Riviercruise over de Rijn 5 ben ze nog gewoon stroom en doet de telefoon het ook nog. „Het is doodeng", zegt ze. „Vooral dat geluid. Dat gieren van de wind en de klapperende bescherming voor de ramen." Maar ook binnen zijn mensen niet altijd veilig. Hotel gasten in de hoofdstad Philipsburg zien zelfs de woeste golven in de binnentuin van het gebouw naar- binnen komen. Sjaun John woont zeifin een stenen huis. Dat staat er vlak voor dat het oog van de orkaan aan land komt nog goed bij. Al is er inmid dels wel zoveel regen gevallen, dat het dak nu begint te lekken. Hij is bang, vertelt hij in het filmpje. „Maar ik moet rustig blijven zitten en sterk blijven voor iedereen. Er wonen hier twee oudere vrouwen in huis. Ik bid dat we hier veilig zijn." Hoe groot de schade na het na tuurgeweld precies is, is nog moei lijk te zeggen. Contact met inwo ners op het eiland is sinds gister middag nauwelijks mogelijk. Af gaande op de foto's en filmpjes die bewoners op sociale media zetten voordat ze van de buitenwereld werden afgesloten, vrezen hulp verleners van het Rode Kruis het ergste. Ze hebben een gironum mer voor noodhulp geopend. Militairen van de Koninklijke Marine zijn inmiddels begonnen met het in kaart brengen van de schade op het eiland, dat een Ne derlands en een Frans deel kent. Last Minute De totale oppervlakte is 87 vier kante kilometer; er wonen ruim 70.000 mensen. Gisteravond maakte een helikopter een verken ningsvlucht. Ook gaan er vandaag mariniers aan de slag om te kijken welke hulp er precies nodig is. Ondertussen wachten familiele den in Nederland gespannen af op een teken van leven van hun dier baren. Moeder Lammy van de Zwolse Marieke en Anneloes vol gen de ontwikkelingen rond de Antillen op de voet. „We hopen dat ze contact opnemen zodra er wel iets werkt. Tot die tijd gaan we van het goede uit. Heel vervelend, die onzekerheid, maar het is niet anders." Kras.nl/91216 of bel 088-0885 886 donderdag 7 september 2017 GO De wereld is Kras korting Irma gaf Sint Maarten de volle laag. Er is enorm veel schade op het eiland. FOTO'S VIA BONDTEHOND, AFP, HH Laatste kans! Wilt u deze zomer nog genieten aan boord van het geliefde MS Rhine Princess? Stap dan op 18 september aan boord en ontdek de mooiste plaatsen aan de Rijn. Reserveer snel en profiteer van extra korting! Riviercruise per MS Rhine Princess**** Inclusief busreis Nederland-Duitsland v.v. O.a. Keulen, Königswinter, Rüdesheim en Oberwesel Alle maaltijden inbegrepen Nederlandssprekende reisleiding aan boord Laatste plaatsen voor vertrek 18 september!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5