zeewier op je brood' door Anne Adams; 15.30-17.00 uur - Workshop sepia snijden; 19.30-21.00 uur- Lezing en optreden 'Nehalennia en de Zeeuwse Knoop, strik en het Peare- mes' GOES Buurthuis de Pit, 09.30-11.30 uur- Digitaal Café; Eras- muspark, 10.00- 11.00 uur - Inloop spreekuur van wijk verpleging; 14.00 uur - Wandeling in groepsverband en scootmobieltocht; Grote- of Maria Magdalena Kerk, 19.00-20.00 uur- Carillonconcert Rien Donkersloot; Atletiekbaan, 20.00 uur - Startersgroep hardlopen bij AV'56 HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00- 12.00 uur-Week markt; 09.30 uur- Wandelen in groepsverband; Bi bliotheek, Stenge plein, 10.00-12.00 uur - Digitale in loopochtend; Woonzorgcomplex Fonteyne, 13.30 uur - Start scoot mobieltocht 'S-HEER ARENDS- KERKE Ambachtsweg 9, 09.30-11.30 uur- Start schilderen met Zeeuwse kleu- renwaaier bij Atelier In-perspectief KAPELLE De Vroone, C.D. Vereekestraat 74, 13.30 uur - Bingo KORTGENE Kaaioprit 1,10.OO IZOO uur - Open stelling Museum 't Ouwe Uus over werken en wonen in de vorige eeuw Krabbendijke Bibliotheek, 10.00- 12.00 uur-Digitaal inlooppunt voor alle digitale vragen; Ter Weel, 14.00-16.00 uur - Ontmoetings middag voor alle oud chauffeurs KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00-11.15 uur- Start SeniorenYoga SINT ANNALAND Bibliotheek, Schoolstraat 34, 16.00-17.00 uur - E- book spreekuur YERSEKE Oosterscheldemu- seum, Kerkplein 1, 10.00-16.00 uur - Expositie 'De Oos- terschelde in vroe gere tijden'; Biblio theek Moerzicht, 10.00-12.00 uur - Digitaal inlooppunt voor alle digitale vragen. KENNISMAKEN MET ROLSTOELHOCKEY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69